> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR + ZSE Sedlčany 22.8.2004

 


21.06.2010 16:20:37

Žolík naživo

Hodně se o něm v minulosti mluvilo a spekulovalo. Kotlina má několik možností, kde joker vytvořit, ale ne všechny by odpovídaly řádům. Jak je více možností, stane se lehce, že nezvolíte tu správnou. Nedalo mi to a chtěl jsem vidět tuto novinku v našem domácím mistráku na vlastní oči. Ihned po návratu z Polska jsem odsestoval do Sedlčan, abych si udělal obrázek a obrázky, o které se s vámi podělím.

Panorama Sedlčanské kotliny dostalo nový prvek – jokerlap. Nyní je autocrossový úsek (po sjezdu z kopce nad bývalou střelnicí) rozšířen a propojen s rallyecrossovou tratí. Břeh mezi vracečkou a jokerem je zúžený, joker po pravé straně vytyčují pneumatiky.


První kolo pojedou všichni klasicky, rovnou do kopce, teprve až v dalších kolech, je možno jet buď do levotočivé vracečky, nebo ji „objet“ jokerem.


Trať jokeru je dostatečně široká a povrch tvoří jen šotolina. Vpravo výjezd z vracáku, vlevo jokerlap.


Spojení obou tratí při pohledu zepředu. Regulérní trať vás povede doprava přes asfaltový plácek do pravé vracečky do kopce, výjezd z jokeru si vyžádá malé nadjetí směrem doleva (do stopy jezdců, kteří jedou po klasickém úseku trati), kvůli vyjetí do pravotočivé zatáčky. Zde dojde k propojení dvou tratí a k protnutí dvou (řekněme) ideálních stop. Jezdci jedoucí zleva, tedy po tradiční trati by měli podle řádů mít přednost, před těmi, kteří si to přivalí z jokerlapu. Je nad míru jasné, že auta z jokerlapu pojedou mnohem rychleji, než auta z vracáku.


Máme se opravdu na co těšit. Dnes se v Kotlině pilně pracovalo a uklízelo, tak doufáme, že vrtochy počasí nezmaří a nezkomplikuje práci pořadatelům. Trocha deště by asi neškodila, aby se tolik neprášilo.

Potěšující je, že několik rozbitých úseků dostalo nový asfalt, takže auta nedostanou tolik do kožichu, maximálně od soupeřů.

Pořadatelé v Sedlčanech udělali odvážný krok a věřím, že jokerlap bude zpestřením nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Výhodou Kotliny je to, že diváci ze stráně i od depa jasně uvidí, kdo jede více vpravo do jokeru a kdo frčí po obvyklé části trati. Bude to tak jasné a přehledné pro všechny.

Trať má novou homologaci, takže vše je v pořádku a navíc jezdci dostali v každé jízdě jedno kolo navíc, jede se totiž na 5 kol, ne na čtyři jako dříve, bude tedy více prostoru pro taktizování.

Tak jen aby nám vyšlo počasí, startovka se ještě trochu prodloužila, neprášilo se a joker byl pro všechny atraktivním, ne destruktivním, zpestřením.

Michal Oberstein, 21.06.2010 16:20:37, četlo 10375 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku