> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Nordring 1.5.2005 - 3.eást

 


15.09.2007 12:44:48

V Sosnové bude finále evropského Rallyecrossu

Poslední závod desetidílného dílného seriálu Mistrovství Evropy v rallycrossu proběhne 22. a 23. září v Global Assistance Racing Arene Autodrom Česká Lípa. Nejlepší evropští rallycrossoví jezdci se zde utkají o body již pojedenácté. Letošní sezona je ve všech vypsaných divizích velmi vyrovnaná a tak se bude o Mistrech Evropy rozhodovat při posledním závodě. Věříme, že tyto souboje přinesou dramatickou podívanou a překrásné divácké zážitky.

Ve startovní listině, kde je přihlášeno 88 jezdců, neschází žádný s favoritů jednotlivých divizí.

Tradičně nejsledovanější je Divize 1. Zde startují speciály o výkonu přes pět set koní a náhonem na všechna čtyři kola. Tato „výbava“ je na sosnovském okruhu pořádně cítit a přináší diváků vynikající podívanou. Po osmi odjetých závodech vede průběžné pořadí Kenneth Hansen s Citroënem C4. Má tříbodový náskok před vyrovnanou trojící jezdců – Jernbergem (Ford Focus), Larssonem (Škoda Fabia) a Isachsenem (Ford Focus). Erikson s Fordem Fiesta na pátém místě již na tyto jezdce ztrácí deset bodů. Věříme, že na domácí trati se také prosadí český reprezentant Pavel Koutný, který letošní sezónu absolvuje s Fordem Focus a je zatím na průběžném jedenáctém místě. Celkem je do Divize 1 přihlášeno 36 jezdců.

V Divizi 1A startují speciály s jednou poháněnou nápravou a objemem do 1600 ccm. Tato Divize nás velmi zajímá z pohledu boje o titul. K mohutnému závěrečnému finiši se rozjel Jaroslav Kalný, který startuje s Peugeotem 206. Vyhrál poslední dva závody a ve finále si to rozdá s Michelem Keersmaeckerem, který závodí s Oplem Corsa. Podobná situace je v boji o třetí místo. Zdeněk Čermák se svoji Škodou Fabia ztrácí dva body na francouzského jezdce Bossarda, který startuje s Citroënem C2. Věříme, že oba naši reprezentanti s těchto soubojů vyjdou vítězně. V Divizi 1A je přihlášeno 32 jezdců.

V Divizi 2 mohou startovat vozy skupiny N s objemem motoru do 2000 ccm a pohonem jedné nápravy. Skupina N znamená menší množství povolených úprav než výše popsané divize. Zde je pohled na průběžné pořadí velmi příjemný. K titulu má nejlépe nakročena dvojice českých reprezentantů Tomáš Kotek a Roman Častoral. Kotek startuje s Hondou Civic a Častoral má Opel Astra. Jejich vzájemný souboj je ozdobou každého evropského i mistrovského závodu Divize 2. Celkem by se mělo na start postavit v této divizi sedmnáct jezdců.

Novinkou letošní sezóny je Rallycross Cup, který je určen pro speciály s atmosférickým motorem o objemu 2000 ccm s poháněnou zadní nápravou. Předpisy umožňují udělat pohon zadní nápravy i z vozu, který tak nebyl homologován. Jistým mistrem je belgický jezdec Jos Sterkens, který ale neměl téměř žádnou konkurenci.

V Poháru národů je pro nás situace velmi příznivá. Zatím jsme na prvním místě s devítibodovým náskokem před Belgii. Do výsledků se v jednotlivém závodě každému státu počítá součet výsledků nejlepších jezdců z každé divize (pouze jeden z každé divize). Do hodnocení Mistrovství Evropy se počítají všechny závody. Věříme, že se našim reprezentantům podaří, po jednoroční přestávce, opět vybojovat titul Mistrů Evropy.

Týden před finálovým závodem na Autodromu Česká Lípa, se uskuteční předposlední závod evropského šampionátu v polském Slomczyně. Budeme s napětím sledovat výsledky tohoto závodu, který určí, jaké bodové rozdíly budou jezdci mezi sebou mít před závěrečným podnikem.

ČASOVÝ HARMONOGRAM
sobota 22. září 2007
11:00 – 12:00 1. Volný trénink
12:45 – 13:45 2. Volný trénink
14:15 Oficiální měřený trénink
16:30 Začátek první série rozjížděk

neděle 23. září 2007
09:00 – 10:00 Warm Up
10:30 Začátek druhé série rozjížděk
13:00 Začátek třetí série rozjížděk
14:45 Prezentace jezdců
15:40 Start finálových jízd

Další informace najdete na www.autodrom.cz
Jan Mochan
Ředitel závodu

Michal Oberstein, 15.09.2007 12:44:48, četlo 10443 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
PEPIK 2007-09-16 23:01:52
BYLO BY DOBŘE , KDYBY BYLO OTEVŘENO TO POHOSTINSTVÍ JAKO DŘÍVE ZA TÍM PARNÍM VÁLCEM A BUDOVĚ SILNIC , TO V TOM STANU JE OSTUDA POHOSTINSTVÍ, KAM SE HRABOU NA TY BABKY ZA VÁLCEM CO PEČOU ŘÍZKY PŘES CELEJ TALÍŘ A ZA ROZUMNOU CENU . JENŽE MINULE TAM NIKDO NEBYL , NEVÍM TEDA PROČ , ALE ASI SE TO NELÍBILO VEDENÍ AUTODROMU , ŽE SE TAM DALO SLUŠNĚ SE NAJÍST A NAPÍT