> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Sosnová 16.10. - Divize 1A

 


26.11.2007 14:11:34

Tom KOTEK- kdyby každý závodník udělal v rámci svých možností něco pro propagaci RC, to by něco přineslo

"Thomas Koutek" letělo letos Evropou ze všech ampliónů slavných rallyecrossových závodišť. Tomášovo jméno se skloňovalo snad ve všech možných pádech. Tomáš - rychlý muž, Tomáš - houževnatý jezdec, Tomáš - mladý talent, ale také Tomáš - protestant (-:, Tomáš - mistr defenzivní stopy a nakonec Tomáš - mistr Evropy. Bezesporu patří rodina Kotkovic mezi ralyecrossové klany, které podporují svou účastí i domácí mistrák.


Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve Vaší divizi?
S naším výsledkem v domácím mistrovství jsem spokojen. Sice mi pořád chybí titul mistra ČR, ale letos je to vyváženo titulem ME. V divizi 2 dobré. Přibyl Ondra Smetana, předváděl velmi pěkné výkony.


Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
D1 je o financích. Takže málo aut. D1A je krásné závodění, divizi by pomohlo, kdyby na domácí mistrák přijelo více reprezentantů. No a trofejáři, ty se mi líbí dost. Nesleduji moc celkové výsledky, ale na závodech si je nenechávám ujít. Souboje maj někdy mnohem zajímavější než ostatní divize.


Jak se vám líbil náš středoevropský kalendář?
Český problém 2 tratí ani jinak snad řešit nejde. Nicméně poslední závod české sezóny by se měl jet v Čechách před českými fanoušky. To je to jediné, co mi trochu vadilo.


Co by domácímu rallyecrossu podle Vás pomohlo?
Více aut by prospělo. S tím souvisí úzce Propagace. České předzávodní kampaně jsou slabé. Nikde plakát, žádná upoutávka.


Co říkáte na medializaci našeho sportu? Vidíte nějaký vývoj?
Připadalo mi to horší než loni. Problém je ČT4. Tu nemám ani já a když někoho žádám, aby mi to třeba natočil na video, dost dlouho hledám kamaráda, který ČT4 má.


Chybí vám rozprava s jezdci, byla by užitečná?
Určitě by měla být. Každá trať má svá specifika, které je potřeba si před závodem vyjasnit. Například, když přijede nováček do Sedlčan, často neví, že má 1. kolo jet po startu rovnou nahoru.


Máte nějaký tip na zlepšení situace kolem RC?
To je těžké. No, kdyby každý závodník udělal v rámci svých možností něco pro propagaci RC, to by něco přineslo. Aby propagace závodů nezůstala jen na pořadatelích. (poznámka Máca: za starých časů například byly závodníkům zasílány s potvrzením přihlášky do závodů i plakáty na vylepení, někteří ze závodníků je hojně vylepovali ve svém okolí. Já, jako kluk, jsem je vylepoval po městě pro závodníky AMK dost často)


Co chystáte do další sezóny jako jezdec?
Žádné novinky. Pojedem ME i Čechy a do poloviny sezóny se musíme rozhodnout, co dál, protože na 99% D2 příští rok končí. Protože jedeme za Hondu, vidím to na ty „zadohraby“.Marek "Máca" Cihlář, 26.11.2007 14:11:34, četlo 10254 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Máca Cihlička 2007-12-06 09:51:11
Tom je realista a závodník, který prostě závodit bytostně potřebuje, navíc se netají tím, že RC je pro něj vším. A zadohraby se prostě rozjedou. S tím asi nikdo nic neuděláme. A pro začátek to bude divize za rozumnější penízky, než divize zbývající. Takže volba je jasná. Bohužel si myslím, že vývoj zadokolek se bude v oblasti financí nápadně podobat vývoji D1A. Pokud někdo neudělá nějaká opatření, například technická.
Johhny 2007-12-05 12:32:15
Tak vidíš Tome, jinde se spekuluje o neobsazenosti zadokolek a ty se tam dobrovolně hlásíš. Přeju mnoho úspšchů, odvážným přeje štěstí!