> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Nordring - D5 a D6

 


05.11.2005 12:47:01

Setkání mistru nabídne opit atraktivní podívanou!

Třetí listopadovou neděli proběhne na Autodromu Česká Lípa již čtvrtý ročník GLOBAL ASSISTANCE Setkání automobilových mistrů (20. listopadu). Opět se setkají nejlepší jezdci rally, autocrossu, rallycrossu na paralelně rozdělené trati, aby na závěr bohaté motoristické sezony předvedli své umění fanouškům. Závod si získal během minulých ročníků obrovskou prestiž mezi jezdci, laickou i odbornou veřejností.

Během minulých Setkání automobilových mistrů se objevili v Sosnové všichni nejlepší čeští jezdci z rally, autocrossu a rallycrossu - Roman Kresta, Tomáš Enge, Jan Kopecký, Václav Pech, Štěpán Vojtěch, Tomáš Vojtěch, Jaroslav Hošek, Petr Bartoš, Roman Keřka, Jaroslav Kalný a Pavel Koutný. V nejprestižnější skupině vozů specifikace WRC je však zatím pouze jeden vítěz Jan Kopecký. První ročník vyhrál na voze Toyota Corolla WRC, další dva poté se Škodou Fabia WRC. Setkání automobilových mistrů se jede na stejné trati jako super rychlostní zkouška při Rally Bohemia. Na paralelně rozdělené trati Racing Areny se vždy utkávají dvojice jezdců a jednotlivé asfaltové a šotolinové tratě si v půlce jízdy vymění díky přemostění. Vyřazovacím způsobem se v jednotlivých třídách do finále probojují vždy dva nejlepší jezdci a ti se utkají o celkové vítězství. 

Divácky nejatraktivnější a nejsledovanější jsou souboje ve třídě vozů specifikace WRC. Start finále této třídy je vyvrcholením celého programu Setkání automobilových mistrů. „Opět chceme pozvat nejlepší české automobilové jezdce z disciplín, které mohou startovat i na šotolinové trati. Představí se reprezentanti rally, autocrossu a rallycrossu. Největší úsilí věnujeme zajištění nejlepších jezdců s vozy specifikace WRC. Z rally se ještě představí jezdci s produkčními vozy. Další atraktivní disciplínou je autocross. Buginy disponují velkým výkonem při menší hmotnosti a jejich účast je vždy velmi dobře hodnocena. Rallycross do Sosnové patří, a tak počítáme s účastí nejlepších jezdců nejsilnější divize 1, kde startují speciály s výkonem kolem 500 koní a náhonem na všechna kola.“ uvedl Jan Mochan, ředitel závodu

Vlastní závod se uskuteční v neděli 20. listopadu od 9 hodin. Jezdci absolvují po zahřívacím tréninku rozjížďky v jednotlivých třídách. Odpoledne jsou na programu závěrečné finálové jízdy, které se jedou na dvojnásobný počet kol. „Věříme, že finálová jízda nejlepších rally jezdců s vozy specifikace WRC bude opět opravdovým vyvrcholením programu Setkání automobilových mistrů. Očekáváme účast zhruba pěti tisícovek diváků. Pro vylosované šťastlivce je připravena lahůdka, a to svezení s některým ze zúčastněných jezdců,“ uzavřel Mochan.

 

V České Lípě 1. listopadu 2005                                   Roman ORDELT

                                                                                             tiskové středisko

                                                                                         Autodrom Česká Lípa

 


, 05.11.2005 12:47:01, četlo 10195 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Jozef Žubor 2005-11-05 21:14:58
Škoda,je to už dosť známa akcia,sympatická show.
fugas 2005-11-05 19:08:30
o tom silně pochybuji, a když ano, tak stejně RC ukážou jen per sekund...
Jozef Žubor 2005-11-05 17:27:36
Bude zo stretnutia majstrov aj televízny prenos?
fugas 2005-11-05 16:50:34
jsem zvědav na naše RC, když bude mokro tak se s tím budou opět pěkně trápit..