> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Polsko - Mateusz Senko

 


03.12.2007 09:52:01

Reprezentační nominace rallyecrossu.cz

Je škoda, že se tak málo hovoří o Nations Cupu. Nejen u nás, ale obecně. Je to pohár národů hodnocený v rámci ME v rallyecrossu, stejný pohár funguje i v autocrossu. Škoda to je o to větší, že v obou disciplínách naši reprezentanti vybojovali zlato. Takové sice trošku utajené, ale pro nás fanoušky děsně cenné. Rallyecrossaři o prsa porazili reprezentanty Belgie, autocrossaři naprosto deklasovali všechny ostatní země a nejbližší Německo na ně ztrácelo 126 bodů!

Jak fungují pravidla? Jednoduše se po každém závodě započte umístění nejlepšího závodníka každé země v každé divizi.
Příklad: letos v Holandsku získala ČR 49 bodů. Z divize D1 Pavel Koutný přinesl 9 bodů za 8. místo, Roman Častoral pomohl 20 body za vítězství v divizi D2 a Jarda Kalný přidal dalších 20 bodů za vítězství v D1A. Výsledek tedy krásných 49 bodů z maximální šedesátky (se zadokolkami osmdesátky).
Pozor. Ve zmíněném závodě jsme měli další velmi úspěšná želízka v ohni. Tomáš Kotek byl druhý, Jirka Galuška 13. a Josef Iro se umístil na 14. místě. V divizi D1A byl na třetím místě ještě Zdeněk Čermák. Co na plat, počítají se vždy jen body toho nejvýše umístěného.

Zajímá Vás, kolik, kdo přinesl za celý rok do „společné kasy“ bodů?
Jaroslav Kalný 111 bodů
Roman Častoral 95 bodů
Tomáš Kotek 84 bodů
Pavel Koutný 47 bodů
Zdeněk Čermák 45 bodů
V celkovém součtu tak nejvíce bodů přinesli reprezentanti divize D2, celkem 179, záda jim kryli ještě Josef Iro a Jiří Galuška. Divize 1A přinesla do kasy dalších 156 bodů. Jardovi a Zdeňkovi záda kryl ještě Pavel Vimmer a Míša Kalná. Pavel Koutný jako jediný záda krytá nikým neměl, ale i jeho 47 bodů (v nabité konkurenci divize 1 to je slušná porce) v konečném zúčtování má obrovskou hodnotu. Česko totiž vyhrálo pohár o pouhých 7 bodů. Dlužno dodat, že do poháru národů se započítává i Rallycross Cup, tedy zadokolky, kde letos neměla ČR žádné zastoupení. Jos Sterkens tak přinesl do belgické pokladny sám balík 180 bodů.

A teď si trochu zafantazírujme a řekněme, že rallyecross.cz se pokusí dát návrh na reprezentační kádr pro rok 2008. Pohár Nations Cup je prestižní záležitostí evropského rallyecrossu. Češi v posledních 7 sezónách 2x vyhráli, 4x obsadili 2. místo a jedenou se umístili jako třetí. Máme tedy, jako Češi tradičně čelní umístění, a je jen škoda, že tak mezinárodně úspěšná země má doma své nemalé problémy. Dejme tomu, že letos jelo za reprezentaci 6 závodníků a že pro příští rok  budeme muset počet navýšit alespoň na 7, v ideálním případě na 8.
FAS dokonce disponuje určitým fondem na reprezentační příspěvky pro závodníky, kteří splní určité podmínky, aby jej mohli dostat. O tom jaké ty podmínky jsou se můžeme sice jen dohadovat, ale díky zákonu 106 (ze dne 11. května 1999) o svobodném přístupu k informacím se můžeme dozvědět jak je s těmito financemi nakládáno. Jednou z podmínek je umístění do 6. místa v ME, o umístění či prezenci v domácích závodech se mlčí. V praxi to znamená, že Ti, kdo letos dojeli do 6. místa v ME, dostanou příspěvek na rok následující. Musí ovšem ještě zaručit, že seriál budou absolvovat v náležitém rozsahu. Zmíněný příspěvek totiž pokrývá zhruba cestovní výlohy ne seriál ME. O přesné částce nikdo nikdy veřejně nemluvil.

Tak se tedy na to podívejme. Které závodníky bychom měli požádat, aby přijali českou reprezentaci? Ideální kádr by měl disponovat podle mého názoru 2 závodníky v každé divizi a to včetně rozjíždějícího se rallycross cupu. Podle pravidla umístění do 6. místa bych rozhodně neváhal a oslovil Jaroslava Kalného a Zdeňka Čermáka. V divizi D1A patřili již letos k pravidelným přispěvovatelům bodů do poháru národů.

V divizi D2 je volba též jasná. Tomáš Kotek a Roman Častoral. Tím jsme vyčerpali umístěné do 6. místa a nezbývá, než stanovit pravidla pro výběr do divize D1 a rallycross cupu. Protože každý bod, který nechá ČR ležet v těchto divizích ladem je škoda. Myslím, že je naprosto zbytečné hledat další reprezentanty do D1A a D2, když už takto zde máme nominovanou absolutní špičku.

Situace divize D1 není v Čechách jednoduchá, navíc stačit alespoň evropskému standartu z domácích teamů dokáže snad pouze team Pavla Koutného. Nedokázal by tento team postavit 2 automobily? A nenašel by se závodník, který by dokázal zafinancovat alespoň polovinu sezóny? A neměl by to být někdo z mladých? Já bych se v pozici „trenéra nároďáku“ došel zeptat Otakara Výborného a Petra Bílka, zda by nechtěli přijmout reprezentační dvojky divize D1 a sezónu si rozdělit půl na půl.

Situace rallycross Cupu je v ČR ještě horší, ale ani v ME není o nic výš. Každý letos viděl, s jakým vozem závodil Michael Stoklassa, udělá si obrázek o úrovni této divize sám. Nic plnokrevného, přesto vzhledem k obsazenosti vždy bodoval vysoko. Víme, že v ČR již je pár nadšenců, kteří start připravují již na příští sezónu, nechtěli by se sami veřejně do reprezentace přihlásit?

Takže souhrn námi nominovaných:

D1 Pavel Koutný, Otakar Výborný/Petr Bílek
D1A Jaroslav Kalný, Zdeněk Čermák
D2 Tomáš Kotek, Roman Častoral
RC Cup ?

No a je to. Vždyť to tak těžké nebylo, ne? Otázkou ještě zůstává, zda by výše jmenovaní reprezentaci přijali nominaci a jestli by se našli dva odvážlivci se zadokolkami. Pokud by se nenašli, oslovili bychom jako „trenéři nároďáku“ všechny jezdce, kteří mají reprezentační zkušenosti, zda by nezvážili stavbu, či pronájem nějakého zadokolkového stroje a nepomohli tak České republice obhájit prvenství v příštím roce.
Berte můj návrh jako kuchařku pro případný postup ohledně nominací na reprezentaci. Předem říkám (a teď mluvím za redakci), že vyjma mediálního, nedisponujeme žádným jiným nástrojem, jak do reprezentace promlouvat. Pokud někdo nenašel své jméno v naší nominaci, nechť se nezlobí, v potaz byly brány výsledky a výkony uplynulé sezóny v daných divizích.

Jak by mělo být s reprezentací podle Vás nakládáno? Jaká kritéria jsou objektivní a správná? Kolik reprezentantů by měla naše výprava mít? Jak je rozdělit do divizí a na základě jakých pravidel? Jak podpořit mladé a začínající jezdce? V autocrossu jsou na domácích tratích pravidelně vidět reprezentanti ve všech třídách a divizích, u rallyecrossu to bohužel neplatí.


