> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Sosnová - D1A

 


25.04.2006 23:45:11

Petr Fürst odpovídá na Vaše dotazy

Petr měl poslední týdny napilno, neboť veškerý čas trávil v dílně a připravoval žluto-fialovou verunku (VR6) pro autocross. Sobotní přejímky v Humpolci proběhly hladce, ale práce na autě skončily až po třetí hodině ranní. V neděli absolvoval vůz z řevnické dílny pouze část závodu, ale i tak byl jezdec spokojený. Když bylo po závodech, Petr si našel čas a zodpověděl Vaše zvídavé otázky.

mobydick: Michal nas k tomu navedl v tom svem postskriptu,co tedy letos pojedes a s cim?
S čím je dané, několik Evrop po okolí a podle okolností něco doma.

Challenger:Petře co tedy s tou asociací a nějakým zlepšením podmínek pro práci závodníků. Vidíš nějakou šanci? Bývalo to dříve o hodně jiné? Je to dnes jen byznys? Na čem loni ztroskotalo to jednání? Myslíš si, že jsou naši závodníci schopni táhnout za jeden provaz? Ať pojedeš co pojedeš, ať se ti daří. Ahoj.
O mnou založenou asociaci nebyl zájem a každopádně jeden provaz je pouze pro snílky. Podobné problémy až na výjimky byly vždy, jenom stav věcí nebyl tak špatný. Dík za podporu.

JůZa: Co tvůj golfík, dělal jsi na něm něco přez zimu? Máš někde nějaký web? Díval jsem se a nenašel. Zajímaly mě technické údaje tvého auta. Co ten modrý golf jak jezil s váma na Erzetkách, co ten je zač? Vy jste doma ujetí na golfy, máš ho i jako civila?
Bohužel oproti plánu jsem neudělal nic. Vlastně něco ano, opravil jsem rozbité auto po závodech na ploché dráze v Žarnovici. Informace o autě najdeš na www.chevron.cz . Modry golf je mého mechanika synovce Petra a je to příklad levného závodění: sériový 2l 16v, sériová převodovka se špérou (jediný závodní díl) odlehčení, brzdy, podvozek a dá se s tím předjet Subaru nebo Kopelent s kitovou feldou. Na všechny VW je ujeté i celé příbuzenstvo.

Vašík: V článku vedle se diskutuje o ceně za pronájem fábie na sezonu (600 tisic za rok). Je to podle Vás moc, nebo z pohledu závodníka a provozovatele auta je to reálná suma? Díky za názor.
Celý ten cup je zajisté zkalkulován důkladně a správně. Pro zajímavost moje auto nabízím k pronájmu za cenu cca poloviční.

Bill: Závodníci obecně málo kamarádí s počítačem a nebo na něj nemají čas. Vy zde reagujete velice často. Sedíte u něj denně? Jak často koukáte na www.rallyecross.cz a jak by měl podle Vás vypadat nějaký solidní web o rallycrossu? Mějste se a ať golfík vrčí...
Nevím jak ostatní závodníci, ale osobně PC docela zvládám a čas na net (chci být informován) si udělám. Tenhle web je myslím dobrý, ale sleduji i dost jiných. Tak se dají informace porovnat. Dík za přání.

Bob: Petře jak hodláš dál uplatňovat svoje myšlenky viz. asociace, všichni v jedné div atd. Kde tě porvé uvidíme myslím závodit ne jako diváka. Přeji hodně zdaru při zodpovídání otázek které se na tebe jen valí a ať ti to letos už konečně jede! Jistě se na tebe řada diváků i soupeřů těší tak je nezklam!
Bob-Bobe, Nicko, Autoerotomane, Pepo, a ostatní. A co ty?

Kamil: Ahoj Petře, Můžeš srovnat podmínky k závodění v reálnem Socialismu a dnes? Neměl jsi v dobách startu s VW Golf 1 problémy se sháněním dílů, případně s tím, že používáš "imperialistickou" techniku? Jak se to řešilo v dobách plánovaného devizového hospodářství? P.S.:Jsem ročník 81 a rallyecross té doby znám pouze z reportáží v časopisu Motor.. a Automobil :-) a pár videjí od Splídka
Problém se sháněním měli škodováci. Proto jsem nikdy takové auto neměl. Nemohl jsem si dovolit závoďáka složeného ze speciálních dílů. Můj golf byl naprosto sériový a vlastně za celé 4 roky nic nepotřeboval.Opačně to bylo s tou imperialistickou technikou. Ta hodně lidem vadila a rozhodně mi nenadržovali. Netušili chudáci, že to celé auto stálo jako do srovnatelné škody agregát. Po zkušenostech s tímhle polovrakem byla moje volba na zbytek života jasná.

Jupík: Ahoj, zajímalo by mne, jaké je tvé vysněné závodní auto - jakým by jsi přál závodit - nebo se s ním alespoň svézt? Co jiná disciplína? Myslíš si, že rallycross je nejlevnější závodění s autama? Zkoušel jsi někdy jiné závodění?
Jednoznačně Audi S1. A nejlépe na Pikes Peaku. Přes 30 let vzhlížím k soutěžím....

kulík: Ahoj, zajimalo by me zda zarezervovane misto v Humpolci na autokrosu na jméno Petr Furst je tvé a zda to znamena ze te budeme v autokrosu vídat pravidelneji.
To místo je pro kolegu, kterému se snažím už celé dva týdny připravit auto. Vídat se budeme, ale budu v montérkách.

