> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR Sosnová 22.7. - divize 1A

 


29.10.2007 19:27:29

Setkání mistrů ozdobí Kopecký, Prokop, Kotek a další + startovka

Global Assistance Racing Arena Česká Lípa již pošesté přivítá v sobotu 3. listopadu účastníky tradičního Setkání automobilových mistrů. Mezi přihlášenými nechybí pětinásobný vítěz Jan Kopecký se Škodou Fabia WRC. Další hvězdou jistě bude i letošní mezinárodní šampion České i Slovenské republiky Václav Pech. Pořadatelé očekávají i světovými vavříny ozdobeného Martina Prokopa a chybět nebude ani evropský mistr Tomáš Kotek.


Téměř čtyři desítky mistrů volantu se chystají tento víkend na sever Čech. Šesté Global Assistance Setkání automobilových mistrů opět nabídne zajímavé a napínavé srovnání jezdců i strojů hned z několika automobilových disciplín. Na trati známé ze superspeciální rychlostní zkoušky Rally Bohemia, tedy s rozdělenou startovní a cílovou rovinkou a přemostěním, které spojuje asfaltovou a šotolinovou část okruhu, se spolu opět utkají ti nejúspěšnější jezdci z autokrosu, rallye i rallyecrossu.

Mezi přihlášenými nemůže samozřejmě chybět vítěz všech pěti předchozích ročníků Jan Kopecký, který i letos pilně sbíral světové body s vozem Škoda Fabia WRC. Partnery v kategorii WRC mu budou Leoš Flídr, čerstvý mistr republiky ve dvoudenních soutěžích a Jiří Vlček s Petrem Pospíšilem, na vozech Škoda Octavia WRC. Nejpočetněji bude zastoupena skupina produkčních vozů. Zde nabízí startovní listina mistry republiky Václava Pecha i Josefa Semeráda. V osmičlenném startovním poli nelézáme šest nejmodernějších Mitsubishi Lancer EVO IX, jimž budou chtít sekundovat Jiří Volf a Pavel Červenka na EVO osmičkách.

Velikou ozdobou celého sekání bude start dvěma světovými vavříny ozdobeného Martina Prokopa s Citroenem C2 S1600. V loňském roce jsme v Racing Aréně mohli sledovat jezdecké umění Emila Trinera a těšit se můžeme i letos, kdy poměří síly své i síly mistrovským titulem ověnčené Škody 130 RS se silnými kadetty Lubomíra Tenkla a Zdeňka Tichého.

Jedny z nejatraktivnějších průjezdů tradičně předvádí jezdci autokrosových buggy v obou divizích. Tu silnější povede nestárnoucí Jaroslav Hošek a v té slabší očekáváme souboj mezi stroji s motory suzuki Jiřího Svobody a Radka Šotta se Škodou 1600 Víta Nosálka. Mnozí si jistě vzpomenou na loňský nádherný sportovní duel Jaroslava Hoška s mladinkou Martinou Béki. Letos bude držet prapor dívek za volantem Petra Kramářová a utká se v rámci duelů mezi Junior Buggy s Markem Sekaninou a zonovým mistrem Matyášem Zemanem.

Na závěr jsme si při procházení startovní listinou nechali skupinu rallyecrossových jezdců, kteří jsou v Sosnové prakticky domácí. Nejsilnější divizi speciálů D1 bude reprezentovat kvarteto pilotů s pohárovými vozy Škoda Fabia 4x4 Cup v čele se skvělým Markem Zemanem, letošním mezinárodním mistrem republiky. Mezi dvoulitry si opět vychutnáme, tentokrát bezkontaktní pokračování souboje mezi Romanem Častoralem a mistrem Evropy Tomášem Kotkem. Obdobně spolu  budou jistě zápolit i další mistr republiky a zony Zdeněk Čermák a Petr Bílek.

