> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Polsko - Mateusz Senko

 


02.09.2007 23:21:57

Pohled za plotem (z druhé strany)

E-mail 2.9.21:18: "Dobrý den zeSedlčan. Dovolte abychom reagovali na Váš článek (pohled za plotem) a zasílám Vám v příloze naše poznatky ze závodů z druhé strany plotu.V žádném případě se nechceme přít co bylo a nebylo špatně nebo dobře ale pár slov na obhajobu máme .Chtěli bychom jestli by jste tento  článek  mohl zveřejnit na Vašich stránkách protože v diskusi by už asi nikdo toto nečetl .Máme tento sport stejně rádi jako Vy všichni a v žádném případě nechceme aby se přestal ralycross u Nás jezdit. Děkuji za kladné vyřízení a těšíme se na další spolupráci. Za Autoklub RAC Sedlčany Miroslav  Dvořák."

Jako autor zmíněného článku jsem moc rád za jakoukoli reakci (díky všem reagujícím pod článkem) a tak se zveřejněním dopisu od pořadatelů nemám žádný problém. Nejprve jsem si připravoval komentář a vyhledal sporná místa, kde jsme si s autory reakci neporozuměli, ale nakonec nechávám jejich dílo bez poznámek, neboť tak je to asi fér. Dopis je bez jakýchkoli úprav:

"Vážení sportovní přátelé, dovolte mi reagovat jménem pořadatelů z Autoklubu RAC Sedlčany na článek pana M.Obersteina veskrze negativně hodnotící rallycross 25. a 26.srpna u nás v Sedlčanech. Nemáme ve zvyku se tímto způsobem obhajovat, ale zmíněný článek nás minimálně zamrzel, a upřímně řečeno,  těm nemnoha zbývajícím místním nadšencům, kteří vypomáhají při pořádání sportovních podniků v Sedlčanské kotlině, bere i chuť do další práce. Samozřejmě sami dobře víme, jaké má areál nedostatky a co by chtělo vylepšit , jak co se týká trati samotné, tak i zázemí pro jezdce, doprovody i diváky.

Dovolte nám jen několik reakcí na tu spoustu kritiky, která se od pana M.Obersteina snesla na naši hlavu.
-Ale srovnávat areál  v Sosnové s námi, je z našeho pohledu vzhledem k naprosto odlišnému materiálnímu i ekonomickému zázemí Sosnové,  trochu nefér.
-A tvrdit, že se jezdci po závodě neměli ani kde umýt, i když sprchy v hale byli v neděli otevřeny a samozřejmě i hojně využívány až do 20.hodiny, to už je „podpásovka“.
- Dále autor článku kritizoval pozdní zaslání harmonogramu závodu se startovní listinou. Jistě, šlo jej poslat dříve,ale zaslání v době uzávěrky ,když je v  ten okamžik oficiálně přihlášeno pouhých 31 jezdců, by asi příliš velký zájem o závod nevyvolalo. (Seznam přihlášených jezdců na jarní „zónový“ závod v Sosnové byl zveřejněn v pondělí před závodem, a pokud víme, nikoho to nijak zvlášť nepobouřilo).
- Zvýšená prašnost tratě- ano , dlouhodobý problém sedlčanské tratě s jejím hlinitopísčitým podložím. Ale pokud víme, prašnost není  opět problém pouze Sedlčan, a autorem článku doporučované kropení stopy je také minimálně diskutabilní , a to zejména z pohledu méně výkonných „dvoukolek“. A navíc-  Anejsem si jist, zda autor článku ví, do jaké situace nás dostal čtvrteční večerní přívalový déšť .(A to přitom ve čtvrtek odpoledne se dokončila definitivní příprava trati a paddocku pro závod). V pátek ráno byla prakticky na celé rallycrossové trati souvislá 20-30 cm vrstva bahna  a jen málo lidí věřilo, že jsme schopni uvést trať do alespoň přijatelného stavu.   
- O tom, že přejezd z paddocku do předstartovního prostoru je veřejnou komunikací, to nikdo z nás nezmění a všichni jezdci o tom byli samozřejmě písemně informováni během administrativní přejímky.
- Diskutovat o tom, zda měla či neměla být jezdci ,jedoucím se zvednutou přední kapotou ,vyvěšena černá vlajka, je věcí bezpečnostního komisaře a ředitele závodu, a nikoli námětem k veřejné diskuzi.  
- Kromě samotných pořadatelů neušel kritice i přes svůj kultivovaný projev ani hlasatel závodu. To, že komentátor během závodu i opakovaně vyhlašuje seznam sponzorů, je snad v dnešní době naprosto běžné a pochopitelné.

