> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Sosnová 16.10. - Divize 1A

 


26.10.2009 21:40:04

Šestinásobný mistr světa Sébastien Loeb na Setkání mistrů

Letošní sezona v automobilovém sportu pomalu končí, ve všech důležitých šampionátech, ať světových, evropských nebo českých, jsou tituly rozdány, a tak vlastně nezbývá nic jiného než poděkovat divákům za celoroční přízeň. Vybraní jezdci k tomu budou mít příležitost na tradičním Global Assistance Setkání automobilových mistrů, které se uskuteční v sobotu 7. listopadu na Autodromu Česká Lípa.A bude to setkání, jak se sluší a patří. Společnosti Citroën ČR se totiž podařilo zajistit účast mistra světa Sébastiena Loeba, jenž o víkendu vybojoval v Anglii již šestý titul mistra světa. Světovým rallye kraluje nepřetržitě šest let. Takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný jiný jezdec. Přijede společně se svým dlouholetým spolujezdcem Danielen Elenou a divákům předvede své umění s Citroënem C4 WRC. Ještě dodejme, že značka Citroën získala v roce oslav 90. let svého založení, už pátý titul v Poháru konstruktérů od roku 2000..Francouzské hvězdě budou sekundovat nejlepší naši jezdci z rallye s vozy kategorie WRC, S2000 a produkční skupiny N. Chybět nebudou ani zástupci rallycrossu, kteří jsou v Sosnové jako doma a tradičně skvělou show nabídnou jistě také autokrosaři se svými buginami.


Setkání mistrů se pojede na stejné trati jako Super RZ při nedávné Rally Bohemia. Na paralelně rozdělené trati si to proti sobě rozdají vždy dva jezdci, kteří si jednotlivé tratě v půlce vymění díky přemostění. Do finále se tak vyřazovacím způsobem probojují dva nejlepší v každé kategorii. Ti se pak utkají o celkové vítězství.


Závod začíná v 8 hodin zahřívacím tréninkem, po němž následují rozjížďky jednotlivých kategorií. Po polední pause vyplněné autogramiádami a doprovodným programem, jsou na programu semifinálové a finálové jízdy.


Setkání mistrů si během sedmi předchozích ročníků získalo značnou prestiž jak mezi samotnými jezdci, tak diváky i odborníky. A nejinak tomu bude také letos, zvláště když se podařilo zajistit start Sébastiena Loeba. Už kvůli němu se vyplatí do Sosnové určitě přijet, protože taková příležitost se už nemusí nikdy opakovat. Informace najdete na www.rallycross-sosnova.czTiskopvá zpráva Autodrom Sosnová, foto Citroen Racing