Honza: Dobrý den, chtěl bych se zeptat co považujete za svuj největší uspěch ?? děkuji.
Největší úspěch pro mě je bezmála 20 sezón aktivní účasti v RC. Bedny a poháry jsou jistě příjemné, ale mám raději, když se před sebou nemusím stydět. S tím souvisí výkon auta, protože všichni konstruktéři, mechanici, manažeři, logistici, s manželkou sponzoři je moje osoba. Navíc auta neskládám s někým připravených motorů, převodů, podvozků atd. Už dlouho si toto všechno připravuji sám.

Michal: ...koukam 350 precteni a 11 otazek, to je nepomer, tak take pirspecham s jednou: Petre, jsi vsimavy clovek, co je podle tebe v nasem domacim rcrossu spatne? proc ubyvaji auta a jezdci, proc je treba divize 2 total na ustupu atd. je to JEN o penezich, nebo jde i o neco jineho? co tebe osobne nejvic stve (nemyslim $) a brani ti v tom jezdit? at pojedes AC ci RC, tak at ti to jezdi, dojizdi a boduje!
Kratší bude výčet pozitiv. Konkrétně D2 může zajímat jen reprezentanty v ME. Cena dobrého auta v porovnání s tím co umí je pro obyčejného závodníka nezajímavá. Kdo četl pozorně moje návrhy pochopil, že nejen podle mě je RC závod pro rakety. Rychlé a zajímavé auto se dá levněji než D1A, D2 postavit za předpokladu volnějšího národního předpisu viz. Francie. Tam využívají třeba auta z Andros Trophy (bugi s plastovou karoserií)... Jen o penězích to jistě není, ale osobně těžko překousnu, že za peníze z mých poplatků a daní objíždí svět někdo, kdo je ani nepotřebuje a tomuhle sportu doma nijak nepomáhá (spíš škodí), ale tohle všechno lze vyčíst z dřívějších příspěvků.

Router: Ahoj Petře, co by jsi prosim poradil začátečníkům, mladým klukům, kteří chtějí jezdit nějaká auta a na rally ještě nemůžou? Jaké auto zvolit a jakou disciplínu? Hobbycross? Českou trofej? Jak moc auto upravovat, nebo jen jezdit a jezdit? Od kolika jezdíš ty? Přeji ti poslušného Golfa, nějaké finance na sezónu a uspokojivé výsledky.
První krůčky bych zkusil asi na letišti. Individuálně nebo co vím jsou akce v Hoškovicích, Příbrami apod. To je bezpečné a levné. Nejvíc se určitě dá naučit na opravdové RC trati. I tam se vypisuje juniorská třída. Tam se naučí auto ovládat a potom můžou do lesa na rally. Jako junior jsem nezačínal (28 let). Dík za přání.

Honza H2L: Ahoj Péťo, museli tě kluci z redakce dlouho přemlouvat aby jsi sem šel odpovídat? Bál jsi se blbů co do všeho rýpou a budou ti klást nepříjemné otázky? Není tahle odpovědna jako rubrika takový malý novácký Kotel? Když to tak pročítám, tuším kdo asi pod jakým nickem je. Taky tušíš? Doufám, že se s VWéčkama objevíš na crossu. Tak čau. H.
Dlouho mně nelámali, honorář rozhodl. Blbů se nebojím a nepříjemné otázky jsou správné. S žádnou nickou ale nebudu ztrácet čas, vyznávám otevřené jednání a Nicky, Boby, Josefy spíš lituji..

Omlouvám se za zkrácené odpovědi, ale opravdu nemám v současné době více času ani sil.

Díky Petře za tvůj čas a odpovědi.

Michal.

Michal Oberstein, 25.04.2006 23:45:11, četlo 11176 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Cizula 2006-05-05 00:20:39
máš pravdu souhlasím stím co píšeš
Bob 2006-05-01 20:48:53
Mám na to svůj názor a když se začteš do starých příspěvkú tak vždy když se nějaký jezdec podepsal jménem zvedla se vlna nevole a jeho příspěvek byl nazván zaujatým a neobjektivním když nebudeme trvat na jménech možná se dovíme více. Nemusíš semnou souhlasit nikomu nebráním ve zveřejnění svého jména a u některých věcí bych nebyl proti ale v obecné rovině to není nutné.
Cizula 2006-04-28 23:22:28
v pohodě já jen nemám rád když někdo o někom mluví nebo píše a´t v dobrým nebo ve zlím a schovává se za cosi, rád bych se taky něco dozvěděl o neznámím když už něco napsal
Bob 2006-04-28 22:33:37
Ne ne řeč mi nedošla naopak mé řeči zřejmě hodně lidem vadí ! Ty jsi Cizula já Bob co ještě potřebuješ vědět abychom si popovídali ? Vy jste všichni nemocní na podpis bavme se o rc a mě je zcela jedno zda se podepíšeš či ne !
Cizula 2006-04-28 20:27:22
nějak ti došla řeč bobe
Cizula 2006-04-27 21:31:24
Kdo si bobe?
Bob 2006-04-27 18:38:42
Díky za vyčerpávající odpověď chápu že na nepříjemné otázky nechceš odpovídat nevymlouvej se na nicky a další a řekni to rovnou ty jsi předsi ten kdo se nebojí blbú nebo to je trochu jinak ? Pokud jde o tu asociaci odbyl jsi to jednou větou nebyl zájem a hotovo to ale tak nebylo ty to víš já tovím a asi všichni zasvěcení také !!! Ale jak jsem řekl na otázky nepříjemné nejsi ochoten odpovědět tak alespoň nedeklaruj jaký jsi pašák a jak ti ostatní neměli zájem ! Přeji mnoho monterkových zážitkú a ať to vynáší vždyť proto to předsi děláš v autokrosu tě ještě moc neznaji tak snad se nějaký trouba najde kdo ocení jedinečnost tvých myšlenek !