Marek "Máca" Cihlář, 03.12.2007 09:52:01, četlo 10350 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
hotovy.vyrobek 2007-12-16 23:46:07
Vyjedná a domluví to ten, kterýmu na RC opravdu záleží a zároveň bude trochu víc blázen a slovo "NE" bude pro onoho člověka povzbuzující slovo.
Posledního kousnul PES 2007-12-14 10:55:35
Láďo Smetano, poslední věta tvého příspěvku je o tom všem. Kdo to vyjedná a domluví? Tam asi bude potřeba trochu ty síly spojit a přeci jen si trochu iluzí nechat. Asi by stačilo podělit se o tu práci s tím spojenou. Doufám jen, že to klukům z redakce vydrží a že nepřestanou burcovat! Dělit se o slávu nikdo opravdu nebude, když si jí ani v RC v Čechách neužívá a dělit se o peníze už vůbec ne, když zdroje jsou z privátních sektorů. A zdroje z neprivátních sektorů jsou jen pro některé :-)) A Ti se taktéž dělit nebudou. Navíc, jak říkáš, nedostávají je pro nic a za nic. :-))
Ignác 2007-12-11 07:45:32
na tom telefonu se vše dozvíš
Veverka ml. 2007-12-10 22:01:14
Děkuju a maze neaky rozpis?
Ignác 2007-12-10 20:54:16
stačí se přihlásit smskou /777 883 490/ nebo na místě
Veverka ml. 2007-12-10 17:48:27
A musim bejt přihlášenej?
Lukáš 2007-12-10 17:23:56
Přátelé, pokud máte ještě chuť si do konce sezony zazávodit, přijeďte do Borovan. Tuto sobotu 15.12. se pojede o vánočního kapříka..
Láďa Smetana 2007-12-08 21:07:58
Tak mi to nedá vstoupit do diskuse. Peníze nikdo nikomu nedává pro nic za nic. Když pominu rodinu a přátele, tak sponzor chce jen jedno, aby byla jeho reklama vidět. Takže jednoduchá rovnice: budou diváci=budou snáze sponzoři. Každej štěk v novinách, každej plakát a každej záběr v TV dobrej. Že bychom se domluvili na společném postupu je iluze, každý hájí to svoje a nechce se dělit ani o slávu, ani o peníze. Nicméně jeden zájem máme společnej - ty diváky a fanoušky. Takže třeba rozesílání plakátů jezdcům a jejich vylepování (viz minulý článek) považuju za dobrej nápad. Jestli přijdou diváci, pomůžeme si všichni a je jedno jestli jedeme o bednu, nebo na ocase. Dále (už to tady zaznělo) hýčkat si fanoušky a dělat trochu show: prosadit možnost svézt po závodě sponzory,různé VIP a třeba vylosované diváky. Jenže kdo to vyjedná a domluví?
soudruh 2007-12-07 20:03:53
To už tady všechno bylo " nebát se a nekrást" pravda a láska zvítězí " a podobný blbosti i schůze už se málem konala tenkrát v Sedlčanech a výsledek ... po pravdě teď to asi nedopadne jinak ale zkusit se má všechno třeba se pohnou ledy doufám že ne jen ty v Severním moři !?!
Jirka Galuška 2007-12-07 16:14:37
Hezká diskuze,bohužel klasicky internetová.... Základní problém je anonymita-pokud se někdo nedokáže za svůj názor podepsat,je to jen "výstřel do vzduchu" :-) bez ničeho. /// Fakt se bojíte ?? Nebo je v tom to naše čecháčství??? /// Ano,mohou tu zaznít dobré nápady,ale základ je se nebát je říct. Většina z nás chce asi RC pomoci,chce něco co bude nás všechny více bavit... Tak se pojďte chovat se jako dospělí a když něco říkate tak si za tím stůjte. Chápu uplně Mácu-snaží se dělat diskusi,otevírat témata ! Ale takto to skončí jen "napsanýma písmenkama" . /// Přesto si myslím,že spousta z Vás ví o čem mluví,jen se nebát !
Máca Cihlička 2007-12-07 09:13:21
Každá snaha dobrá pánové, ale schůze v tomto formátu opravdu asi nebude to pravé. Tímto směrem bych se raděj neubíral.
masakr 2007-12-07 05:30:03
A mam dojem,ze takova schuze uz jednou probehla v sedlcanech,v hospode pod vezi,ale uz si nevzpominam jak to dopadlo,ale asi nic moc
hotovy.vyrobek 2007-12-06 20:34:06
Pokud, a to jak je vidět je, tady existuje z jedné strany snaha, bylo by opravdu dobré, jestli jsou připraveni něco změnit nebo spolupracovat i ti další(samozřejmě činovníci, pořadatelé). Mám dotaz. Připravujou se rozhovory i s těmi dalšími?
masakr 2007-12-06 20:27:10
Nikam to sice nevede,ale je to krasna debata,akorat si neumim predstavit tu schuzi,jak by to probihalo,a jakej by byl zaver,a hlavne co by se se zmenilo,mam dojem ze by jste byli vsichni rozcarovany z ty schuze
hotovy.vyrobek 2007-12-06 20:26:20
pokud se má někam dojít a něco udělat, vždy to bude narážet na určitý odpor. Otázkou teda je zda jsou lidé ochotni vytrvat. Vytrvat v tom co si řeknou. I když je teďka předčasné mluvit o nějakých jasných plánech do budoucna kol RC, tak je jasné, že s určitýma situacema, kdy to nepůjde hladce se prostě počítat musí. Buď celému projektu zlomí vaz nebo se přes ty překážky dostane a přiblíží se nebo se splní cíle budoucího projektu. Zdarec RC
soudruh 2007-12-06 19:34:32
Máco tebe jsem rozhodně poučovat nechtěl a vlastně nikoho nepoučuju jen říkám naplno to co se nemá a obecně to platí pro celou společnost copak zdravotnictví vědu a kulturu neznají všichni no a co je to jen dobrej kšeft samozřejmě jen pro někoho !!! můj pohled na věc není jiný než váš taky bych chtěl aby to fungovalo ale nebude to tak jednoduchý jak se někomu může zdát a i když to asi nemyslíte zle je otázka zda je to reálné cesta do pekla je posázená dobrýmy skutky
Zbyšek 2007-12-06 17:15:11
No ty fandy jsem tam napsal pro tebe, aby si byl v obraze a viděls o čem to je.
bobek 2007-12-06 17:14:05
to je dobrý, u kulatého stolu se nechá hrát na kamenou tvář...
hotovy.vyrobek 2007-12-06 15:14:50
sezení u kulatého stolu s fanoušky v obecenstvu. Vyjasnit si role, ve kterých a jak se bude vystupovat, tak aby to byl dobře fungující stroj. Nebo se očekává od takové schůze něco víc či míň?
Zbyšek 2007-12-06 11:33:23
Názorů je zde mnoho. Co tedy uspořádat sezení u kulatého stolu, kam se pozvou zástupci České trofeje, domácích a evropských jeydců, FASu, Mediasportu, Sedlčanské kotliny a Sosnové, popř. fanoušků a vše se nastíní a probere. Mám jen velkou obavu,jestli tato debata bude plodná a k rozvoji RC přispěje. Je ovšem potřeba si připravit daná temata pro jednotlivé zůčastněné strany a ptát se proč se to dělá tak a ne jinak a zda to nejde změnit, tzn. tok peněz, propagace závodů pořadatelem a Mediasportem a jak ktomu všemu mohou přispět jezdci, aby třeba vozily diváky. Bude to stát každého cestu a sobotu. Otázka je též,zda oslovené strany budou ochotni spolupracovat a pozvání vyhoví.
Máca Cihlička 2007-12-06 09:44:33
Masakr díkes. Dobrý přístup. KOntakty na Onřeje Beneše a Josefa Pátla máme, v podstatě se na něčem takovém již pracuje. Rozhovorů na daná témata ještě přibude, nebojte se.
Máca Cihlička 2007-12-06 09:41:08
No soudruhu, teď jsi nám otevřel oči :-) Leč košíček iluzí zůstal nepošlapán. Myslím, že stojíme na zemi a přesto nemáš ve všem co píšeš úplnou pravdu. Nikdo nečeká lavinu peněz. Momentálně tady jede fórum na téma, co udělat pro RC, aby se ty penízky lépe sháněly. Ať už je následný způsob jakýkoliv. Ale ani ten způsob, o kterém píšeš Ty nezafunguje, pokud se nebude jednat o sport, o kterém se mluví, píše, zkrátka který veřejnost bude znát......... Takže z toho plyne, že zas takoví dementi nejsme :-)))
masakr 2007-12-06 06:40:07
Pokusim se,aby sem Beneš napsal jak to je a neni co se tyce prav,prenosu,kdo jak bude v telce a jine,a pak ho budete moc sezrat
masakr 2007-12-06 06:33:51
Pořad tu žehrate na Beneše a Patla,zasel nekdo za nima a zeptal se jich jak to vsechno je a neni.Mozna by bylo lepsi nadavat az po zjisteni vsech skutecnosti,tim to se jich nechci nejak zastavat,ale rikat porad jenu vec porad dokola a nevedet o tom nic,treba se mylim
soudruh 2007-12-05 22:40:54
Vážení soudruzi a soudružky teď bych mohl zase napsat nějakou blbost o semknutí a radostné spolupráci ale už to nemůžu vydržet teď vážně všichni víme jak to chodí a pro ty co nevědí: opravdu si někdo myslíte že ve spolupráci nebo každý sám někde od někoho něco dostanete ? že někoho zajímá nějaký sport ? že se někdo postará o vaše závodění ? to už není najivita ale demence ! nikde nic nedostanete máte pouze možnost a to ještě né každý nechat toho kdo má prachy ještě více vydělat je to jen jedna velká pračka na prachy a pravidla jsou jasný dám když dáš a kdyby to prasklo o ničem nevím je to tvůj průser pak můžeš v tichu vlastní cely vzpomínat na úspěchy v RC všichni věříme že nám se to nestane ale ono se občas stane je to taková ruská ruleta žádný jiný velký peníze se k vám jinak nedostanou ! možná jsem někomu pošlapal košíček iluzí tak promiňte a loučím se s vámi se soudružským pozdravem míru zdar a jak řekl soudruh Fučík " lidé bďete"
polotovar 2007-12-05 22:26:57
Co tady pořád řešíte,v tv spokojené brartstvo kočičí p racky předávalo medaile a zlaté stuhy/1000 000kč/ spokojeným závodníkům,nikde ani náznak něčeho špatného,nefunkčního.Sestřih sezony byl taky bezproblémový,tak co těch pár štouralů pořád chce.Stačí,aby se budoucí závodníci rodily u Čermáků,kotků,Častoralů a chlapi s FAS vylepily plagáty.Mr.Pátl a Mr.Beneš dají více prostoru některým pilotům v TV a je to v pohodě né.
KUBA 2007-12-05 21:23:30
Jak vždy byla opovrhovaná funkcionáři Fasu skupina H. tak budeme jednou rádi , že si někdo tuto skupinu bude moci sklouznout. Ti co dostávají koruny na tento sport by měli vřejně uvést kam a jak se s nimi naložilo a pak by nebylo žádných dohadů, kam se ty potvůrky penízky ztratily a když je placeno tolik funkcionářů při závodech asi by bylo dobré , aby se ulehčilo startujicím neplatit startovné a licence.Však to není tak dlouho co se startovné neplatilo . Dnes při ceně phm je každá korunka dobrá , to mohou udělat pro rozvoj tohoto sportu hned a pomohou všem závodníkům
Vaclav 2007-12-05 19:23:40
Odkaz zatím jenom zkoumám, ale nezdá se že by zveřejněné info bylo dostatečně transparentní, zarážející jsou výkyvy jednotlivých let a tento rok je doslova katastrofální.
hotovy.vyrobek 2007-12-05 14:51:41
omlouvám se to byla střelba vedle. tady jsou toky peněz ze státního rozpočtu do Autoklubu. http://cedr.mfcr.cz/cedr3i_internet/default.aspx?ico=550264
masakr 2007-12-05 12:49:33
Citroen Hansenovi,Larson mel nejakou podporu,ale dal asi nic,a v malejch snad Kejsmacher s Oplem
Venca 2007-12-05 11:28:18
A ještě jedna myšlenka a otázečka: Sportovní oddělení automobilových výrobců - vždycky se tvrdilo, že na prodejnost automobilů jednotlivých značek má vliv jejich úspěšnost ve sprotovních odvětvích. Prostě úspěšný model ve sportu - úspěšný seriový model v prodeji. Otázka tedy zní, mají sportovní oddělení automobilek zájem a potažmo zájem financovat své modely v rallycrossu?
masakr 2007-12-05 11:07:01
Nikdo se mě za nic omlouvat nemusi,nejsem zadnej uko ješita,je to preci debata,tak se debatuje:-)))
Venca 2007-12-05 10:21:03
Ahoj všichni, diskuse se tady stále točí kolem financování tohoto sportu. Finanční prostředky proudí zdá se ze tří směrů. FAS, sponzoři a přímá účast závodníků. Vezmu jako první FAS a prostředky z něj plynoucí: Cituji z odkazů: http://www.sazka.cz/o-nas/vice-o-sazka/profil-spolecnosti/index.php Akciová společnost SAZKA je obchodní společnost, jejímž hlavním posláním je vytvářet finanční prostředky pro financování veřejně prospěšných účelů ve sportu a tělesné výchově. http://www.sazka.cz/o-nas/vice-o-sazka/z-historie-sazka/index.php SAZKA, a. s., byla založena Českým svazem tělesné výchovy a Československou obcí sokolskou v České republice zakladatelskou smlouvou ze dne 27. listopadu 1992. Společnost zahájila svoji činnost 15. února 1993. Jejími akcionáři se stala výhradně česká občanská sdružení působící v oblasti tělovýchovy a sportu : Český svaz tělesné výchovy, Česká obec sokolská, Česká asociace - Sport pro všechny, Autoklub ČR, Sdružení technických sportů a činností ČR, Asociace tělovýchovných jednot a sportovních klubů ČR, Orel - křesťanská tělovýchovná organizace a Český střelecký svaz. V září roku 1997 akcionáři společnosti rozhodli o přistoupení nového akcionáře, Českého olympijského výboru. Povšimněme si role Autoklubu ČR v této struktuře, ptám se tedy, podle jakého klíče plynou prostředky pro jednotlivá automobilová sportovní odvětví a jakým klíčem dále jsou tyto prostředky v těchto odvětvích rozdělovány? Sponzoři: Sehnat dobrého sponzora je nadlidský úkol, podívejme se do odvětví rally sportu, soutěžáci se sakra prezentují. Odjedou si své soutěže, zúčastní se Setkání mistrů a ještě mají Pražský rallysprint, kde se prezentují tím, že vozí politiky, herce a znamé osobnosti veřejného života. Nechtělo by to tedy na konci sezóny také takový malý přídavek s obdobným propagačním zaměřením? Tedy jakousi rallycross šou provedenou samostatně? Sponzoři reagují přímou úměrou dle počtu diváků, zatáněme tedy diváky více do tohoto sportu, například tím že po každém závodě bude vylosováno 9 diváku, kteří se svezou v jednotlivých kategoriích třeba ve třech autech. Snad by nebyl problém po závodě namontovat do 20minut tři sedačky a divák svézt bezpečně to je třeba 80% pod hranou nebezpečnosti. Možná by začaly stát o účast geometrickou řadou. Finacování z vlastních zdrojů a šizení své rodiny pokládám za nesmysl. Snad se některý nápad zalíbí a když ne může inspirovat k nápadu jinému.
hotovy.vyrobek 2007-12-05 09:58:08
Máca má pravdu jsme na jedný lodi. Lepší než mlčet, je něco plácnout, pokud se jedná o nápad. Ale i tak Masakře (vlastně všichni) promiň (-te), pokud se Tě (Vás) něco dotklo až moc. Omlouvám se.
Máca Cihlička 2007-12-05 09:12:41
Omlouvám se Masáku za příspěvek, který jsem napsal pod článek Pavla Koutného. Právě tady od Tebe čtu věci, které vypadaj jinak a nelze než s většinou souhlasit. Před tím to trochu vypadalo, že nám tady dáváš evropské lekce rallyecrossové maturity. :-))) Přesto si myslím pane profesore (legrace), že ty všechny nápady, které vznikají třeba i u Vás ve stanu je třeba pořád probírat. Nechci tady předbíhat. Momentálně se ale v redakci zabýváme důležitým problémem. A to je i to, na co narážíte Vy ve stanu. Jde totiž o to, jak všechny ty nápady efektivně realizovat! Uznej, že Vaše diskude pramení z toho, že RC doslova milujete. Jinak byste se o tom nebavili. Ale nikdo z Vás nemá tolik času, peněz a energie krom svého teamu ještě rozvíjet další aktivity. Čím větší ten nápad je, tím hůř je pro jednotlivce realizovatelný. A takových nás je spousta. Každý ze zainterersovaných lidí RC má nějaký dobrý nápad, ale jen malinký prostor pro jeho realizaci. Nechci předbíhat, vše má svůj čas a je naprosto skvělé, že se posledními 2 články podařilo tuto diskusi rozpoutat. Mnohé to ukázalo. Různé postoje, různých lidí v RC. Každý hájí své zájmy a přesto existuje možnost kopat na 1 branku. To mi věřte! Ve chvíli, kdy vzniknou v té hrstce českých rallyecrossařů 2 tábory, které půjdou proti sobě je konec. Nevolám po jednotě, jen po toleranci, komunikaci, názorech a přemýšlení. Bude to znít nadneseně, ale i Vy Evropani i My neevropani máme jedno společné.......všichni jsme na 1 lodi, která nese název QUEEN RALLYECROSS
maskr 2007-12-05 06:44:46
Vyrobku,vemte si kvadra a vyrazte obrazet sponzory,drzim vam palce a mate moji podporu,o schaneni sponzoru neco malo vim,a taky vim ze to neni vubec zadna sranda,zeptej se na to treba Otaka,ze jsi mistr republiky to nikoho nezajima a nikdo ti nic neda,to aby sponzor z domazlic daval reklamu do sedlcan,nebo do madarska kdyz na tom nema zajem,a nema tam aktivitu,je zrejme hloupost,tak ze spis to budou lokalni sponzori,velka firma sponzoruje vetsinou jinou aktivitu,a podmiky jsou tam uplne jine .Tak ze by se zrejme jednalo o male firmy a ty koukaj na kazdou korunu,zkus treba obejit sedlcancko,a jsem zvedavej kolik firem da,nehlade na to,ze lidi vedi ze se v kotline jezdi,i kdyz jsou plakaty a vi se to pul roku do predu,nikdo neprijde,ono neni na co koukat,tech par aut a uz jsme zase u toho,malo aut,malo financi a splacat auto v garazi,to je nesmysl to uz nejde ani v Hoby.Kdyz jsme zacinali kdysi v Hoby a jel se pohar sedlcancke kotliny,prvni sezona sla,ale druha stala uz 300 000,vyhrali jsme sedlcanckej pohar a byl konec,obchazeli jsme znamy,neznamy a vysledek nikdo ti nic nedal,i kdyz na tu dobu tam chodilo vic lidi jak na rallycross.At mi nekdo povi o aute na sezonu za 70 000,jak jsem tady zaslech,ale to jsem odbocil.To ze nekomu pripadam jako negativista,je mozny,ale stojim obema nohama na zemi,a jsem za to docela rad
KUBA 2007-12-04 22:39:46
MĚL BY ZASEDNOUT FAS A TOHO MASAKRA POTRESTAT, TŘEBA KLEČENÍM ZA HAJZLEM V SEDLČANECHNA DVĚ HODKY PO ZÁVODECH. JINAK JEHO PŘÍSPĚVKY RÁD ČTU A LÍBÍ SE MI._ MASAKR ZDAR A SÍLU
závit 2007-12-04 22:29:14
kdyby sme měli všichni ke všemu stejně negativní postoj jako masakr tak se nikdo nikdy nikam nedostane..
Viktor 2007-12-04 20:54:03
Pardon,nějak se mi to popletlo,ale bylo to o tom, že Máca to zkusil a zůstal nepochopen.
hotovy.vyrobek 2007-12-04 20:07:08
Počkej. počkej. ptal jsi se co bych udělal s milionem, to jsem Ti řekl. máš ještě nějaký otázky? Protože mě Ty tvoje zavádějící otázky nuděj a když už, tak začni prosím jednou konstruktivní odpovědí. Máš teda další otázky? Díky
masakr 2007-12-04 19:54:42
S tim milionem,by jste neudelali vubec nic,jelikoz zjistite,ze to je kolotoc,kde milion neznamena vubec nic.To by jste museli tisknout plakaty na knihtisku,prenos vysilat kouřovejma signalama a cena pro viteze samotka v blazinci
masakr 2007-12-04 19:47:54
Tak,ze kdyz na to dobre koukam,ta to jsi si poridil firmu,a ta to bude delat zadarmo a ty lidi tam budou ndseny,ze to delaj zadarmo,nebo jak si to predstavujes,necham se poucit,malinko jsi se zapletl
hotovy.vyrobek 2007-12-04 19:46:08
To "Máca": Mám námět na další článek, teda je to Masakrův námět. Co by jsi dělal s milionem na RC?
hotovy.vyrobek 2007-12-04 19:43:13
masakře jak se říká " milion mít nebo nemít to jsou dva miliony rozdíl". Otázka teda je, jak nejlépa naložit s jedním milionem korun. Narychlo a hlavně z toho co se tady míhalo v rozhovorech asi nejčastějc, a to že není žádná reklama pořádaných závodů, že o otm vědí jenom rodinný příslušníci a domorodci, který ten randál ruší od TV. VYtipoval bych místa(města), kde by měla propagace nej dopad a dal bych to na reklamu závodů. S tím, že tomu sponzorovi by se zajistilo, aby měl reklamní plochy, který by byly vidět i na záznamech v televizi a i na web stránkách. Nějaký další, jiný nebo originálnější nápad?Zdarec RC
masakr 2007-12-04 19:33:13
Ty jsi neodpovedel,mas milion,co dal
hotovy.vyrobek 2007-12-04 19:28:56
masakře to není vůbec blbej nápad, teda aspoň pro ty lidi, který věřej, že se tam něco dohodne. Stejně se tam sejdou jenom lidi, který můžou a chtěj přiložit ruku k dílu, a to tím čím jsou ochotni přispět, a to buď "KKD"(Každá Kačka Dobrá) a nebo "KPRD"(Každá Pomocná Ruka Dobrá):-)). Pokud to někdo zorganizuje a bude si myslet, že hotovy.vyrobek by byl co platný, rád příjdu a pomůžu. Zdarec RC.
masakr 2007-12-04 19:21:55
Tak at akce propaguje,budu se chodit divat.Dobre,prijde sponzor a da ti milion,co s tim udelas
hotovy.vyrobek 2007-12-04 19:18:27
To "Zbyšek" : no jak to čtu, tak tam je "(sponzoři, vlastní zdroje)" - spíš než se otáčím jako korouhev podle větru, je to problém omezených možností komunikace skzre tyto "názory". Je to nezanedbatelná částka na to , aby se jezdila republika a natož ještě evropa, přiznávám. A právě proto je super že tady "Jirka Galuška" myslí na propagování na různých akcích, tj. čím víc lidí, který budou chodit na závodiště, tím větší šance, že sponzoři daj nějakou tu kačku i na tenhle nádherný sport, čím bezesporu RC je . Zdarec RC.
masakr 2007-12-04 19:09:12
Pojdte,udelame schuzi,a pekne si vsichni o tech nesmyslech popovidame,tady kecame hovadiny treba k necemu dojdem,ja uz vim ze k nicemu
Zbyšek 2007-12-04 15:26:50
Ještě jedna věc výrobku. Přečti si svůj příspěvek z 12.4, 9,33 hod kde sám uvádíš, že je potřeba sehnat prachy z vlastních zdrojů. Ty opravdu reaguješ podle počasí a ne podle svých názorů.
Johhny 2007-12-04 15:22:58
Třeba to není jen o Evropě, ale o penězích v rallycrossu obecně. O republice, která evidentně trpí, třeba na úkor evropy
masakr 2007-12-04 15:16:08
Hele vyrobku,kdyz to vezmu s republikou,tak jsem od jara do podzimu v lufte.Delam to proto ze me to bavi,ale spousta kluku je za to placena,jelikoz musi zivit rodiny,nebo to maj jako zamestnani.Dneska uz to neni o bande lidi,je to tvrda prace a nic jinyho,zeptej se kluku co to vsechno stoji,Kotka,Čermaka,Kalnyho a jinejch,co stoji presunout celej ten ancabl po evrope,zaplatit dopravu,lidi,jidlo a jiny veci,to ti garantuju,ze toho mas nekdy pokrk,ze uz se ti ani na ty auta divat nechce.Nikdo ti tady nic nehani,ale ty opravdu nemas paru o tom co tenhle kolotoc obnasi.Ä ze by to byl byznis to jsem si jeste nevsiml,upada ti par kol jako treba nam v madarsku a hnedle mas o stopade az dveste tisic min,nejaky gumy a benzin drobnosti ajses tam za trista za jeden zavod,pak muzes bejt nadsenej a rodina nic nepociti
Zbyšek 2007-12-04 14:04:11
Napsal jsem z rozpočtu rodiny jen 300, protože předpokládám, že si něco seženeš tak, jako na dětský besídky. A to , že tento sport nejde na úkor rodiny? Stojí to tolik času a peněz, že to ta rodina pocítí i kdyby nechtěla. Kamarádi a republikové závody? Super, ještě že ti kamarádi jsou, protože u nás to tak dělá každý, ale tento článek je o Evropě, to si nepleť a to není 6 závodů v roce. To je i spousta času na cestě, v dílnach atd. a to už bude dělat málo kdo jen z kamarádství. Proto ti opět říkám vem auto a prubni to.
hotovy.vyrobek 2007-12-04 13:45:41
To Zbyšek: dělat to celé na úkor rodiny je tak nemyslitelná myšlenka, že jsem překvapenej, že vůbec někdo o tom přemýšlí. -----------Buďto to bude jako teďka banda lidí, který RC dělaj jako nadšenci, s tím, že jedou jen na vyšší úrovni materiálu a hrajou si na republiku (ne všichni, Ti kdo chtějí to pochopí). Nebo se z toho udělá byznis. Lákadlo pro společnosti, který budou chtít nechat v RC prachy. Negativisti kdyby věděli kdo jsem, tak by mě poslali na psychiatrii do Dobřan, Bohnic nebo Kosmonos..:-))..Optimisti viděj přednosti a uvědomujou si i slabé stránky a místo, aby tady buleli nad věcma, který nemohou ovlivnit a haněli nápady druhejch, přemýšlí a vymýšlí a jak je vidět, tak i něco dělají proto, aby se z českýho RC stal byznis kam poplujou peníze z kapes společností a lidí, který si to mohou dovolit a rodina tam bude jezdit ráda. Osobně si myslím, že to pochopí v průměru tak pět lidí ze sta a dalších deset se přidá, zbytek bude sedět a nadávat. Tak klidně do mě, jste v toleranci:-))
Zbyšek 2007-12-04 13:03:53
Tady se dělí lidi na zasvědcený a odtržený od reality. Zamyslete se nad tím trochu co tu plácáte. Výrobku, ty si prosím půjč auto od Galušky, to bude super svezení a až ti přijde sezona na 300tis. z rodinného rozpočtu, tak mi tu oznam jak ti to uspokojilo a jak se ten RC zvednul. Dále se tu otíráte o Koutnýho. No tak to skuste jet na té úrovni co on. Za 10 let tu není nikdo, kdo by mu alespoň stačil a to není jen o prachach, ale i o kontaktech a hlavně znalostech a k těm se postupně propracoval nejen on, ale i lidé okolo něj a stálo je to spousty úsilí peněz a času. Ota je super pilot, ale zeptejte se ho co to stojí a auto bylo zase od Pavla. Skrátka doby, kdy se závodníci rodily v garáži a s partou kamarádů dělali super auta která konkurovala špičce v Evropě je v nenávratnu.
maskr 2007-12-04 11:31:36
Johhny,co se predstavujes pod pojmem prachy od Autoklubu,asi jsi malinko v bludu
Johhny 2007-12-04 11:18:36
Tak mám dojem, že se tu lidé dělí na ty, kteří dostávají prachy od Autoklubu a na ty "lokální". A dohromady asi společnou řeč nenajdou. Semknutí je blbost.
masakr 2007-12-04 11:07:12
No,to budem vožralý a těch nápadů,to zřejmě něco vymyslíme:-))).A výrobku jeste jedna vec,kazdej kdo shani penize tak je shani hlavne pro sebe.A to,ze se o to nestaraji poradatele a cinovnici,stejne jako o propagaci a jine s tim veci spojene,nevim proc by mel jezdec shanet penize na trat a jine veci,myslim,ze je kazdej rad ,ze schrasti prachy na tu svoji sezonu a kazdej ma celej rok prace nad hlavu.
Kevin 2007-12-04 10:48:58
Masakr až budeš ve Šluknově tak dej vědět .Uděláme v Klubu vánoční besedu na téma jak schánět peníze od sponzorú pro RC.To bude pr......
hotovy.vyrobek 2007-12-04 10:21:23
:-) obrazně řečeno i na besídce se sháněj peníze pro děti na jejich aktivity:-)(teda někde se tak děje). Proti komu? to nemám namysli, spíš je to o tom mít společnej cíl a vizi. Bylo by malicherný přemýšlet jen o jednom konkrétním cíli nebo vizi. Na jednom se snad shodneme, a to je podpora propagace, která do budoucna může přinést výsledky = diváky, peníze od sponzorů, více aut a více atraktivní závodění. Já si myslím, že jak "Máca" tak "Jirka Galuška" tady strkaj RC dopředu, jak tím co dělají, tak i tím co tady píšou (je vidět, že je tady zájem a kde je zájem tam je vůle něco udělat) A i Tvůj kritickej názor je dobrej :-). Zdarec RC.
masakr 2007-12-04 09:41:45
A co se bude dit,po tom semknuti,tak ja ti to povim,nebude se dit vubec nic,jeste jsi tam mohl dat,zpatky ni krok:-))),a Kevin ma pravdu.A jeste by me zajimalo,pro ti komu tak nejak vystoupej,leda tak na besidce
hotovy.vyrobek 2007-12-04 09:33:38
to "Jirka Galuška": to v tom Tvém "PS" je naprosto správný postoj k tomu, jak by se každý měl stavět k tomu co dělá. Než shánět na závodění peníze od veřejných institucí (stát), potažmo soukromých organizací (autoklub), je třeba si prostředky zajistit ze soukromých zdrojů (sponzoři, vlastní přičinění). Na druhou stranu by tady měla fungovat spolupráce mezi zainteresovanými, která povede vzájemně k dosažení vytyčených cílů(to už je reakce na názor "Jirky Galušky" z jiného článku). Každopádně půjde vše líp, když se rallycrossaři "semknou" a budou vystupovat více soudržnějc. V teamu je síla:-). Jako fanoušek budu podporovat jezdce jak jen to půjde, jde nám o společnou věc, tj. o atraktivní závody. To je výlev:-) Jen do mě:-)!Zdarec RC.
kevin 2007-12-04 07:42:16
Je vidět že Jirka byl s náma na pár závodech venku a nekecá nesmysli o zadohrabech a nějakých potencionálních reprezentantech.Každý závod venku stojí pro každého znás spoustu peněz, ale nikdo nikoho nenutí aby tam jel.Někdo zastaví u banky barák ,někomu půjčí tchýně,někdo si na to nakrade a votom to je.
masakr 2007-12-04 06:11:17
Krásné a výstižné
Jirka Galuška 2007-12-03 23:23:47
Nazdárek, hezká diskuze... :-) ale trochu o ničem. Kolegové,koho si myslíte že nějaký Nations CUP zajímá ??? Nory,Švédy, Francouze ???? Sorry,nezajímá nikoho mimo ČR ! Rallyecross je byl a bude vždy INDIVIDUÁLNÍ SPORT-zde se na žádné repre povinnosti nehraje/viz letošní souboje Kotek-Častoral /.... Hodnocení teamů je dobré pro ČR jen v jednom-že na jeho základě mohou jit pánové Novák,Kopecký a spol ukázat VÝBORNÉ VÝSLEDKY NEJEN NAŠICH JEDNOTLIVCŮ ALE I CELEK ZA NÁŠ STÁT - A JEN DÍKY TOMU DOSTANE RALLYECROSS NĚJAKÉ FINANCE OD STÁTU !!! nebýt tohoto hodnocení, nedostal by rallyecross ani to málo,co dostává teď !!! A proto vůbec nemá smysl řešit kdo v repre je,kdo v ní není.... ČÍM VÍCE JEZDCŮ BUDE MIT JAKOUKOLIV PODPORU,TÍM LÉPE PRO CELÝ DOMÁCÍ RALLYECROSS ! ! ! ! Důležité je,že se pořád najdou borci,kteří jedou ven do Evropy a dokážou tam nějaký ty body urvat.Protože kdyby nejezdili chlapy jako Kalný,Koutný,Tom K,Častoral,Čermák,Pavel W.a spol,tak by rallyecross neměl od státu vůbec nic! /pokud jsem na nějaký jméno zapoměl-tak pánové sorry :-) /___________ Jo a PS :s žádným výše jmenovaným nejsem v reamu,od nikoho z nich nic nepotřebuji a ani od FASu nic moc nečekám!:-) to jen pro některé z Vás,kteří se do mě hned zase pustí:-) Ale jen do toho!:-))
Asi 2007-12-03 21:30:56
budete muset jet vyjednávat do Emirátů, protože s tím jak je to teď tady se sponzory to nemůže dlouhodobě fungovat - jasně že jezdce máme jenom ne dotační systém
hotovy.vyrobek 2007-12-03 20:54:50
ať se ozvou Ti co stavějí nebo Ti co vědí, že se staví tzv. "zadostrk" ...:-)
masakr 2007-12-03 20:47:29
Tak uznas,ze to je nesmysl a nevim jestli bude nekdo stavet zadostrk
hotovy.vyrobek 2007-12-03 19:40:13
To "Máca Cihlička" : jsou nějaký benefity v rámci "Nations Cupu" od FIA?
Máca Cihlička 2007-12-03 14:42:13
Neboj Masakr. Já nejsem tak mimo, abych nevěděl, kolik co stojí. Ve článku píšem, že dotyční nemusí repre přijmout. Pak by výběr pokračoval. A také by se mohlo stát, že repre za D1 zůstane neobsazená. Naopak se třeba najde někdo do zadohrabů. Letos ČR dokázala vyhrát se zástupci ve 3 divizích, tak příští rok by to mohlo klapnout zrovna tak. No a nebo by třeba nějaká ta kačka zbyla na rozvoj RC v Čechách. :-))
masakr 2007-12-03 14:35:20
Mel jsi se zeptat Otaka,jak se super shanej penize,kdyz jsi s nim delal rozhovor,myslim,ze uz by debata na toto tema vubec nebyla.Tu starou babu jsem myslel obrazne.A kdyz pojedes jako Ludva tak se nedoplatis,ten elan by te presel po prvni fakture za dily.Ono jenom Otovo zakopnuti v sedlcanech,a jde na tebe mdloba,nebo nas lehkej tukes v holandsku ani videt to nebylo,ale pak jo.
Kevin 2007-12-03 14:32:47
Máco neblázni.Jestli nechceš aby si Petr dával pemprsky tak na to zapomeň.
Máca Cihlička 2007-12-03 14:26:38
:-))) no jen do mě klucííííííí. Konečně. Masakře, koukal jsem na manželku Pavla Koutnýho a zdá se mi, že jí k osmdesátce docela dost schází, ne? Třeba by mladí klucí dokázali taky zajistit nějakou tu káču jako Pavel. :-)) Proto jsem to rozdělil na půlky. To Kevin: Hunsbet není jediný trvrdý chlapík D1. Tahle divize je na ME celá hodně vo ramenech. A vedle Pavla Koutnýho je Petr jeden z mála, kterej by se s Ludvou moc nepáral! :-))
masakr 2007-12-03 14:16:28
No to by asi pak bylo na chocholouška
Kevin 2007-12-03 14:11:18
To by byla prča až by narazil na Ludvu s Volvem.
Kevin 2007-12-03 14:06:15
Já bych chtěl vidět Petra na ME v D1.Stačilo mě letos v D1A.Jako trenéra nároďáku bych tě opravdu nechtěl.
masakr 2007-12-03 14:04:56
to Maco,spocitej si jenom pneu a benzin na jeden zavod v D1,a vyjde ti za sezonu cislo,ze pujdou na tebe mrakoty,nic se nesmi podelat,pripocitej spotrebni material,rapase motoru,prevodu a podobne,obcas rana,ulitaj kola a podobne.Jestli maj kluci postaveny nekde hrady a za manzelku 80 letou milionarku tak staci koupit arzenik na babku,hrad prodat a muzou zacit,a to jeste nemaji cim jezdit.A provozovat dve auta a jeste k tomu ne evrope,to taky neni zadna prdel
Máca Cihlička 2007-12-03 13:52:37
:-)) no tak sem napiš svou představu o " nároďáku" Kevine.
Johhny 2007-12-03 13:45:31
Mě se to líbí. Je to zajímavý pohled. Faktem je, nač živit lidi, který tam nepotřebujeme, nebo který tam nemaj co dělat? Kolik by se asi ušetřilo tím, kdyby nedali a domácí pořadatelé nebo závodníci nebo někdo kdo s tím má co dělat dostali? Kde by se to projevilo? Otázka je jestli by se to vubec projevilo v černých děrách domácích kapříků Ivánku kamaráde vole.
Kevin 2007-12-03 13:35:24
Máco co jsi o víkendu pil?