Michal Oberstein, 26.10.2009 21:40:04, četlo 12804 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
josef 2009-11-06 03:29:16
nevim,nevim hosi,asi neni tady dobre si vylevat srdicko kdo jakej blbec je,ale mate zajimave tema. uz vcera jsme u me v clubu rikali kdo by byl asi rychlejsi kdyby....tohle kdyby se nestane jelikoz spolu zavodit nebudou a tak si myslim ,ze opravdu prijdou na porovnani jen casy....tak v sobotu
staročech 2009-10-30 11:03:37
Dát věci někam?To je zajímavej termím,asi by se lépe hodilo: postavit fungl nový auto,ale to jen na okraj a na co mu bude na setkání 500 koní a jiný nesmysl,to je spíš na obtíž jak k užitku.Jinak je to super debata.A ještě pro to ne,nejsem odborník ani se za něj nepovažuju,ale na myšlení se snažím používat hlavu a ne říct rovnou že by ho sestřelil,to je trochu chování burana hnedle někoho osočit.
el.Bunda 2009-10-29 22:33:04
Ano před 2lety zajel Honza Smrž s buggy absolutě nejlepší čas (tuším i rekord tratě) a asi 11sec. před Kopeckým s Fabií WRC. Souhlasím, že je to míchání ovoce jak říkáte, ale myslím, že bude zajímavé sledovat jak si SL povede. Vše je, ale na počasí a na tom jak různé divize pokročili kupředu.
to lepič 2009-10-29 21:42:47
Já jsem tady nikdy netvrdil že by se RC jezdci báli přímého srovnání s jinými. Mám ten pocit že absolutně nej čas měl jeden ročník někdo s buginou ale to už by byli doopravdy ty hrušky s jabkama.
Franta Vykopal Zetor 2009-10-29 21:39:27
jde o to že Hansen používá jiné komponenty... Zvednout tlak turba není problém, za použití jiného (nebo žádného) restrichtoru a nalazení softwaru. Ovšem taky jde o tom zda to má na uklouzané sosnovce význam. Také když zvedneš plnící tlak, tak pujdou i nahoru i max. ot. motoru tudíš Ti nebudou sedět rychlostní stupně v převodovce.. Tohle je všechno vývoj.
Lepič 2009-10-29 21:33:20
...no že sem zas radši nedržel hubu... nejvyšší čas opět zahájit bobříka mlčení! Neodpustím si nicméně ještě jednu poznámku... Pokud si dobře vzpomínám, přímému souboji se nikdy rallycrossaři nesnažili vyhýbat. Mám pocit že to vždycky byla specialita JK (několikanásobného absolutního vítěze setkání mistrů, přestože málokdy dosáhl absolutně nejrychlejšího času) Ale na to se na setkání prostě asi nehraje... A tipněte si, bude chtít SL přímý souboj s PK?
to Franta Vykopal Zetor 2009-10-29 21:17:05
A od kdy je závislé třeba zvednutí výkonu motoru na tom jestli je uložen napříč nebo podélně? Nebude to třeba tak že se změní plnící tlak turba k tomu se upraví elektronika atd.? Opravdu si myslíš že automobilka jako je Citroen to neumí?
Franta Vykopal Zetor 2009-10-29 21:03:59
to lepič a staročech a zbyšek : Blbeček jsi ty, protože věci z Hansenovo auta do WRC použít nejdou.... Pro začátek Ti postačí když se podíváš na fotky motoru Ty chytrolínku, WRC je má uložené napříč a RC podél... To jenom tak pro žačátek, když budeš chtít filozofovat. Ach jo, pomalu už jsem nechodím, ale když zavítám tak se pobavím!!!!! Být Michalem, asi bych diskuze uplně zrušil, neboť mi příjde že sem píšou dvanáctileté děti a Ty co to čtou se buď chytají za hlavu nebo se přinejmenším smějou... Opravdu v Čechách nejde nic normálně, buď se krade kde se dá, nebo když se zavede něco co by mohlo prosperovat, tak tomu dotičnému za to že podal někomu malíček urvou celou ruku... Ale co, jsme jenom lidi.
To ne 2009-10-29 20:45:40
Po staročecha-největší odborník si ty,na každýho máš nějaké hodnocení (všichni sou blbci) ,myslim že vim koho myslíš panem F ale taky vim že na rozdíl od tebe to zkusil a byl to jeden z mála lidí co nechtěl aby se českej rallycross dostal do stavu v jakym je dnes
to lepič a staročech a zbyšek 2009-10-29 20:44:59
Někdo si tady přál porovnávací jízdu PK versus SL. Protože každý pojede v jiné kategorii na přímý souboj nedojde takže jediné dostupné porovnání je srovnávat časy. A i kdyby je dali do jedné rozjíždky tak to pořád bude WRC proti RC. Další otázkou je jestli přijede s C4 WRC nebo nějak vylepšenou C4. Dát tam věci z Hanssenova auta asi není pro Citroen problém, takže nikdo nechce porovnávat hrušky s jabkama možná to bude hrušky z hruškama vy blbečci.
zbyšek 2009-10-29 13:23:53
A není to jeden a ten samej. Jak jsem si to přečetl, hned mi to napadlo, ale nedovolil jsem si na vtipný a věcný výlev reagovat.
staročech 2009-10-29 08:21:42
A vždycky se nějakej blbec najde,asi to bude nějakej guru rallycrossu,už nám sem píše pan F pod přezdívkou a jeho komentáře jsou trefné a kritické,když vzpomenu na jeho závodění tak to byla docela bída a utrpení a teď zas nějakej to jo a taky fundovaně,na všetko je treba odborníkou
Lepič 2009-10-28 22:25:00
Myslím, že porovnávat Rallycrossový speciál a WRC je asi jako hrušky s jablkama...
nevěřící 2009-10-28 21:37:19
Tak si potom porovnejte časy bude to docela objektivní podmínky se moc měnit nebudou.
To ne ...... 2009-10-28 21:10:31
Já myslim,že by ho tak maximálně jak malinu sestřelil
to jo .... 2009-10-28 20:01:44
nebude nic , vzadu postavené stánky na špekáčky , tam nebude vidět a vpředu pod schodama to bude takovej nával a nakonec asi stejně nepojede a toho by si Pavel dal jak malinu
mohli by dát 2009-10-26 22:57:41
porovnávací jízdu PK na fiestě versus loeb na c4