> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Česká trofej - kalendář 2008

 


12.11.2007 23:25:24

Zdeněk ČERMÁK - ČT4 není nejšťastnější volba

Má-li něco mít vývoj, je potřeba neustále vyhodnocovat. Dobré věci minula použít a pokud možno vylepšit. Chyby naopak je zapotřebí přesně definovat a pokud možno se jich do budoucna vystříhat. 
Protože nikdo ze zainteresovaných žádné analýzy nepředkládá, rozhodli jsme se předložit formou rozhovorů hodnocení jezdecká. Neb nebylo-li by jezdců, nebylo by rallyecrossu. Doufáme jen, že budou v rámci možností vyslyšena a brána v potaz.
Jako druhého v pořadí jsme si vybrali dalšího mezinárodního mistra ČR. Tentokráte divize D1A.
 Hádanka pro Vás: který rozhovor o sezóně 2007 vyjde jako třetí? (-:

"Devil- tedy ďábel" Zdeněk Čermák patří k reprezentantům ČR, kteří si svým přístupem, jízdou a nádherným vozem dokáží podmanit i české publikum, neboť  vedle evropských závodů, jako jeden z mála, se stíhá účastnit i mistrovství ČR.

 
Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve vaší divizi?
Já mám z českého mistráku obrovskou radost. Je to můj vůbec první titul a navíc jsme o něj bojovali a hodně jsme na tom museli pracovat. S divizí D1A jsem spokojen, zdá se, že se to zvedá, je to pěkná třída.


Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
D1 je málo obsazená. Chtělo by to nějakého dalšího blázna. Mrzí mne, že se mluví o zrušení D2. Ta se mi také moc líbila, je to škoda. Líbí se mi i trofej. Obohacuje startovní pole v rallyecrossu i autocrossu.


Jak se vám líbil náš středoevropský kalendář?
Zklamalo mne Polsko. Někteří místní závodníci se chovali jako dobytek. Navíc je to daleko. Celkově to šlo, ale s naším evropským závoděním dohromady to bylo hodně časově náročné. Závody byly hodně poskládané po týdnech za sebou.


Co by domácímu rallyecrossu podle vás pomohlo?
Medializace. Venku všude je normální, že na hlavních cestách směrem k závodišti máte obrovské množství plakátů. Tady není nic.


Co říkáte na medializaci našeho sportu? Vidíte nějaký vývoj?
Vývoj tu je. Přibylo materiálu, ale vysílání na ČT4 není nejšťastnější volba. Hodně lidí ČT4 nemá.


Chybí vám rozprava s jezdci, byla by užitečná?
Absenci rozpravy nepociťuji. Snad jen, když se vyskytnou extrémní podmínky třeba na trati, pomohlo by si k tomu něco říct. Jinak je vše v řádech, tak co.


Máte nějaký tip na zlepšení situace kolem RC?
Máme málo tratí. Další trať by byla ku prospěchu.


Co chystáte do další sezóny?
Budem určitě chtít obhájit titul mistra ČR. Samozřejmě v D1A. Máme hodně práce na autě. Chceme i něco natestovat, abychom byli připraveni již před prvním závodem. No a budem chtít co nejlépe uspět v ME. I když proslýchá se, že dojde ke změnám předpisů. Například bychom měli všichni jet stejné gumy a to se mi moc nelíbí. Necháme se překvapit.Marek "Máca" Cihlář, 12.11.2007 23:25:24, četlo 10267 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Johhny 2007-11-14 23:50:35
Pěkné fotky krásného auta. Go Zdeny, GO.