> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Sosnová - D1A

 


05.11.2007 08:35:50

Po sezóně do Sosnové, ze Sosnové do Boru (Nového)

Poslední erzety pro soutěžáky, poslední v podstatě tréninkové procedury pro rallyecrossaře i autocrossaře. Ti nebývají totiž krom tréninků zvyklí ocitat se na trati bez kontaktu se soupeři. Tak by se možná dal nazvat sobotní epilog sezóny 2007 -setkání v Lípě.
Mistři všeho druhu. Další myšlenka, kterou pořadatel velmi vkusně odprezentoval. Nebývá jednoduché na konci sezóny dát dohromady startovní listinu z těch nejlepších jezdců nebo skvělých šoumenů, kteří umí pobavit diváky. Přesto, že někteří ze zúčastněných mistrů se jimi skromně cítili jen podle nápisu na zadních oknech (Mr. Beneš, Mr. Pátl), se podařilo uspořádat poutavé závody plné překvápek, slabikářových táhlých smyků, dobré nálady, fain atmosféry, kterou pomáhali dotvářet tentokrát velmi dobře připravená občerstvení.

   V divizi D1 rallyecross jsme zažili první ze zmíněných raritních událostí. Pánové Zeman a Koutný se museli v rozhodujících jízdách, krátce po té, co předvedli, že Sosnová se dá jezdit i v protisměru, sklonit před svými, méně zkušenými soupeři. Pepa Pátl posvačil Pavla Koutného a Ondra Beneš, který lišácky pro finále lépe obul, potrestal nepřipravenost Marka Zemana.

   V divizi D1A  jsme zase měli možnost viděti, že když se smůla lepí na paty, není lehké jí setřást. Své by o tom mohl vykládat Petr Bílek. Škoda jen, že nedošlo k úplné konfrontaci vozů nejnovějších ( Fábina Zdeňka Čermáka), evolučních ( Peugeot 206 Pavla Vimmera) a z módy vyšlých (Feluška Petra Bílka). Skvělý finálový souboj pak vyhrál právě Pavel nad Zdeňkem, přičemž až do posledního kola nebylo nic jisté.

   Dé dvojka byla tentokrát trochu snadnou kořistí pro Romana Častorala. Technické problémy Tomáše Kotka vyřadily ze souboje a Ondru Smetanu ještě čeká trošku práce, aby jeho nová Honda mohla začít stíhat ikony této divize. Přesto jsme právě v podání těchto jezdců viděli jedny z nejlepších předokolkových průletů.
Nejrychlejším rallyecrossařem porovnáním časů finále se stal Roman Častoral před Ondrou Benešem.

   Autocrossaři měli tentokrát více ze hry snad na všech frontách. Buginy se na uplakaném asfaltě chovaly věru překrásně. Milovníky smyku nutily k zamyšlení, jestli jest tak široký průjezd v úzkých zatáčkách ještě vůbec efektivní. Odpověď všem dal Honza Smrž, který zajel absolutně nejrychlejší čas a porazil i Honzu Kopeckého na WRCové Fábii. To bylo velké překvápko. Nebyl ale sám, kdo tento technický skvost pojezdil. Do času před něj se vešel ještě Jarda Hošek, Jaromír Štětina, ale i jezdci divize D3a a to: Vít Nosálek a Radek Šott.
Junioři předváděli velmi zkušené průlety a když se v depu vyskytl méně zasvěcený divák autocrossové disciplíny, neskrývaně mu padla brada, když viděl, kdo ze speciálů vysedá. Česká veřejnost je totiž zvyklá používat termín junioři dokonce i pro jednadvacetileté fotbalové reprezentanty. Matyáš Zeman, Marek Sekanina a Petra Kramářová (jediná mistryně celého setkání) však dávají tomuto slovu jiný rozměr.
Nejrychlejší autocrossař setkání porovnáním časů finále je Honza Smrž před Vítem Nosálkem.

   Rallyemannové byli zastoupeni nejvíce. Překvapením byl skvělý výkon Emila Trinera, který se třináctistovkovou eReSkou porazil dvoulitrové Kadety. Překvapením bylo i umístění Václava Pecha až na čtvrté pozici, který se tentokrát soustředil spíše na pobavení svých fanoušků opravdu vypečenými širokými průjezdy, než na časovou veličinu. Překvapením byla svým způsobem i jízda Honzy Kopeckého soustavně dveřmi napřed. Velmi poutavé bylo sledovat přerody Jiřího Vlčka, který střídal předokolku Peugeot se čtyřkolkou Octavia WRC. Dlužno dodat, že mu to šlo.
Nejrychlejším soutěžákem porovnáním časů finále se stal Josef Semerád před Honzou Kopeckým.

   Ke zpestření přispěly i karamboly. O vzrušení se postaral Jirka Volf, jež trefil betonová svodidla na cílovce, nebo třeba Jarda Hošek, který svým pravým zadním kolem upozornil diváky, kteří stáli v zatáčce po můstku, že stojí příliš blízko.

   Oslavu dne sobotního a sezóny celé letošní pro rallyecrosaře připravil pořadatel v Parkhotelu Nový Bor. Slávy na pódiu si užili jednak všichni „setkaní nejlepší mistři“, ale zároveň nejlepší závodníci ralyecrossové sezóny 2007. Potlesk zněl v divizi D1 pro Marka Zemana, v divizi D1A pro Zdeňka Čermáka, Petra Bílka, Honzu Černého, v divizi D2 pro Romana Častorala, v divizi H1, jejíž udělené ceny věnoval MEDIASPORT, společnost Datalite a Petr Bílek, zněl potlesk pro Martina Mottla, Marka Cihláře, v divizi H1A pro Honzíka Skálu, Davida Štefana a Zdeňka Kučeru.

Výsledky  Setkání mistrů 2007

Nechme se překvapit, co přinese nadcházející rok. Držme nám všem palce, aby byl ještě štědřejší, než ten letošní. Motorsportu zdar!


Marek "Máca" Cihlář, 05.11.2007 08:35:50, četlo 12325 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku