, 24.02.2006 19:49:47, četlo 10214 čtenářů.

[ Zpátky ]

> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Poříčí nad Sázavou - Racer Buggy

 


24.02.2006 19:49:47

Tomáš Kotek odpovídá na dotazy, poíští sezónu pojede s Civicem Type-R

crW
Ahoj, co připravuješ na další sezónu?Pojedeš evropu i u nás?

Budu se snažit jet co nejvíc závodů. Přednost má ale Evropa. Tam bych se chtěl posunout co nejblíž ke stupňům vítězů. Doma pojedu mistrák a nějaké další závody podle časových možností (autocross, okruhy apod.).

Challenger
Ahoj Tome, Co je pravdy na tom, že jsi nucen do zavodění, a že prý by jsi sám raději dělal něco jiného? Jinak co říkáš na závodění na letiští u PB? Ještě se zeptám na gumy, prodáváte Kumha, závodíš na nich, zkoušel jsi i jiné značky? Nějaký podstatný rozdíl? Díky za info a přeji úspěšnou sezonu.

Není to tak, závodění mě baví. Je pravda, že jsme měli předloni po sezóně krizi a zvažoval jsem minimálně delší pauzu. Loni se ale dařilo a už se těším na další sezónu. Příbram je perfektní trénink hlavně pro mokré závody. Rallycross jsem začínal na barumkách. Pak jsem jezdil dva roky matadory. Když jsem přešel na Kumho, měl jsem první závod v Melku problém, než jsem si zvykl, na opravdovou závodní gumu. Díky za přání.

Šáša
Nazdarek, jaké auto chystaš na letošní sezonu?Díky a Přeji mnoho štestí

Podepsali jsme smlouvu s Hondou, takže to bude Civic Type-R. Má v sérii 220 koní, tak si budu muset zvykat (Clio mělo 175 koní). Díky

Tulip
Tome, můžeš nám říci, kde všude tě na rallycrossu uvidíme?

Pokud nám technika a peníze vystačí, pojedu úplně všechno. Jen asi nestihneme první závod v Maďarsku.

Petr
Zdar,chci se zeptat,jak to děláš,že máš k dyspozici tolik závodních strojů(Felicie,Clio,Fábie).Dále se chci zeptat,zda už byla měněná kastlé na felicii,protože pokaždé když tě s ní vidím jet,tak jí skoro zrušíš.

Felicii mám na trénink a na přípravné závody jako je např. Autoslide. Kastle je původní, větší ránu jsem s ní dal je 2 x (Polsko a Slovensko) a odjel jsem s ní skoro 40 závodů. Musíš chodit na závody častějc, ne jenom když bourám. Clio a Fabka jsou na prodej.

Lukáš
Čau Tome. Chtěl bych se zeptat, jestli máš nějakou zkušenost se čtyřkolkou a jestli by si chtěl s takovým autem závodit. Dík a hodně štěsti

Se čtyřkolkou (Ford Escort 4x4 turbo) jsem startoval na okruhu a byla to paráda. Samozřejmě bych chtěl jet čtyřkolku i v rallycrossu, ale myslím že se mám ještě co učit, nejprve musím dokázat, že něco umím s dvoukolkou. A velkou roli hrají peníze.

JůZa
Mohl by jsi Tome poradit něco praktického začínajícímu zavodníkovi? Na co si dát bacha, jak jezdit, co by moje auto mělo mít, co je naopak zbytečné atp. Díky.

Jezdit, jezdit, jezdit, cvičit a zbytek času trávit v dílně. Učit se od závodníků jako je třeba Roman Častoral. Jo a najít si nějakého bohatého strýčka.

crW
Jakej byl tvůj nejhorší okamžik v kariéře?

Jednoznačně naše předloňská krize v týmu.

matesino
Ahoj Tome! Je podle Tebe výraznější rozdíl mezi vozy Renault Clio a Opel Astra (mluvíme pokaždé o klientské verzi)? Jakou trať máš nejradši (doma i v Evropě) a proč?A hodně štěstí!!!

S Astrou jsem nikdy nejel, tak nemůžu srovnávat. V sérii je Astra těžší. Obecně mám rád tratě technické, víc šotoliny a hlavně mokro (loni v Belgii jsme se doslova modlili, aby to spadlo a bylo z toho 4. místo). Uvidíme jak to bude s Hondou, jinak doma je to Sosnová a venku Polsko. Díky moc, budeme ho potřebovat.

Přéma
Ahoj Tomáši, už máš nějaký auto na normální ježdění nebo se pořád ještě dopravuješ na kole nebo vlakem? :)

Pořád kolo a vlak. Víš, když závodíš a táta není zrovna milionář, musíš si něco odříct.

robustní elegán ze severu CZECH - Honza
Ahoj Tome. Už máš řidičák? Jestli ano, na pokolikáte jsi udělal testy z pravidel? A co rodiče, jak tě podporují v tomto koníčku?

Řidičák mám, testy jsem dělal asi dvacetkrát. Byla tam taková pěkná instruktorka, tak jsem schválně dělal chyby, než mi na to přišli... Rodiče dělají fakt maximum, ale pomáhá i sestra a teta Alice. Zvláštní poděkování patří Pánubohu, a mechanikům Vlastíkovi a Petrovi.

pedro
Ahoj tome. Jak probíhá zimní příprava? Jezdíš? Cvičíš? Ladíš auto?

Jezdím, cvičím, ladím auto...

Břéťa
Ahoj kámo, seš fakt dobrej, sleduji tvou hvězdnou karyjéru od prvopočátků, a smekám klobouk. PS: Co je pravda na tom, že si byl viděn na silwestra s nějakou autokrosařkou (Pamela si říká?), jak se držíte za ruce? Vy spolu jako chodíte jo?

Ano, je to svatá pravda. Až dokončím vysokou školu a získám titul mistra světa v rallye, tak se vezmeme a budeme mít deset dětí.

Věra
Ahoj Tome, zlepšuješ se! Chci se zeptat jestli pojedeš letos za reprezentaci a nebo zase dostane přednost někdo horší než ty jako tomu bylo loni?

Doufám, že za reprezentaci pojedu, protože jsem splnil limit být do 8. místa v Evropě. Co se týče loňska, nemyslím že Oťas by byl horší jezdec, ale měl dost smůlu!?!

Věra
Ještě dotaz...1,2.. Koho si nejvíc vážíš respektive, kdo je tvým vzorem ze závodníků? Koho vnímáš jako největšího soupeře? Na jaké závody nejraději vzpomínáš? Jaké si kladeš letos cíle?

Největším soupeřem doma je Roman Častoral, v Evropě Častoral a seveřani. Letos bych chtěl doma vyhrát alespoň jeden závod, v Evropě být alespoň jednou na bedně a celkově do 5. místa.

Julie
Čau Tome, co plánuješ do budoucna? V závodech i jinak.

Zatím mám před sebou tuhle sezónu a uvidíme, jak se to dál vyvine.

pedro
prý máte smlouvu s hondou - je to pravda?

Už jsem to zmiňoval. Je to pro nás velká šance do budoucna, ale bude to náročné. Smlouva má dost tvrdá pravidla.

Brousek
Čau Tome. Jak je na tom evropa s holkama? udělej nám nějakej žebříček ošklivosti, ať všichni víme, kam na závody... :-)

Nejhezčí holky jsou u nás, takže klidně zůstaň doma.

Jupík
Ahoj Tome, zajímalo by mne, jaké je tvé vysněné závodní auto - jakým by jsi přál závodit - nebo se s ním alespoň svézt?

Teď se těším na Hondu.

kresba:©Josef Žubor

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Koliha 2006-02-27 15:06:54
pěkné, a co ostatní mla´dasové, bojíte se Tomovi Hondu znepříjemnit???
jindra-kosoo 2006-02-27 09:20:21
čus tome,jak žiješ.ty si se dal k hondě?hmmm to je paráda.stv se někdy v kosoři za ševcem a pokecáme.přeju ti hodně úspěchů.čau a držime ti palce.kosořáci z učnáku
karel 2006-02-27 09:16:56
Je moc hezke vidět,že alespoń někdo z mladších má růžové vyhlídky.Snad budou další dotazy zase na někoho z mládežníků,ať víme kam to povede(pojede).
crW 2006-02-25 16:56:52
Díky za odpovědi. Budu držet palce.