Kompletní startovní listina je k dispozici na stránkách www.autodrom.cz. Již z tohoto krátkého výtahu je zcela zřejmé, že po celý den se bude Global Assistance Racing Areně na co dívat. Program odstartují v sobotu 3. listopadu v 8:15 treninkové jízdy. Kvalifikační jízdy se v jednotlivých třídách pojedou systémem každý s každým a budou zahájeny v 9:30. Jejich výsledky určí sestavu v jízdách finálových. Ty budou odstartovány přesně ve 14:00 a budou přenášeny přímým přenosem televizní stanici ČT4 Sport. Pořadatelé předpokládají, že po skončení finálových jízd by, podobně jako v minulém roce, měly být k vidění i exhibiční, ale navýsost prestižní souboje vozů různých tříd.

Pro diváky budou opět k dispozici vstupenky v několika cenových hladinách:
Stání 150 Kč, nekrytá tribuna 250 Kč, krytá tribuna 350 Kč

Milan Hauer

Startovka je ke stažení zde

Michal Oberstein, 29.10.2007 19:27:29, četlo 12251 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
bobek 2007-11-05 09:57:05
Podle času z finalových jízd, by měl být mistr mistrů RC Roman Častoral, měl nejlepší čas...
vampirek 2007-11-05 09:11:33
v tom přenosu v pondělí, a to se klidně vsadím, bude vše ve prospěch těch, kteří "poslali prašulky tím správným směrem" i když jsou mistři třeba jen "omylem"!!!!!!!! :-(
Petra 2007-11-03 16:58:18
V pondeli na CT4 SPORT od 19:25 h davaji "Setkani v Sosnove". Repriza ovsem nebude.
bobek 2007-11-03 13:08:52
Co dodat, ,,je to hnus velebnost"
Pepa 2007-11-03 12:11:01
A, aby to bylo dovršeno je zrušen i záznam z přímého řenosu!!!
Přenos v ČT se nekoná 2007-11-03 12:02:38
Dokonce je zrušený avizovaný přímý přenos na ČT4, přenos nahradí přímý přenos z pos.aného fotbalu. Takže po příchodu programu ČT4 je situace ještě horší, než když byly přenosy na ČT2. Ale co by vlastně koncesionář od těch pánů v ČT mohl čekat, že!!!!
Buffer 2007-11-02 16:12:33
Mno, jde to od deseti k pěti, protože na setkání mistrů bych očekával účast víťezú jednotlivých kategorii včetně vícemistrů za posledních pět let. Ať je to relly, rellycross, nebo autocross či cokoliv příbuzného. Takto se to jeví podivně a nemá to šanci do budoucna.
Zbyšek 2007-10-31 09:20:02
Holt když jsou prachy, tak nemusíš být ani velký mistr, aby ses mohl masírovat v Sosnovce. Na druhou stranu dojde třeba ke zpestření pretěku tím, že dojde k navěšení "kapavek" na betonové svodidlo.
masakr 2007-10-31 05:58:48
No nechci brat iluze,ale mam dojem,ze to bude porad po staru,ted si predstav,ze by slavna fabia WRC dostala na prdel od fabie kapavka,haha.A aby se tomu predeslo tak si myslim,ze nic nebude a opevovat se zase budou mistri z rallye a ostatni jako by tam nebyli.
STAŘEČEK 2007-10-30 23:16:09
A NEZAPOMENTE SI NAMAZAT CHLEBA , NEBUDE TAM ZASE NIC KE KOUPĚNÍ K JÍDLU A NEBO TO BUDE TAK DRAHÉ , ŽE SI TO HNED ROZMYSLÍTE. JINAK POKUD ZASE BUDE PŘEDEM ROZHODNUTO KDO SKÝM POJEDE TAK TO JE O NIČEM , SPOJTE TŘÍDY TŘEBA PODLE KUBÍKŮ ALE AT JEDE TŘEBA PECH SE ZEMANEN NEBO JEDEN SOUTĚŽÁK A JEDEN RALLYCROSAŘ JE JEDNO KTEREJ!!!
T5 2007-10-30 22:17:04
Třeba to jsou mistři, ale v jiných oborech.
Ivan 2007-10-30 16:21:07
Proč nejede loňský MR Otakar Výborný? Nikdo ho nepozval? To jsou teda věci...
Bobek 2007-10-30 14:51:25
S kapavkama pojedou mistři Beneš a Pátl, teda to až ty tailáni uvidí předsedo, tak s toho budou mít takovej šok, že na to nadosmrti nezapomenou... Já myslel že je to SETKÁNÍ MISTRŮ