> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Dlouhá Lhota 30.12.2007

 


15.05.2009 12:17:17

Roman Častoral po třech závodech ME

Rallycrossový závodník Roman Častoral se vrátil z evropských závodů v rallycrossu v Portugalsku a Francii. V prvním závodě skončil na čtvrtém místě a ve Francii na pátém. V obou případech ale bojoval o medaile, o něž jej připravila smůla.

Protože Roman Častoral v letošní sezoně startuje se zbrusu novým vozem s motorem uloženým před přední nápravou a pohonem zadní nápravy, teprve si na tento stroj zvyká. Závod v Portugalsku tak byl dalším zahřívacím, v němž testoval vlastnosti nového vozu a ladil jej. "Auto do závodů perfektně startovalo, projevila se síla téměř třísetkoňového motoru, ale potřebovali jsme přenastavit účinek a rozložení síly jak předních, tak i zadních brzd. Těsně před tímto závodem jsme totiž měnili diferenciál i s poloosami a museli jsme svornost tohoto dílu nastavovat během závodů," vysvětlil Roman Častoral, který je s výsledným čtvrtým místem v portugalském závodě spokojen.

V podobném duchu se nesl i závod ve Francii, kde už bylo ale na jezdci znát, že se s novým vozem, který má naprosto odlišné jízdní vlastnosti od vozu s poháněnou přední nápravou, zžil. Roman Častoral v měřených trénincích tak jezdil na předních pozicích, některé i vyhrál. V závodě ale pronásledovala Romana Častorala smůla: po startu ze čtvrté pozice se dokázal perfektně dostat až na druhé místo za Knuta Ove Borsetha jedoucí s Fordem Fiestou ST. "Pak ale do mě z boku narazil vůz BMW Guina Kenise a v další zatáčce vznikla další strkanice po níž měl můj vůz poškozeno řízení. Proto jsem musel ze závodu odstoupit," komentoval Roman Častoral, který v tomto podniku věřil v zisk medaile.


Po závodě ve Francii je tak Roman Častoral na průběžné čtvrté pozici v Mistrovství Evropy. Svůj vůz Opel ASTRA OPC závodník chválí. Především po motorické stránce je automobil špičkou ve své kategorii. "Sekvenční šeštikvaltová převodovka je velmi dobře odstupňována, ve voze funguje bez problémů, řazení je rychlé. Zvažujeme do vozu novou elektroniku motoru, která by měla motor udělat ještě výkonnějším a zrychlit řazení," řekl Roman Častoral. Na vůz se chystá Roman Častoral namontovat také nové brzdiče pravděpodobně světoznámé značky Brembo, jejichž účinek je několikanásobně lepší než sériových brzd.

Romana Častorala nyní čeká další důležitý závod v Rakousku v Greinbachu. Ten bude započítáván do hodnocení Zóny střední Evropy, rakouského, polského i českého mistrovství. Závody o víkendu 16. a 17. května budou zajímavé už proto, že ve všech divizích je silná konkurence a na start se postaví kolem sta vozů. Průběh závodů i celého mistrovství můžete sledovat na stránkách www.castoral.cz

TZ, foto archiv jezdce
Michal Oberstein, 15.05.2009 12:17:17, četlo 10335 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku