> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Nová Paka 2009

 


10.09.2007 13:43:49

Tomáš Racek s cihličkou na plynu

S Tomášem Rackem, obdivovatelem krásných žen, milovníkem závodních automobilů (-: nebo naopak? Milovníkem žen a obdivovatelem závoďáků?), pojídačem kuřecího masa, závodníkem nedávné minulosti a doufejme i budoucnosti, fotografem současného „ neparketového“ okruhového závodění, jsem si domluvil telefonické setkání dopředu, protože je opravdu na roztrhání, navíc krátce pracuje jako marketingový ředitel v nejmenované firmě, takže toho má opravdu dost. Věděl tedy, že zavolám, přesto se netajil určitými obavami s příliš „tělnatých“ otázek. Zastižen v průběhu vaření (jistě pokrmu z kuřecího masa) zvedl telefon...

... Čau Máco… smích, a zase smích a pořád smích…

Tome, tak jedem, ulovil jsi jako jediný paparazzi na světě fotografii Michel Mouton v choulostivé situaci s Marku Allénem před Casinem v Monte Carlu. Omylem jsi však paměťovku předal mně v domnění, že jde o fotky pro redakci. Rád Ti kartu vrátím pod podmínkou, že zodpovíš mé desatero otázek a já budu první, kdo bude moci tu bulvární novinu ze života rallyových mistrů světa napsat na web dřív, než zveřejníš fotografie. Jak se rozhodneš?

   Dám Ti samozřejmě odpovědi na 10 otázek. Tu kartu chci samozřejmě co nejrychleji zpět, kdoví jaká inflagranty tam ještě jsou…

Dobře si pamatujem nedávné doby, kdy ses ještě na závodištích objevoval s kšiltem dopředu. Tedy jako, dokonce evropský závodník. Myslíš, že praxe za závodním volantem Ti dává nějakou výhodu v porovnání s kolegy fotografy, kteří nikdy nezávodili?

   Hm…nóóóó… no tak to nevim, ale asi tušim, kde na konkrétním okruhu se něco může stát. Většinou si stoupám tam, kde jsem si sám rozbil hubu… smích.

Závodnické veřejnosti neuniklo, že se snažíš zformovat svou postavičku do vyrýsovanějších tvarů. Souvisí s tím nějak Tvé budoucí fotografovací plány? Nebo se snad chystáš svou fyzičku využít k návratu do závodního vozu?

   …Smích, smích a zase smích… Tak plány do budoucna s mou postavou rozhodně nesouvisí, mým motorem jsou ženský… …a zase smích, smích….

Jsi hlavní hybnou silou a předpokládám i majitelem stránek www.racingfoto.info. Fotografy by mohlo zajímat, co mohou udělat pro to, aby mohli na těchto velmi navštěvovaných stránkách publikovat.

   Je to děsně jednoduché. Zavolat, napsat, prokázat se svým uměním a pokud je na co koukat, můžem publikovat!

Čtenáře by naopak mohlo zajímat, kdy se objeví další slibovaná galerie z nějakého tajného testování. Posledně jste testovali s Vencou Pechem, Manfredem Stohlem a Stefanem Peterhanselem. Pravda jest, že jste měli k dispozici opravdu překrásné testovací polygony.

   Che, che… , polygony budou nové, testování to už ale nebude, existuje nový projekt, leč k němu potřebuji vlastní ateliér. Ale do konce roku by to mělo spatřit světlo světa. Nebo můžem touto formou pobídnout jezdce, kteří vlastní dílnu s bílou podlahou a zajímavý závodní vůz, aby se ozvali, nafotíme to u nich.

   Smích… Ježíšmarjá, otázky pod čarou, to se bojím…

   Co bys dělal, kdyby se celosvětově zakázaly veškeré monočlánky a Ty bys musel za sebou na závodišti tahat kilometrový napájecí kabel k fotoaparátu?

   Udivení, nepochopení…smích…Cože? Co je to za blbost? No tak bych si holt najal 5 černoušků ty „voe“. Fotografovat bych určitě nepřestal!

Podpásovka: Víme, že jeden z polygonů na tajném, již zmíněném testování pomáhala vytvořit Tvá žena Štěpánka. Prozradil bys který?

   Nechce se mu …Paříž Dakar!

 poznámka Máca: no to už tady říkal Roman Častoral, že Dakar je výzva. Myslím, že tentokrát by ale LeMans přednost nedal

Jedna z pravidel slušného chování: Kuřáci jsou sice odstavovaní na okraj společnosti, ale je jich pořád dost. Já vím, stejně jako naši čtenáři, že Tomáš Racek se stává kuřákem pouze doutníčku a pouze ve chvíli, kdy se schyluje k opravdu tvrdému finále. S posledním vozem ve finále svůj nervový doutníček vždy odkládá. Přesto se Tě ptám. Může dáma zapálit muži doutník?

   Může, ne? (poznámka Máca: správná odpověď podla Guta Jarkovského by byla: Ne může) No ty jsi bejk, proč by nemohla? Emancipace, ne? …smích

Jedna ze zeměpisu: Bude Ti kratší cesta do Maranella, kde získáš kompletní ucelený fotoarchiv Enza Ferrariho nebo je blíž Monte Carlo, kde si zazávodíš se světovými Esy, králi, svršky a spodky za volantem Škody Fabia S 2000?

   No tak Maranello je v kilometrech blíž, ale svezení s Fábií S 2000 se nedá odolat, můj instinkt říká: Monte Carlo!

Jedna na závěr: Co bys vzkázal Tomáši Kotkovi, který se v nedávném rozhovoru s cihličkou na plynu potažmo přiznal, že Renault Clio, který zdědil po Tobě, nepatřil mezi jeho 3 nejoblíbenější závoďáky?

   Smích… ty si bejk… Tomovi vzkazuji ať si do toho sedne ještě jednou a projede se alespoň kolem chalupy a více se soustředí na jízdu…smích…To Clio ho určitě rovněž mnohému naučilo.

Dobrou chuť Tome, dík za rozhovor, ať se daří!


Marek "Máca" Cihlář, 10.09.2007 13:43:49, četlo 10369 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
mlok 2007-09-12 06:53:30
Tom jak vyšitej - jako kdyby stál přede mnou :-)
madmax 2007-09-11 11:49:20
Pjeknej úlovek. Rackouš Chechtavý :o))))))))))))))))))