To, že jsme nejhorší, na to už jsme v Sedlčanech zvyklí. Ale když závod připravuje úzká skupina lidí  stále ještě  zapálených pro tento sport, spolu ze 60% obměněným pořadatelským sborem, a limitovaným rozpočtem, tak snad až taková tragédie to nebyla. A jestliže ano- tak se rallycross přeci v Sedlčanech jezdit nemusí. 

Za pořadatele z Autoklubu RAC Sedlčany,
MUDr.Vladimír Zámostný"

Michal Oberstein, 02.09.2007 23:21:57, četlo 10328 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Jirka Calda 2008-04-03 21:38:01
chlapi nenechte si to znechutit,díky vám že Sedlčany se jedou.Sosnová ,Sedlčany poslední dvě trati relýkrosu nenechte to padnout dík vám.81
tomas 2007-09-24 18:22:42
meli by ste sem davat i fotky. ..z textu se toho moc nedozvim...ale nejlepsi byla sosnova 07 byl sem tam je mi teprve 14 ale super ...hlavne ty lety a otocky...
Máca Cihlička 2007-09-05 22:26:40
Patřím ke skupině lidí, která by byla ráda aby všichni interesovaní českým rallyecrossem byli 1 rodina. I přes to, že to občas mezi některými zajiskří. Slova kritiky mnohdy znějí drsně a toho, jehož se týkají, můžou mrzet. Musím se však Michala zastat a říci, že sedlčanští v mnohém Michala nepochopili. Neumím si představit, že by se v Kotlině neměl jezdit rallyecross. Z druhé strany si nejsem jist, jestli po letošních zkušenostech přijede napřesrok alespoň tolik zónařů jako letos. Přitom si myslím, že stačilo opravdu málo. Navíc většina nedostatků nebyla o financích. Asi bychom byli všichni rádi, kdyby slova kritiky vedla k vylepšování současného stavu, než k tomu, že se někdo urazí. Vím, že není lehké pořádat závody. Mám s tím i jisté zkušenosti. Leč ta skupina, která tvoří většinu zdroje mého pořadatelského příjmu, musí odjet ze závodu alespoň trochu objektivně spokojena. A já v Sedlčanech při odjezdu slyšel v depu to druhé.
Pápix 2007-09-04 15:55:35
Ona otázka podpory Sedlčan a Sosnové ze strany Autoklubu by byla taky zajímavá...
Bredy 2007-09-03 16:03:33
Co je to za logiku? Někdo napsal, co si myslí a Vy se už bouříte? Reakce pořadatelů je dost ješitná a poněkud mimo. Je zvláštní, že reagují jen na to, na co chtějí. Všichni chceme závodit v Sedlčanech a je mi jedno jestli to dělá lidí pět nebo deset. Platíme startovné, ne? Když už tam jsou, tak ať dělají to, co mají. Sosnová si prachy sehnala, ale proč je nefér to srovnávat? Je u nás jiné republikové závodiště? Římov to nebude a Borovany taky ne. Pánové, kritika by měla být zdrojem poučení pro lepší příští. Ne pro kopání kolem sebe a hledání viníků jinde… Crossu zdar!
Honza Skála 2007-09-03 15:57:45
WWW: http://www.peugeotsport.cz
já jezdím s méněvýkonnou dvoukolkou a můžu říct, že je lepší jet na mokrý trati a vidět, než na suchý a nevidět nic..
Bobek 2007-09-03 14:58:58
ten prach byl z pohledu jezdce velice nepříjemný.. myslím si že to nebylo závodění, ale trápení. Určitě dostanu za pravdu od ostatních jezdců.
masakr 2007-09-03 14:10:20
Před minule jsem se myl u toho hnusnýho bojleru(vedle přejímky),jelikož obsluha sprch,hnedle po finále pláchla domů na večerníček a to nebylo o financích,ale o lidech
Výlev 2007-09-03 08:32:23
Docela hysterická reakce, ne?
Rubi 2007-09-03 07:16:08
MUSÍ !!!!!!!!!!!