> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Nová Paka 2007

 


02.12.2007 22:03:00

Ondra SMETANA - Jezdit 7 závodů na dvou tratích je nesmysl.

Letošní sezóna přinesla i pár příjemných překvapení a jedním z nich byl určitě Ondra Smetana. Jeho tým zvolil vhodnou taktiku a mladému pilotovi, který se pod dozorem otce naučil řídit auto ve dvanácti letech a ve třinácti už závodil na motokárách NJ100, najal vhodné auto. Tím byl Peugeot 306 od Honzy Matušince. O tomto typu auta se asi mnozí domnívali, že má své nejlepší roky za sebou a bude se vozit i s dobrým pilotem na chvostu, ale právě Ondra dokázal, že tomu tak není, a že si dalece vyvinutý a správně opečovávaný vůz může došlápnout i na modernější 206 RC, Pumu, Clio a další stroje. Honza byl Ondrovi dobrým rádcem a mladý pilot pod vedením zkušeného mazáka dokázal rozvinout svůj talent, který naplno předvedl při závodech ME v Sosnové, kde dosahované časy a předvedené výkony udivovaly přihlížející diváky. Ani Ondra neunikl našim otázkám, tak tedy:


Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve vaší divizi?
Vzhledem k tomu, že jsem jel první sezónu v závodním  autě,  tak dopadla až nad moje očekávání a jsem s ní velice spokojen.  A jak jsem dospěl k tomu že půjdu do rallycrossu? Už dlouho jsme přemýšleli, že budeme jezdit s autem, táta v osmnácti taky jezdil rallycross a krom toho nám to přišlo jako nejideálnější a nejlevnější začátek.


Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
Já jsem tuhle sezónu měl hodně příjemnou i kvůli tomu, že jsme měli pronajaté auto od Honzy Matušince a o opravy jsme se vůbec nestarali. Na závodech jich bylo minimum, takže ostatní divize sleduji. D1 musí být krásné svezení, ale je finančně jinde. O D1A jsme chvíli i uvažovali, ale postavit konkurenceschopné auto bylo nad naše možnosti. Český mistrák byl obsazený strašně málo, ale hodně se nám líbilo svezení v Sosnové na Evropě. Registroval jsem i Českou trofej, samozřejmě. Byly to hezké závody. Když jsme ale nastupovali do sezóny, netušili jsme, že se vůbec něco podobného jede.


Jak se vám líbil náš středoevropský kalendář?
Nám cestování nevadí a například v Maďarsku nebo v Polsku se nám moc líbilo, takže nic proti. Mě sponzoruje táta, respektive jeho firmy a vzhledem k tomu, že jedna je hotel, můžeme ho propagovat stejně dobře tady jako venku. Samozřejmě by byl český mistrák lepší doma, ale jezdit 7 závodů na dvou tratích je nesmysl.


Co by domácímu rallyecrossu podle vás pomohlo?
Medializace a přímé přenosy v televizi.


Co říkáte na medializaci našeho sportu? Vidíte nějaký vývoj?
Loni jsem rallyecross moc nesledoval, nicméně záznamy na ČT4 jsou až od letoška. Já jsem vývoj moc nepociťoval, v časopisech takřka nic a medializace našich dvou závodů v Sosnové a Sedlčanech absolutně žádná.Máte nějaký tip na zlepšení situace kolem RC?
Levná a spolehlivá pohárová auta, prostě nějaké ježdění pro mladé kluky co začínají. Buď nějaká enková čtrnáctka, nebo klidně pohárovky Fiesty do D2, co vymýšlel Jiří Galuška. To nebyl špatný nápad, ale D2 se v ME ruší…


Co chystáte do další sezóny?
Z Civica se snažíme udělat závoďák. Převodovka, trochu motor, tlumiče a tak… Chtěli bychom odjet pokud možno celou Evropu. Doma samozřejmě pojedeme taky, nicméně kalendář je nabitý a ještě uvidíme, co a jak budeme stihat. Ještě vůbec nevím, kdo pojede příští rok Evropu, nicméně největší konkurenti jsou stejně doma. Vím o tom, že by mě jet i David Štefan s "mým" loňským autem. Jeho styl se mi líbil, tak se těším na závodění s ním.Michal Oberstein, 02.12.2007 22:03:00, četlo 10288 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Kája 2007-12-21 14:54:16
Ondra je nejlepší
hotovy.vyrobek 2007-12-07 15:19:55
jj, ta evropa v Sosně byla opravdu dobrá, dobrý časy a taky dobrý pokoukání, jel svižně. Jen tak dál.
PETR 2007-12-07 14:08:56
Tak tenhle klučina kde se vzal,tu se vzal, fakt udělal příjemné překvapení:cit pro auto,razance s citem pro materiál,zázemí bez mediálních bezcitných kampaní, prostě ántré bez vady.Jen tak dál.