> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR Sosnová - Divize 1, 2 a polské fiátky

 


02.12.2007 22:02:12

Ondra BENEŠ - Chystáme dámský pohár.

ONDRA BENEŠ, ale i BENEŠSEN, ale i Mr. BENEŠ, ale i KANKKUNEN, to všechno jsou jména, které jste si mohli přečíst na zadních oknech tohoto závodníka. Dokazuje to jen to, že Ondra jezdí opravdu pro zábavu, k níž vždy přidá špetku recese a nakonec, jak sám říká, vše bere sportovně. K jeho silným stránkám patří startovní procedury, naopak „krocení zlého Forda“ v táhlých šotolinových zatáčkách nepatří k momentům, na kterých už nemusí zapracovat. Závodník, organizátor RX CUPu, čtyřkolkář, který si občas odskočí do rally, kde usedá za volant dvoukolky, nám odpovídal takto…
Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve Vaší divizi

Osobně jsem spokojen tak na půl. Ale na to, že jsem jel vlastně jen půlku sezóny, není mé umístění tak zlé. Jedu hlavně pro zábavu a tak to beru sportovně.

 
Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
Sleduji. Přiznám se, že dvoukolky mne neberou jako řidiče, neumím je zkrátka řídit, ale koukat se chodím. Sleduji i trofej, hlavně když jede SHREK. To bývaj dobré závody.


Jak se vám líbil náš středoevropský kalendář?
Mně se líbil. Nejvíc mi učaroval Nyirád, i když jsem ho letos nemohl jet, ale viděl jsem ho na ME a je to fakt paráda. Doufám, že ho pojedeme příští sezónu!


Co by domácímu rallyecrossu podle Vás pomohlo?
Určitě větší účast. Větší konkurence. Pokud se nenajde v Čechách, musíme se tedy spojovat s jezdci zahraničními. Je vlastně dobré porovnání.


Co říkáte na medializaci našeho sportu? vidíte nějaký vývoj?
Snažíme se, co můžem. Někdy se prostě vyskytnou okolnosti, které brání hladkému průběhu, třeba, že přenosovému vozu ČT upadne kolo, ale v zásadě si myslím, že vývoj tu je. Řada přenosů, magazín autorallyecross, webové stránky, zkrátka děláme, co můžem.
My však děláme až ten druhý krok. Ten první musí udělat pořadatel a udělat solidní kampaň pro svůj podnik, aby přišel dostatek lidí a přijel dostatek závodníků. Na nás pak je udělat kvalitní sestřih. 


Chybí vám rozprava s jezdci, byla by užitečná?
Já spíš soustředím sám na sebe a užitečné věci z rozpravy si nechávám tlumočit například Markem Zemanem 


Máte nějaký tip na zlepšení situace kolem RC?
Poháry. Cupové závodění. Fábia cup se bude také dále rozvíjet, příští rok už by měly Fábky odjet celou sezónu. Navíc chystáme ještě jeden Cup do divize D1A. Měl by to být dámský pohár. Vše je otázka financí, budem dělat všechno pro to, abychom stihli s tímto cupem ještě rok 2008.


Co chystáte do další sezóny jako jezdec?
Escort je jediné auto, které zbylo v dílnách Pavla Koutného. Já bych ale rád startoval s Fábií na pohárové platformě, ale se silnějším motorem. Má představa je 400-500 koní.
Marek "Máca" Cihlář, 02.12.2007 22:02:12, četlo 10391 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Má představa je 400-500 koní. 2007-12-09 00:15:31
ten to objednává jak rohlíky v pekařství
hotovy.vyrobek 2007-12-06 20:28:50
Bylo by super, kdyby se do Sosny dostalo alespoň o jednu kameru více, než tomu bylo.
závit 2007-12-06 18:34:34
no, 100% souhlasím Máco a držim Vám s Michalem palce at to všechno k něčemu je! Už abysme příští rok byly v TV :)....
Máca Cihlička 2007-12-06 14:37:07
Hodně jsme s Michalem a spol. kol trofeje udělali. Myslím, že se podařilo jí začlenit do celkového dění RC. Věci, které jsme si předsevzali, se podařilo více či méně naplnit. Závita jsem pochopil, nebojte se. Leč zkusil jsem to trochu odlehčit. Pro příští rok je potřeba se na vysílání pořadů o RC dívat z pohledu celku. Divize D5 a 6, ve které trofej rozkvetla budou mít statutem oficiálního MČR do TV otevřené dveře automaticky, bez vymýšlení jakýchkoliv obezliček, jak je tam dostat. Obecně si však myslím, ža na pořadech o RC je potřeba celkově zapracovat a udělat je zajímavějšími. Ale o tom mluví také Pavel Koutný už tím, že volá po redaktorovi a moderátorovi, kterého je potřeba pro RC získat a zasvětit ho.
Johhny 2007-12-06 13:02:19
Divnej přehled technickejch potíží, skoro to vypadá, že jsi spokojenej s TV a obhajuješ jí tady. Během roku jsem slyšel nářek všech trofejářů. Tvůj příspěvek jsem četl až do konce, neboj, ale nemůžu se ubránit pocitu, že je to divná reakce. Vypadá to, jako by Trofej = SHERK. Závit asi myslel SHREKA jako zástupce Trofeje, ne Mr. Shreka osobně. Přehled vysílání je jasnej, ale je to spíše jen autocross, než rallycross, nemyslíš. Reagovat nemusíš, není snad na co. Zavděčit se nejde vždycky všem.
Máca Cihlička 2007-12-06 09:25:07
Tak to je objektivně trochu o něčem jiném :-)). Letos se trofej vysílala z Dolního Bousova, 1x Sosnová, Humpolec, Sedlčany autocross a další autocrossové závody, kde SHREK nejel. Nicméně konkrétně SHREK V Bousově ve finále dojel do první zatáčky a z finále odstoupil ze 4. místa na prasklou poloosu, V Sosně vlivem časoměrných obstrukcí jsme jeli finále B, kde z prvního místa SHREK odstoupil na zadřený motor, na autocrosse v Humpolci odstoupil z finále v 1. kole ze 4. místa (opět poloosa), takže byl k vidění jen z autocrossových Sedlčan, kde vyhrál dvoukolky a je na něj krásný záběr, kterak má chuť se překotit na budku. Měla- li však poznámka znamenat narážku na to, že trofeje bylo v TV málo, pak musím souhlasit, mohlo jí být více. Mohu však také dodat, že MEDIASPORT je si toho vědom, přijímá krituku a hledá způsob zlepšení pro další sezónu. Tak se nechme překvapit.
zavit 2007-12-05 22:38:11
tak proc sem toho SHREKa letos nevidel i v TV??