> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR Sosnová - Divize 1 a 2

 


19.06.2010 22:20:11

Slomczyn - první den

Máme za sebou první den v Polsku a nyní přinášíme pár informací od Michala přímo z místa dění.

Polská trať je známá svou kluzkostí a tu hned v trénincích vyzkoušel Vráťa Kinter a Aleš Mrkáček. V první rozjížďce se Aleš Mrkáček pro změnu vyhýbal odstavenému BMW (jelikož je D1 opět spojená s D2) a byl chvíli mimo trať, poté se na výjezdu do cílovky potkal se zádí Wicikova vozu, nicméně Aleš nepovolil, skvěle bojoval a Wicika porazil. Ota Výborný má problémy s tlumiči vozu. První ulitý start závodu se povedl místnímu jezdci Piotrovi Dyjakovi v jízdě právě s naším Otou Výborným. Na opakovaném startu zareagoval nejlépe Ota, ale Peter Ramler byl na vnitřku a šel do vedení. Ota se ho držel, jak to jen šlo. Hodně se prášilo, Dyjak ve sprše šotoliny dokonce zabloudil, nicméně Oťas se vydal do jokeru ve stejném kole jako Peter a to mu neumožnilo ho předjet .

V D1a je převzato celkem 8 vozů. Od startu se nejlépe odlepil Pavel Vimmer, za ním odjel Standa Šusta, který v prvním kole zamířil do joker lapu. Poté do jokeru uhnul i Pavel Vimmer, ten ale na výjezdu trefil Standu Šustu. To ovšem nic nezměnilo na tom, že Standa svou jízdu vyhrál, Pavel dokončil na třetím místě, když ho v poslední zatáčce vnitřkem předjela litevská Fiesta. Václav Veverka mladší byl po startu ve své jízdě na třetím místě, ale po absolvování jokeru se dostal na místo druhé.

Divize 4 je obohacená o zahraniční jezdce. V měřených trénincích dělal hodiny Jirka Calda a Roman Častoral měl horkou chvilku s Richardem F örsterem. V první rozjížďce vedl Jirka Calda až do posledního kola, pak ale trefil svodidla. Tomáš Hurt vyhrál svou jízdu stylem start-cíl. Kabacinski při výjezdu z jokeru trefil Svena F örstera. Karlovi Václavíkovi jede pěkně auto, stačil Tomáši Hurtovi, nicméně ho nepřekonal. Roman Častoral stál na startu s dalšíma dvěma Opely Astrami a jedním litevským Golfem. Právě litevský jezdec ukončil svou jízdu po dvou kolech ve svodidlech v jokeru lapu. Roman vyhrál suverénně.

Výsledky po prvním dnu:

Divize 1

1. Höller Alois
2. Harsanyi Zoltan
3. Ramler Peter
4. Vyborny Otakar
5. Wicik Marcin
6. Gudziunas Kazimieras
7. Dyjak Piotr
8. Kinter Vratislav
9. Mrkacek Ales

Divize 1a
1. Safonovs Reinis
2. Šusta Standa
3. Veverka Vaclav Jr.

4. Vainius Żulys
5. Vimmer Pavel
6. Krisztian Petrilla
7. Majerszky Gabor
8. Ujhazi Bela

Divize 2
1. Zoll Łukasz
2. Grigorjew Andrzej
3. Drożdżyński Piotr

Divize 4
1. Častoral Roman
2. Tyszkiewicz Łukasz
3. Zsolt Orszag
4. Lehmann Karel
5. Hurt Tomas
6. Vaclavik Karel

...
12. Foerster Sven
13. Talaš Jan
15. Šusta Josef
20. Jirka Calda

Honza Skála, 19.06.2010 22:20:11, četlo 10338 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku