> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Pozár Fábie Larse Larssona - fotoseriál

 


28.10.2007 22:14:03

S cihličkou na plynu - Ludvig Hunsbedt

Když se na evropských tratích objevilo Volvo S40, docela vzbudilo rozruch, zvláště, když jeho pilot, zkušený harcovník ohlásil návrat do první ligy. Auto bychom zařadili spíše na okruhy nebo na závody do vrchu, ale do rallyecrossových strkanic? O to větší bylo překvapení, když Hunsbedt začal pravidelně bodovat a jel stejně s těmi naprosto nejlepšími piloty. V Sosnové si na nás udělal chvíli času a popovídali jsme si o všem možném, Vám předkládáme "povinné otázky". Ludvig zajel na Severu Čech perfektně i přes svou indispozici (všimněte si levé ruky na fotkách). Jeho auto má projít dalším vývojem a tak uvidíme, jak se této dvojici povede příští rok. Zatím tedy přepis našeho rozhovoru:Volvo S40, auto pro takovýhle sport na první pohled v sérii nevhodné,  a vy jste z něj postavil něco, co je schopno jezdit pravidelně vpředu. Kdy začnete vyhrávat? A pomohlo vám Volvo nějak?

Volvo mi pomohlo trošku. Musím říci, že tohle je vlastně jen testovací fáze, příští rok už ale musíme být na bedně. Takže letos je to jen testování, seznamování se s autem a tak.. musím se ještě naučit trochu víc kolem tohohle auta, je poněkud těžké a máme malý problém se spojkou, ale jinak ovládání je velice dobré.


Na světových okruzích je běžné, že se zatáčky jmenují po slavných jezdcích. Kdybyste si mohl vybrat, která evropská rallyecrossová zatáčka bude pojmenovaná po Vás, jaká by to byla a proč?
Mým favoritem není zatáčka, ale skok. Ten ve Švédsku na okruhu Höljes.


Chodíte se koukat na závodech i na jiné divize nebo se plně soustředíte na svůj výkon?
Normálně se u nás ve stanu vůbec nezdržuju. Chodím všude možně po servisu, ale ve stanu mě nenajdete. Přemýšlím si, co bych měl udělat v další rozjížďce, povídám si s ostatními závodníky...


Co na přemotorovaných autech odchází za díly a jak často je třeba agregáty repasovat?
My letos naštěstí vcelku moc problémů nemáme. V tomhle sportu nejvíc odchází převodové ústrojí, jako převodovka, diferenciál a tak. Někdy taky turbo. Repasi děláme po každém druhém závodě.


Kdo z těchto dvojic je Vašemu gustu blíže: zvědavě nahlédne do papíru a ihned reaguje: Sebastien Loeb! Moment, preferovaný jezdec z každé dvojice, pro naše čtenáře - ten tučně vyznačený je ten, kterého LH preferuje...
  • Michael Schumacher nebo Tommi Makinen
  • Valentino Rossi nebo Antonio Cairoli (mistr světa v motocrossu)
  • Fernando Alonso nebo Sebastien Loeb
  • Attilio Bettega nebo Ayrton Senna
  • Martin Schanche  nebo Tommy Kristofferson

Myslíte, že skupina S 2000 by mohla mít v RC nějakou budoucnost?
Já myslím, že v rallycrossu už máme hodně divizí. Muselo by se to napřed nějak vytřídit. Možná v budoucnosti by to mohla být dobrá divize.


Kdybyste dostal možnost, jaká jiná motoristická disciplína by Vás lákala a proč?
(Bez zaváhání okamžitě odpovídá) Rally!


Tip na konečné pořadí prvních tří v divizi 1, 1A a 2.
V divizi 1 myslím vyhraje Lars Larsson, druhý Kenneth Hansen... a třetí.... Andreas Eriksson? Ostatní divize tak moc nesleduju, tak si tipnout netroufnu. (trefil naprosto přesne!)


Co chystáte pro rok 2008?
Na příští rok chystáme nový motor, a auto by mělo by být lehčí asi o 30 kg. Jinak většina práce, která nás do příští sezóny čeká, je kolem motoru.

Michal Oberstein, 28.10.2007 22:14:03, četlo 10317 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Skvara33 2007-10-31 00:10:34
Co mel s tou pazourou? Na me byl az moc nevyraznej :-( Auto je divny ale asi jede dobre, jen ty lepsi jedou vic a s lepsima strojema.
Máca Cihlička 2007-10-30 08:38:17
Mně se to auto začíná líbit. Jestli to nebude těma dobrejma fotografiema :-). Jen malý postřeh: Při rozhovoru s Isachsenem bylo celkem patrně cítit, že ten chlapík bude tvrdý i na trati. Ovšem při rozhovoru s Ludvíkem, který mi chováním trochu připomínal Oldřicha Nového :-) jsem si říkal, že těsně před usednutím do závoďáku musí snad někde v hlavě přehodit program.