> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Lydden Hill - Super a Touring Cars

 


27.01.2013 21:48:16

Závod legend - Sedlčany 2013

O tom, kdy se začal jezdit rallyecross se vece řada dohadů. Nejen u nás, ale i ve světě. Sice je obecně považovaný za závod seveřanů, ale první pokusy byly v Anglii v roce 1961 a o dva roky později se jelo místo tradiční RAC Rallye, která nemohla být uspořádána a tak na žádost BBC byl vynalezen rallyecross. Tak ve světě to byl Brands Hatch, u nás závodiště v Radouči u Mladé Boleslavi. A kdy to bylo u nás? Deset let po Angličanech, tedy 1973. Letos se píše rok 2013…, že by? Ano, vychází to na rovných 40 let. Ovšem asi mi řada odborníků a pamětníků připomene, že Radouč vlastně nebyl ani tak úplně rallyecross, že se jednalo pouze o šotolinu a rallyecross je přeci o smešicí povrchů...

Budeme se tedy držet tohoto data a pak je milé, že se i dnes myslí na jezdce, kteří se tomuto sportu již aktivně nevěnují. V rámci domácího mistrovského závodu a závodu kartcrossů se skluznou v kotlině i „vousáči“.

Termín je stanoven na 1.-2.6.2013. Závodu se mohou zúčastnit jezdci, kteří startovali v MČR rallyecrossu do roku 1996. Na jednom převzatém voze mohou startovat 2 přihlášení jezdci. Jejich technika musí splňovat jen určité bezpečnostní předpisy.

Budeme se tedy těšit na červen do Sedlčan. Uvidíme, kolik aut a jezdců tento závod přiláká.


Michal Oberstein, 27.01.2013 21:48:16, četlo 11770 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
book review essay 2014-07-24 14:19:35
WWW: http://www.reviewessay.net/
Motorman je název pro osobu, která provozuje elektrifikovanou tramvaj, tramvaje, městské dráhy a rychlé přepravy vlakem.Termín se odkazuje na osobu, která má na starosti motoru ve stejném smyslu jako železniční inženýr má na starosti motoru.
oldřich zikmund 2013-03-05 21:23:01
zdravím všechny nadčence rallyecrossu.četl jsem ten článek o tom začátku rallyecrossu u nás a já byl s mým otcem na těch prvních závodech na Radouči u Ml.Boleslavi a musím říci,že to byly asi opravdu první závody rallycrosu v čechách.jelo se tam po poli ale vyjíždělo se na silnici od obce Debř směr Kosmonosy a pak zase po cca 300metrech se vraceli závodníci na pole.Takže tam byla i část asfaltová tudíž klasický RALLYCROSS. O.Z