> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Sosnová - druhý den

 


31.05.2007 09:57:25

Otevřený dopis ČT - reakce na záznam odvysílaný z MMČR v Sosnové

Dobrý den,

dovolte mi poděkovat, že se na obrazovce veřejnoprávní České televize po určité době objevil alespoň záznam z českého motoristického klání - tentokrát z víkendového setkání rallyecrossařů při mezinárodním mistrovství ČR v Sosnové u České Lípy. Záznamů podobných závodů je na obrazovce vidět poskrovnu, přímých přenosů ještě méně. Takže ještě jednou děkuji, ale ...

Nevím jaká lobby nebo kdo rozhoduje o tom, co nebo kdo se do podobného přenosu dostane. Využívám proto výzvy z Vašich internetových stránek, kde stojí: "Žádný z vašich dopisů se u nás neztratí, zajímá nás každý váš názor a proto nám, prosíme, pište.". Tak tedy pár názorů přímého účastníka bojů rallyecrossařů v Sosnové a fanouška tohoto sportu.

1. Když záznam (sestřih), tak z celého dne
Rozjížďky jsou v plném proudu, člověk má radost, když vidí kolem trati rozestavěné kamery České televize. Probíhají boje kolo na kolo, plech na plech, ale kolem trati jsou pouze kamery - kameramani jsou někde jinde. Spousta soubojů se odehrává právě v jednotlivých rozjížďkách, finále je třešničkou na dortu. Chápu, že přímý přenos není možné dělat z celého dne, ale proč to není možné udělat při zpracování záznamu?

2. Když záznam, tak jen pro někoho?
Rallyecrossový sport je rozdělen, stejně jako další motoristické disciplíny, do několika divizí. Přijmu-li myšlenku, že se do záznamu dostanou jen finálové jízdy, proč se do záznamu nedostanou finálové jízdy všech divizí? V Sosnové se o víkendu konalo mezinárodní mistrovství ČR za účasti jezdců nejen z České republiky, ale také z Rakouska a Polska. Tomu bylo samozřejmě podřízeno i rozdělení do jednotlivých divizí. Proč se záznam České televize zabýval pouze divizemi 1, 1a, 2 a rakouské divize A? To jsme neměli vidět zápolení polských závodníků? A kam se v záznamu poděla divize České trofeje? Podíváte-li se ve svém archívu na neodvysílané záběry rozjížděk a finále České trofeje, tak snadno zjistíte, že se v této divizi odehrávají jedny z nejzajímavějších soubojů. Proč se tedy z pohledu ČT jede pouze divize 1, 1a a 2, v případě Sosnové ještě rakouská divize 2?

Vážená redakce sportu, otázek by bylo možné formulovat mnohem víc. Budu však rád, pokud od Vás, v rámci získávání podnětů od nás - diváků, obdržím odpovědi alespoň na dvě výše specifikované otázky.

Přeji Vám mnoho úspěchů a těším se na další motoristické klání za účasti kamer ČT.

S pozdravem

Petr Kubata

Michal Oberstein, 31.05.2007 09:57:25, četlo 10207 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Jirka Bret-H1A 2007-06-07 16:17:07
Tak to jsem kluci opravdu zvědav...držím nám všem palce....doufám, ale zatím neveřím...
Máca Cihlička 2007-06-07 14:26:43
To Michal: :-) ani neuvidíš. zasáhla ruka cenzury. Došlo k rychlému toku informací a odpověď již není v tuto chvíli aktuální. Těšíme se na Bousov, kde by mělo zkrátka být vše O.K. Alespoň tedy co se týká Trofejářů v televizi.
michal 2007-06-07 13:45:01
nic nevidim :o(
Petr 2007-06-07 11:38:40
WWW: http://www.rallyecross.info
Chcete-li vědět, co nám odpověl odpovědný (sportovní) redaktor České televize, navštivte stránky www.rallyecross.info ...
michal 2007-06-07 10:38:33
ale maco, preci sam dobre vis, ze vysledky na autoklubu nejsou jediny problem. je to vec, ktera by mela bezet jaksi samosebou a bez nutosti dozadovat se neceho na co mame/mate neoddiskutovatelny narok. z diskuze tady mam dojem, ze rada lidi odsoudila nepovedeny tv prenos a zaznam, stvou je vysledky, ze nejsou na autoklubu ani na mediasportu a pritom dle vsech vnejsich znaku se jedna u trofeje o rovnocenne, nebo alespon ne podradne, zavodeni. co se tyce penez rozhodne. stejne testovani i startovne. lecos se v trofeji zlepsilo (predevsim diky tobe), ale lecos tu torfej jeste ceka. to co rikaji kluci z autokrossu - vratiti se do hobbiku je jiste cesta, ale asi ne pro vsechny.
Máca Cihlička 2007-06-07 08:44:58
No Michale, pokud jsem tu diskusi autokrossařů dobře pochopil, máme hodně společných problémů a dokonce si myslím, že některé, které jsme v rallyecrossu my už odstranili, oni mají ještě před sebou. POdle diskusí pod posledními články zde na rallyecrossu.cz mi to připadá, že náš jediný problém je, že se na stránkách autoklubu nevyskytuje průběžné pořadí rallyecrossových divizí. Já ale za prioritnější považuji jiné otázky.
michal 2007-06-06 22:25:23
tak autokrosari taky breci a nadavaji, ale trapi je jine veci nez nase trofejaky: http://www.autokrosar.cz/forum_index.php?vlakno=8
Václav 2007-06-06 17:53:41
Od vidění mě znáte naprosto všichni a to již léta. Podporuju vždy ty dobré duše, které chtějí něco změnit a podniknout pro motorsport. Připravím si text, něco o sobě, něco o závodech a závodnících a ozvu se na meil.
Máca Cihlička 2007-06-05 09:13:39
To Václav: díky za podporu. Nevím, kdo jsi, rád bych s Tebou někdy pokecal osobně. Problémů je celá řada a je potřeba je postupně odbourávat. Já pořád pevně věřím, že Trofejní závodění začne ve všech disciplínách motorismu plnit funkci finančně dostupného závodění na profi podnicích zaštícených autoklubem a zároveň bude plnit funkci hledání mladých, juniorských nadějí. .....nemožné nedokáže nikdo, krom Boha, Seba Loeba, Valentina Rossiho a Michaela Schumachera......:-))
Václav 2007-06-01 15:18:37
Přátelé osobně věřím Mácovi Cihličkovi, to není člověk, který by nedokázal jak se říká nemožné. Jde za správnou věcí cílevedomě a o to jde nejvíce. Pokud se vloudí chybička netřena z ní vinit úplně všechny kolem.
Challenger 2007-06-01 09:38:01
Věřím tomu, že na autocrossu bude vše OK, ale až sedne duo Pátl/Beneš do auta, budou opět řešit své motory a převodovky. O tom, že někdo umí nebo neumí s někým spolupracovat (nováčci z ČT), tomu prostě nevěřím. Buď na to mám a bude mě poslouchat i banda opičáků a nebo se prostě starám o něco jiného.
Máca Cihlička 2007-06-01 09:29:56
Všem trofejářům a příznivcům tohoto poháru: Tak jak se Vám závodilo v Sosnové? Věřím, že dobře. Mně určitě. Vyhlášení proběhlo dle našich představ, nebo ne? Poháry byly, věnce taky, věcné ceny taky a dokonce pro rozdělené třídy H1 a H1a. Ale ke 100% spokojenosti nám ještě něco důležitého chybí, nebo ne? Děkuji Vám všem, kteří jste právě mně uvěřili, že letos bude o Českou trofej lépe postaráno v televizním vysílání, že jste mne doposud ušetřili a nevoláte mi sprostá slova, jak to, že tomu tak není. Musím přiznat, že bych se Vám nedivil, protože se cítím býti zodpovědným. Prostě se stala chyba a vysvětlení existuje. Na závody do Sosny dorazil štáb nováčků z ČT, se kterými neumí Mediasport zatím spolupracovat a tak došlo k nedorozumění a komentář, který měl zaznít k České trofeji byl použit na divizi 4. Dostalo se mi záruky, že od příštího závodu trofeje, a tím je Dolní Bousov, kde se pojede Česká trofej autocross zároveň s druhým závodem Mediasport české trofeje OFF- ROAD, že vše bude napraveno a Česká trofej zaujme důstojné místo vedle ostatních divizí. Ondra Beneš z Mediasportu byl v telefonátu se mnou k odvedené práci ČT velmi kritický a slíbil, že osobně dohlédne na příští závod. Věřme, že se mu podaří usměrnit veškeré toky obrazových a zvukových informací ku spokojenosti všech, především pak nás, trofejářů, kteří momentálně trpíme nedostatkem prezentace nejvíce ze všech divizí.
Jarda 2007-05-31 13:31:29
to Petr: Díky moc, už to sosám ...
Challenger 2007-05-31 11:15:05
Sranda je, že Česká televize má iniciály ČT, stejně jako Česká trofej. Myslím si, že lidé z Trofeje jsou na tom lépe, nic pro ti Televizi nemají. Co obráceně?
Jarda Šrůt ml. 2007-05-31 10:48:14
Ahoj, dopis je moc pěkný, jen nevím jak bude účinný. Ještě jednou Vás všechny prosím, jestli nemáte někdo ten záznam nahraný, bohužel jsem to nějak nestíhal. Budu rád když se ozvete na mail srutj@seznam.cz Díky Jarda
madmax 2007-05-31 10:43:59
myslím že odpověď nebude žádná. Taky sem jim dvakrát psal a bez odezvy...... Je to ale divný, když trofejová auta jezdí "srovnatelné" časy s dospěláckými divizemi. Mnohdy jezdí rychleji a líp. Je na co se koukat a není vůbec za co se stydět...... !!!!
Petr 2007-05-31 10:26:12
WWW: http://www.rallyecross.info
Uvidíme, třeba se odpovědi dočkáme ... (naděje umírá poslední). Jakmile případná odpověď dorazí, budeme o tom všechny informovat na našem webu i na stránkách rallyecross.cz
michal 2007-05-31 10:05:19
petre, napsal jsi to moc hezky, ale bojim se ze u nas je tradice (sberu dat a) neodpovidani silne zakorenena, a ze se odpovedi treba ani nedockame... kazdopadne by me to take zajimalo: finale ano, rozjizdky ne, rakusaci ano, ceska trofej ne... asi v zaplave zahranicnich posadek do naseho mezinarodniho mistrovstvi nezbylo misto na domaci. zatim je to domaci:hoste 0:1.