> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Pozár Fábie Larse Larssona - fotoseriál

 


11.08.2004 01:04:25

Rallycrossaoi si odskoeili na rally...

V době trochu větší pauzy mezi závody MMČR, Zónového mistrovství a ME v rallycrossu jsme se v redakci zajímali o to, co dělají jezdci rallycrossu.

Dozvěděli jsme se ze startovních listin rallysprintového mistrovství ČR, že rallycrossaři jsou aktivní také v závodech rally. Navštívili jsme proto s redakcí závod MČR v rallysprintu na konci července v Pačejově a následně další závod v Blovicích.


Rallysprint Agropa Pačejov

Rally se konala tradičně poblíž malého městečka Pačejov. Nás rallycrossaře reprezentovali v třídě N1: Kompletní posádka - Patrik Hlach / jezdec třídy 1.A- Suzuki Swift/Eva Sýkorová (sestra mistra MČR 2003 divize 1A -M.Sýkory (v letošním roce startuje s vozem Peugeot 106), naše redaktorka) - v rally startují s vozem Škoda Felicia 1400

Dalším účastníkem byl v rally historiků Pavel Hlaváč/ divize 1A-Škoda Felicia/ který usedl jako mitfára k Tomáši Drástovi, který byl spolujezdcem v roce 2002 Jardovi Kalnému. Jeli s vozem Žiguli s velmi vtipným pomalováním. Nemluvím zde o dalších bývalých odchovancích rallycrossu / Vašek Pech/.

Úvod rally začal vítězstvím V. Pecha na 1. RZ. Mluvím o něm jako bývalém rallycrossaři hned na začátku, protože hned ve 2. RZ závod opustil po technické závadě/viz. foto/. Díl z kardanové hřídele se utrhl,stačil prorazit nádrž a poškodit výfuk. Zde je třeba na místě říci,ať žije elektronika. Říkám to proto, že ta sama zastavila vozidlo/nedokonalý odvod spalin/. Zachránila tak celé auto, protože benzin kapal na rozpálený výfuk. Při rozhovoru s jeho otcem V. Pechem starším jsme se také dozvěděli, že ho konečně uvidíme na dalším závodě MMČR v Sedlčanech s jeho Escortem v Divizi 1.

Jak další? V úvodu soutěže se Patrik Hlach s Evou drželi na 6. místě ve třídě. T. Drásta s Pavlem byli celkově pátí. Soutěž probíhala bez problémů , celkově vedl Štěpán Vojtěch před svým bratrem Tomášem a Karlem Trněným. Toho RZ za RZ dotahoval s Octavií WRC Volf s Latifem.

Závěr soutěže naši rallycrossaři zvládli bez úhony. Celkově byli Patrik Hlach s Evou Sýkorovou ve třídě na sedmém místě a P. Hlaváč s T.Drástou skončili v historicích celkově šestí. Dá se říci, že Rally Agropa bylo zajímavým zpestřením před dalšími mistrovskými závody.


Miva Rallyšou Blovice
Tenhle závod ve své podstatě kopíroval jen s malými změnami výsledkovou listinu z Pačejova. Pro rallycrossaře podstatné- V. Pech doma zvítězil a dostal se na třetí místo celkově v rallysprintech, P. Hlach s E. Sýkorovou jeli opět se zapůjčeným vozem CK Motorsport v jiné barevné modifikaci / žlutá svítivá, kombinovaná zelenou/ ve třídě N1. Umístili se celkově na 7. místě ve třídě a oba svorně tvrdili, že se také již těší na MMČR v Sedlčanech. Pavel Hlaváč s T. Drástou se na startu neobjevili.


Jaroslav Krčma st.


, 11.08.2004 01:04:25, četlo 10282 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku