> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ME Sosnová

 


14.09.2009 10:10:37

Norský triumf v Sosnové

Poslední závod roku 2009 hostil náš 1198 m dlouhý závodní okruh. Velké finále mělo vyřešit švédsko-norský souboj v nejprestižnější divizi 1. V obou menších divizích bylo již před Sosnovou o mistrech Evropy rozhodnuto.

Divize 1
Zdálo se, že lepší výchozí pozici má Jernberg, ale ve skutečnosti tahal za delší konec provazu Isachsen, neboť nemusel škrtat žádné body. A byl to podsaditý Nor, kdo šel od začátku za svým životním snem stát se poprvé v životě mistrem Evropy. Už v rozjížďkách se prezentoval čistou stopou, která se ukázala jako velice rychlá. Obě rozjížďky vyhrál a ve třetí rundě mohl šetřit svůj Ford Focus. Zato Jernbergovi se nedařilo optimálně a musel se smířit s 2. řadou ve finále A. Zakletý byl sosnovský víkend pro úřadujícího šampiona Kennetha Hansena. Už v 1. rundě svoji rozjížďku pro technickou závadu nedokončil a v těch dalších to byl jen stín slavného Švéda. Postoupil jen do finále B a naděje na postup mezi nejlepší nebyly velké. Zato Pavel Koutný se po protrápené sezoně před domácím publikem vyšvihl a potvrdil, že Sosnovou umí. Protlačil se do 1. řady na startu finále A vedle Isachsena a bylo jasné, že si dojede pro nejlepší výsledek sezony. Větším překvapením byly výkony se stejnou Fiestou jedoucího Brita Liama Dorana, jenž se celého seriálu nezúčastňuje. A do třetice Fiesta: hvězda WRC Henning Solberg si dokázala poradit se soupeři ve finále B a šla mezi šestici nejlepších. Tam nedošel Solbergův týmový šéf Andreas Eriksson s Fiestou nové generace, když nestačil v béčku právě na norského rallymana. Velké finále A početné diváky nezklamalo. Start z pole position proměnil Isachsen v jasné vítězství, přestože ho v 1. zatáčce Jernberg připravil o zadní nárazník, a mohl se radovat. Koutného handicap se jmenuje start a díky němu ho přespurtoval z 2. řady Jernberg. Náš reprezentant byl dokonce místy rychlejší než švédský pilot Fabie, ale zkušený Seveřan si stříbro v závodě i v ME pohlídal.

Divize 1A
Šestnáctistovky v Sosnové sedli ruským bohatýrům – nejvíce s českou licencí jedoucímu Eduardu Leganovovi. Výhrami v 1. a 3. sérii rozjížděk si zajistil pole position ve finále A. Vedle něho se postavil už jistý šampion Mats Lysen a 2. řadu opanovali Rusové Timeržanov a Rachmatulin. Zdeněk Čermák zajel maximum možného a šel na 5. pozici roštu. Na víc ani jeho skvěle disponovaná Fabia ve vražedné konkurenci především špičkových Renaultů Clio nemá. Pětici doplnil norský nováček Andreas Bakkerud výhrou ve finále B, kde skončily naděje Jaroslava Kalného po heroické noční výměně motoru. Leganov potvrdil svoji extratřídu ve finále A, které vyhrál stylem start-cíl. Už v 1. kole chyboval Čermák a odsoudil se ke kroužení na beznadějně posledním místě. Chybě se nevyhnul ani šampion Lysen, a to se stává opravdu výjimečně. Ke stříbru tak pomohl Rachmatulinovi – jinými slovy dvojnásobný triumf Rusů, byť na počest Leganova se hrála česká hymna.

Divize 2
Zadokolek se sešlo 11, což je na letošní poměry rozhodně úctyhodný počet. Svůj mistrovský titul potvrdil Borseth postavením na pole position. Právo startovat z 1. řady si vyjel také Kenis, což nevěštilo nic dobrého pro našeho Romana Častorala živícího naději na evropský bronz. Nevedlo se Belgičanu Sterkensovi, jenž musel právo startu mezi elitou zachraňovat vítězstvím ve finále B, na což rozhodně zvyklý není. Cestu vpřed mu usnadnila kolize Nizozemce Kasseho s Belgičanem Mertensem, po níž Kasseho Astra zůstala stát. Finále A ozdobil souboj Borsetha s Kenisem, ale mistr Evropy Belgičanovo BMW před sebe nepustil. Kenis nicméně stříbrem definitivně zhatil naděje Častorala na bronz. Ten mu patřil v Asosnové, ale nepatří mu v konečném pořadí ME. Sterkens se chytrou jízdou zezadu prokousal na 4. příčku a potvrdil titul vicemistra.

Výsledky:
Divize 1
1.
Sverre Isachsen
N
Ford Focus
2.
Michael Jernberg
S
Škoda Fabia
3.
Pavel Koutný
CZ
Ford Fiesta
4.
Liam Doran
GB
Ford Fiesta
5.
Henning Solberg
N
Ford Fiesta
6.
Kjell Arne Smerud
N
Citroen Xsara
7.
Andreas Eriksson
S
Ford Fiesta
8.
Jean-Luc Pailler
F
Peugeot 207
9.
Michael de Keersmaecker
B
Ford Focus
10.
Ole Kristian Nottveit
N
Ford Focus
Divize 1A
1.
Eduard Leganov
CZ
Volkswagen Polo
2.
Ildar Rachmatulin
RUS
Renault Clio
3.
Mats Lysen
N
Renault Clio
4.
Timur Timeržanov
RUS
Renault Clio
5.
Andreas Bakkerud
N
Peugeot 206
6.
Zdeněk Čermák
CZ
Škoda Fabia
7.
Johan Larsson
S
Citroen Saxo
8.
Jaroslav Kalný
CZ
Peugeot 206
9.
Ondřej Smetana
CZ
Ford Puma
10.
Trond Marthinsen
N
Volkswagen Polo
Divize 2
1.
Knut Ove Borseth
N
Ford Fiesta
2.
Guino Kenis
B
BMW 120
3.
Roman Častoral
CZ
Opel Astra
4.
Jos Sterkens
B
Ford Fiesta
5.
Ole Habjorg
N
BMW 120
6.
Tony Lund Tjele
N
Peugeot 207
7.
Patrick Mertens
B
Volkswagen Polo
8.
Ivo van den Brandt
B
Mitsubishi Colt
9.
Josef Iro
CZ
Škoda Fabia
10.
Viktor Mužík
CZ
BMW 320

 


Konečný stav ME po 10 závodech:
D1 – 1. Isachsen 141, 2. Jernberg 132, 3. Hansen 110, 4. Eriksson 98, 5. Hunsbedt 84, 6. Pailler 83, D1A – 1. Lysen 141, 2. Leganov 115, 3. Timeržanov 114, 4. Rachmatulin 95, 5. Larsson 94, 6. Čermák 93, D2 – 1. Borseth 150, 2. Sterkens 128, 3. Kenis 123, 4. Častoral 109, 5. Mertens 86, 6. Mužík 75.

Oficiální tisková zpráva

Michal Oberstein, 14.09.2009 10:10:37, četlo 10411 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Jirka Galuška 2009-09-18 16:53:13
Koukám,že se tu zase mele o ničem:-). Z mého jednoduchého pohledu-Pavel K.bravo za výkon v Sosnové.Ukázal,že to doma umí.Jasné že má výhodu,že trať lépe zná...Ale zase v Belgii ji znají Belgičané,ve Švédsku seveřani,atd.To je snad normální,ne. A k těm pár klepancům-start, první rovinka i zatáčka je vždy o plechy/nebo lamináty:-)/a z mého pohledu byl start finále jeden z těch slušnějších!!!:-) Dále bravo Jarda Kalný-měnit motor,mít podmínku být do 10.m a reprezentační nůž na krku:-)- zvládl to bravurně!!! Bravo dále pro Ondru S.-je vidět,že auto i pilot se lepší závod od závodu! Bravo Standa Šusta-opět asi těžil ze znalosti trati,ale pokud se příští rok vydá na celou Evropu,bude hodně vysoko! Bravo Roman Častoral+Častoral sen-dokázali připravit velmi konkurenční auto! A konečně BRAVO Viktor Mužík-prakticky sólo,bez teamu a mechaniků zvládl celý seriál ME a celk.6.místo ! Letošní sezona byl prostě mazec-a každy k do v ní uspěl,celkově nebo aspoň v jednotlivém závodě je BOREC !! chlapi,trochu pozitivně,,,,,,ne????:-):-):-) J.G.
Káčko 2009-09-17 09:30:30
Když už chcete neustál odsuzovat Pavla za uštědřené ranky. Což se takhle poohlednout jinam... co měl například znamenat Beneševo útok v první zatáčce na Hansena...???když už chcete odsuzovat jen čechy!!Místa měl dost a rána přímo na růžek...nebo v tomhle případě je to v pořádku???Co se taky třeba zamyslet nad tím co měli znamenat útoky Pátla a Beneše i mezi sebou... nebo třeba zásah VYŠŠÍ MOCI na celý víkend...obvzláště pak v sobotu...Nebo jste všichni tak omezeni pouze na Pavla...
Petr 2009-09-16 21:23:24
Fiesta je spolehliva dost. Ta elektronika, viz v komentar na CT4, resi start jako u WRC proste "Launch control". Jinak krome startu Koutny rozhode byl rychlejsi nez Jernberg s Fabii a jel s Fiestou velmi dobre a mel na druhe misto. Jinak Jernberg zase stouchal slusne do Isachsena, tak ze Jernberg nema co resit a taky nic neresil jak sam rekl.
Václav 2009-09-16 21:19:01
Staročechu vzhledem k tomu jak dlouho se už pohybuji na závodech mě nejspíš budeš i znát. Takovýhle zoufalý výkřiky se čas od času objeví no mne to znechutit nemůže a ani ty se nenech, vždy jde jen o jednotlivce. Ten pán za třemi tečkami není až v takové internetové anonymitě jak se domnívá, není pro mne těžké se dopátrat, ale nebudu to zatím dělat nejsem pomstychtivý. A rušit tento server by byl zbytečný ústupek křiklounům, Michal a další dělají svojí práci více než dobře. Pavla jsem měl čest poznat jako člověka před pár lety na sponzorské akci včetně Marka Zemana a Otakara Výborného. Od rána do večera vozili sponzory až se z nich kouřilo, nebudu raději ani psát kolik pneu vzalo za své atd. - prostě se starali a dřeli aby aspoň něco více bylo k závodění a tenkrát toho asi bylo více k odpisu než k příjmu. Jenže tyhle story zná málokdo. Jednoduše někdo se maximálně snaží a stará se a druhý jen závidí neznajíc zákulisí. A aby tady nebyla řeč jen o Pavlovi, nesmírně si vážím i pana Kalného a jeho přístupu.
staročech 2009-09-16 20:58:03
Dík Václave,za repreasi nebude ani náhradní motor,tak že nevím,a tohle už tu bylo.Taky si myslím,že by bylo lepší dát peníze do D2,která se rozvíjí a má skvělou budoucnost,hlavně to musí bejt paráda když jich jede 10,tak je to skoro jistý na začátku sezony,bohužel taková jistota v D1 není,a pro toho chytrýho,proč se nezeptáš Pavla,bude na obou republikách s Markem,rád ti odpoví,ale to bys musel ukázat ten závistivej ksicht,tak že radši tu budeš plkat nesmysly.Myslím,že Koutnýho rozpočet je oproti všem co jezděj v první 15 o hodně moc nižší,těžko si může dovolit špičkovou elektroniku a Godfreje na celej vejkend,nebo zničit dva motory za vejkend,ale to vy chytráci víte a pořád jenom závidíte,tak jen do toho,a ty tří tečkovej člověče,ty seš zapšklej až to hezký není,tak doufám víš jaký problémy Koutnýho celej rok provázely,elektronika,podvozek,ale nic nevíš a akorát tu hloupě hovoříš,a jestli myslíš,že to bylo příjemný jak Koutnýmu,nebo mechanikům,tak si piš,že nebylo.Nevím kde se to ve vás bere,pořád něco závidět a pomlouvat,zameť te si před svým prahem a přemejšlejte jestli jse pro ten rallycross udělali tolik,že můžete takhle mluvit.Masakr měl pravdu,je lepší to tu nečís a nepsat,tak že pánové,já se k němu přidávám.A pro Oberstaina,zruš tenhle ubohej server,kde se lidi jenom pomlouvaj a zaviděj jeden druhýmu,on už za chvilku nikdo normální stejně nenapíše.
... 2009-09-16 20:11:10
taky neměl zrovna spolehlivou techniku
Václav 2009-09-16 19:54:25
No vzhledem k diskusi, která se tady rozpoutala jsem si shlédl veškerá dostupná videa a shlédl i záznam na ČT4. Když porovnám všechny rozjížďky tak vidím, že ve většině rozjížděk byl scénař takřka stejný a to boj o vnitřní stopu, není na tom v podstatě nic divného. Útočit na Pavla Koutného to je sakra mimo mísu, když všichni měli stejnou taktiku. Konec konců v rozhovoru pro ČT řekl Jernerg po dotazu jak viděl sitaci po startu - "nic zvláštního se nedělo jen pár ťukanců". To dotvrzuje že evropští jezdci nejsou žádná ořezávátka a jsou na strkanice po startu zvyklí a nikdo to nedramatizuje. V neděli jsem se byl podívat na všechny rozjížďky Pavla Koutného a klobouk dolů v 1. rundě pojel všechny technicky vyzrálou a co nejčistší jízdou v zatáčkách a to byl styl, kterým pojel rozevláté jezdce před sebou, mě tím dokázal, že jezdit opravdu umí. V dalších rozjížďkách si vedl opět výborným způsobem a jestli něco chybělo k vyššímu umístění ve finále, pak to bylo pravděpodobně chybějících pár koníků na jezdce s lepší elektronikou motoru a i to zaznělo v komentáři na ČT4. Pánové rallycross sleduji z různých důvodů od jeho počátku v Čechách a není až tolik lidí, kteří by udělali více pro tento sport včetně výsledků.
... 2009-09-16 19:35:55
když máte tady toho Řídítka za hvězdu,kde byl tu celou sezonu??když je pan jezdec??moc si těch bodů nepřivezl,s té evropy,a najednou sosnová třetí,dalo se to čekat..ono se to závodí s peněz reprezentace,ale to byl asi omyl když byl 14 a dostal jí,takže teď by měl dostat taky ne když byl 13??????nedává se do osmého místa??asi jí hodně potřeboval do té sosnové...protože nikde jinde jsem ho v A-finále v evropě neviděl..pro lepiče-tak se jezdi dívat někam na strkačku,jestli se ti tohle závodění líbí..ale na tom rallycrossu by nemělo bejt že hned po startu do někoho vrazit...a jestli se nemílim tak v té sosnové netrénoval sám,ne???takže sám to asi neplatil...
Hurá do rallycrosu 2009-09-16 18:59:20
Pro lepiče:Ještě nám pověz co mu vlastně závidim at se pořádně vypovídáš,nebo zkus strom ten toho pobere víc,protože stejně meleš pořád dokola v jiný formě co už tu dávno proběhlo od jiných
Lepic 2009-09-16 17:41:33
možná si tu někdo trochu poplet disciplínu... Jestli nedokážeš psychycky ustát pohled na rozštíplej nárazník nebo ustřelený zrcátko, tak se prosím jezdi kochat třeba na kopce, ale neser se, prosím, do rallycrosu a už vůbec ne do jezdců, který narozdíl od tebe už dokázali, že něco umí! Závist je sviňa...
severočech.cz 2009-09-16 14:58:28
Pavel K. má taky své chyby ale je to pán jezdec,at se vám to líbí nebo nelíbí.A zdravím Staročecha.
piff.ml 2009-09-16 12:00:31
Koukám že sou tady zase všichni nejchytřejší !!!!!!!!! Děte stěma nesmisama už někam.
Hurá do rallycrosu 2009-09-15 21:37:03
A Jernberg si ty rány po startu zasloužil?pánové jen sem reagoval a napsal svůj názor ohledně Pavloví jízdy,tak mi pořád nevnucujte něco co jsem nikdy nenapsal a jestli vám se to řezání do někoho líbí já vám to neberu.Bohužel ale nikde sem neviděl že by někdo do Pavla na rovině hned po startu řezal
.,! 2009-09-15 20:33:48
no to rejpání si fakt Pavel nezaslouží , jako jezdec je jednička a nechápu celou dobu co se tu o něj pár nedoceněnejch otírá je jejich vlastní ubohost , at mi někdo řekne kdo v této sortě něco více dokázal než on??To je tak pro psychiatra a ne pro advokáta Masakra. Díky mu , že Masakr existuje.
josef 2009-09-15 18:44:45
koukám,že masakr se přejmenoval .
staročech 2009-09-15 16:37:30
přesně tak
staročech 2009-09-15 11:37:12
No jasně,že tam Koutnej trénoval,ono obkroužení jednoho kola stojí pěknej balík.Třeba Hansen tam měl odjetejch 50 kol,Pavel asi 4 před tejdnem když byl zkoušet joker,všichni seveřani kam přijedou tak před závodama zkoušej co to jde a pak daj nový motory,ale to zde určitě všechno víte pro to o tom zase tak fundovaně mluvíte,už se musím od srdce opravdu zasmát,když už nic nenajdu v jednom směru tak to musím zkusit v jiným co když se to podaří.Asi vy všichni kecalové by jste měli vidět Koutnýho auto když dojede z evropy,a po pravdě těžko si ho bude chtít sám od sebe rozmlátit,ono to totiž stojí nemalé peníze.Zajímavé je že se Koutnýho nikdo nezastane když ho zmastěj,co pak vám udělal vy závistivý češi.Všichni jste fandové a odborníci až do prdele,že se ho třeba na závodech nepřijdete zeptat co se tam dělo a nebo proč to udělal,ale to by jste museli ukázat ty Vaše zaujatý a ubohý ksichty a takový hrdinové nejste,že?
Lepic 2009-09-15 00:51:49
Pánové já mám nápad... co kdybychom tohoto škoditele prostě ignorovali? Vždyť on čeká na to, kolik lidí zvládne nas..t!
hurá do rallycrosu 2009-09-14 22:21:45
Pro Zbyška:Vypadá to jako když ti blbne monitor když tam vidíš něco špatně u Solberga takže asi ani neuvidíš to najíždění Koutného do Jernberga.Koutnýmu sem fandil do tý doby než vyslal předloni Bermingruda dělat po Sosnový novou kastli,jestli za tuhle cenu potřebuje nám všem ukazovat jak je dobrej tak bohužel najdou se lidi kterejm se závodění v tomto podání nelíbí a včera to bylo s Jernbergem dost podobný.Dříve platilo pravidlo že po startu si každý drží svoji stopu než skončí čáry lemující každého dráhu nevim jestli to dnes ještě platí ale jestli jo tak se tam nějak neudržel.
... 2009-09-14 21:58:06
promiňte,ale na tom videu je vidět jak Koutný naschvál najíždí do Jernberka,je to krásně vidět jak je to zepředu a je jasný že mu taky vrátil,co taky mohl čekat od jernberka kterej to nejezdí prvním rokem...Hening??ten je jen objel,na videu je vidět že nikdo kvůly němu nešel ani do brzd..bylo vidět v sosnové,že Koutnýho auto na tu špici má,tak kde byl celý rok??kolik má bodů??Vy ho tady jen vychvalujete,ale tak se na to podívejte objektivně a ne jak čech na čecha!!!!samozdřejmě že máme držet při sobě,ale tohle co předvádí,že se pořádně umístíjen v sosnové,kde před tim jezdí tejden aby si natrénoval...hmm..nevim nevim...
M. 2009-09-14 20:35:02
Ahoj. Tak jako každý rok proběhla Sosnová a Já jako každý rok tam byl . Před rokem žádná chvála ,ale tento rok klobouk dolu pánové pokrok je tam znát. Sobotní příjezd pohodička organizovanost a pořadatelská služba v pohodě. Závodění v sobotu bylo dle mého gusta až do D1 tam byl asi zásah té moci kterou v rallyecrossu všichni znají a mají ji určitě rádi (Mochan). Trocha vody neuškodí ale poctivě prolitá trat od hasičské tatry asi nebylo to pravé pro rundu . Hodně fandů kolem nás na tribunách bylo nasr… . Dát 150kč a D1 nikde no nic no stane se. Máca a Ráca co říct ? úžasný páni spíkři kteří dokážou rozhýbat celou tribunu a ta píseň teda MAZEC . Sobota se jim opravdu povedla ,ale v neděli trochu došel dech nebo alkohol ? Kecat 2dny do mikrofonu je 100 % zápřah ,ale v neděli tomu chyběla šťáva a informace kterých bylo v sobotu dost .MÁCO a RÁCO JSTE SUPER . Tento rok ani s jídlem nebyl problém všude všeho dostatek. Asi ale bylo trochu rušno v depu kde mechanici mají přidělen ten nejhorší flek na trati 2 návěsy za startem . Kdo tohle vykoumal ?no asi zase ta moc.Vždy v Sosnové stál mechanik na tribuně u startu aby mohl pozorovat to na čem tráví tolik času v akci a mohl se vrátit co nejdříve do depa když se něco stalo. Hodnocení jezdců ? prostě nádherný motoristický zážitek plný adrenalinu a všeho co k závodům patří. ( auta, benzín, klobásky a ženský no těch tento rok se opravdu urodilo) .Takže kdo tam nebyl přišel o hodně.. Přeju všem hodně takových zážitků a doufám, že ta stoupající tendence Sosnovské trati bude pokračovat.Ahoj zase na někde na závodech .
staročech 2009-09-14 20:32:42
Měl jsi pravdu,Koutnej to měl dát na stranu a počkat až všichni přejedou a pak pokračovat.Možná by aspoň někdo mohl říct,že to byla super jízda,jinak takového brůču,holteho,notveta by museli podle místních blbů minimálně pověsit,ale to je asi vše v pořádku.Chce se mi z toho tady zvracet.
staročech 2009-09-14 20:20:20
Proč sem píšou jenom zavistivý pitomci?to opravdu nepochopím.To hle už není server pro lidi,ale sem se choděj vyblejt zamindrákovaný hovada.Až některej z vás to v rallycrossu dotáhne tak daleko jako Koutnej tak pak ho pomlouvejte,zatím mu nesaháte ani po kotník.Tak jen dál zavistivá bando anonymních pitomců.
zbyšek 2009-09-14 20:01:57
Chtěl bych poprosit toho "ať žije", zda by mohl upřesnit, co tam bylo tak špatně od reprezentanta a zda se také povšiml Solberga. Můj názor je,že takové souboje jsou kořením tohoto sportu a prostě k němu patří, jenže tento človíček, co tu napadá vše co je jen trochu Koutný, tak ten v té Sosnové ani nebyl, takže tu vypukne hádka o ničem. Tak piš ty hlavo.
Bobek 2009-09-14 17:41:42
Já myslím, že masakr už ukončil veškerou debatu z ubožákama typu co se neumějí umi podesat, nedivím se mu...!! Všichni máte šanci ukázat jak se to dělá, tak hurá do toho.
Majkl 2009-09-14 17:41:38
zavody jako kazdej rok pekny .-) pocasi taky vyslo - ale jen co me stvalo bylo posunuti depa na tribunu F !!!! byla videt jenom pulka trate.z hlavni tribuny aspon koukali na telku a z E taky asi mohlo bejt videt dost ale lidi jako ja co jsme byli na F tak jsme videli jen pulku !!! ne jako v minulich letech kdyz byla videt cela trat a hlavne i start to je pro me MINUS tohoto rocniku v sosnove
At žije rallycross 2009-09-14 17:32:46
Bermingrud by mohl vyprávět jak to bylo před 2 lety ,úplně stejně ale o kousek dál.Ale co,český reprezentant v Česku na české trati!
At žije rallycross 2009-09-14 17:28:20
www.rallycross.hu-koukněte na A finále divize1 ze Sosnový,když to nejde férově musí se jinak.Asi každej kdo to uvidí zjistí o kom mluvim! Trochu ubohé že masakře,nebo něco na obhajobu?
petr 2009-09-14 14:23:11
Naprosto exelentní výkon mistra a na druhé straně pořadatelské diletanství.Starýho psa novejm kouskum nenaučíš.Spokojeným doporučuji výlet někam za hranice. Sverre ustál i všechny rány zezadu a je prostě nejlepší !
Vlasta%20Burian 2009-09-14 13:36:55
WWW: http://www.burianvlasta.cz
Moc pěkné závody, počasí taky celkem vyšlo, diváků dost a hlavně se bylo opravdu na co koukat. 36 převzatých jezdců divize 1 hovoří za vše. Každý rok mě znovu dostane technická úroveň speciálů a zázemí v depu. Tak za rok opět ...