> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Nordring 1.5.2005 - 2. eást

 


21.08.2006 23:09:36

Nemám ani Boby ani bobky

Ahoj lidi,
všem, kteří máte rallyecross rádi, pravidelně se k nám na stránky vracíte a pod články dle své úvahy a nálady reagujete, bych hned v úvodu rád poděkoval. Vy jste ti praví fanoušci, kteří mají ještě něco navíc, něco, co mezi závodníky nebývá až tak často vidět, ale výjimky pravidlo potvrzují. Co mám na mysli? Počítačovou, resp. internetovou gramotnost.

Nijak lidi, kteří počítačům rozumí, či je "jen" uživatelsky obsluhují, nevyvyšuji nad ostatní. Je to jako třeba umět další jazyk, tedy nic neobvyklého. Vím, lidé kolem aut mají většinou jiné starosti a spíše jsou k vidění s bedničkou nářadí či v montérkách u dodávky, když skládají nové díly pro své auto, než s notebookem či za velkým LCDčkem.

Máme ověřeno, že k nám chodí veliká spousta závodníků (aktivních i pauzírujících, či v jiné disciplíně jezdících), jejich mechaniků, funkcionářů, lidí z jednotlivých týmů a fanoušků. Každý má na danou problematiku svůj názor a pokud chce, může ho vyjádřit. Internet je médium svobodné a s tímto faktem jsou spojeny všechny jeho stránky – užitečné a příjemné, ale i ty druhé.

Svoboda je pravděpodobně bezmezná a neohraničená, což je jedině dobře, ale internetové servery většinou někomu patří, někdo je financuje a naplňuje a tak není divu, když věcem, kterým šéfuje, dá nějaký řád. Není to omezení svobodného média, je to jen představa majitele o obsahové stránce jeho projektu, projektu, za který koneckonců zodpovídá.

Nevím, jak dalece jste v oblasti internetu a bezpečnosti na něm vzděláni, ale věřte, že ač je internet celosvětová síť s ohromnou spoustou uživatelů, není až tak anonymní, jak se můžete domnívat. Byl by omyl myslet si, že když do nějaké diskuse se přihlásím jako např. Karel Vomáčka z Dolní Lhoty (pokud tam Karel žije, omlouvám se mu, je zde jen jako ilustrační příklad) a napíšu, že např. Husák je vůl, musím počítat s tím, že jsem se přihlásil z nějakého počítače, který má síťovou kartu, ta má svou MAC adresu, počítači je přidělena nějaká IP adresa (ani o jednom nemusíte jako uživatel vědět, děje se tak automaticky) a ta se přihlásí přes nějaký modem či síť poskytovatele v určitou dobu z určitého místa na konkrétní server či web stránky, tak za sebou nechá nejméně 3 stopy. Jeho pohyb je monitorován v tzv. log filech, ze kterých lze naprosto přesně zjistit, co na daném serveru v tu dobu dělal. Které stránky si prohlížel, kde reagoval, jak dlouho na serveru pobyl atp.

K čemu tím vším mířím? Asi víte sami, ne? Není to tak dávno, co se mezi námi objevil člověk, resp. uživatel s nickem (přezdívkou) Bob. Ok, proč ne. Každý se nějak jmenuje. Ovšem asi jako první si pustil tzv. hubu na špacír a začal se "navážet" do závodníků a členů závodních týmů. Proč ne, pokud by bylo vše v rámci slušnosti a jeho vystupování bylo korektní, nevidím v tom problém. Anonymita člověku pomůže říci, co by jinak neřekl, nebo nepodepsal, ale Bob to mockrát přeťápl, až z toho dotyčným nebylo úplně nejlépe, protože když Vás někdo kritizuje a uráží a vy nevíte proč, je to podpásovka. A k tomu jsme tento server nezřizovali. Jsme pro kritiku, jsme pro debatu, jsme pro jakékoli jiné téma, které třeba s rallycrossem nesouvisí, ale jsme proti urážkám, obviňování a podobným nepěknostem.

V tomto období "Bobových jobovek" jsem ze všech našich čtenářů nejvíce obdivoval často napadaného Petra Fürsta, který se opravdu jako jeden z mála dokázal podepsat pod jakýkoli svůj příspěvek. Veliká poklona, Petře.

A teď už jen stručně. Dal jsem si tu práci a společně s naším administrátorem "vytahal" potřebná data a došel ke smutnému závěru: víme, kdo je kdo, víme kdo má kolik přezdívek, víme, kdo koho opravdu asi nemůže ani cítit, víme, kdo s kým souhlasí (není výjimkou, že jeden uživatel má třeba tři přezdívky a vede sám se sebou pod různými jmény dialog, většinou bohužel tendenčně někam směřovaný, takže souhlasy či společné vrtění hlavou nemusí být vždy názorem více lidí), zkrátka máme v tom jasno. Bohužel. Přiznám se Vám, že když Vám IP adresa (případně poskytovatel připojení, či firemní síť) prozradí kdo je kdo a vy si pak ty diskuse čtete se správnými jmény, je to (velebnosti) hnus.

Nikomu nehodláme tato opravdu choulostivá a snad i citlivá data poskytnout a zveřejňovat je, ale prosíme tímto všechny, kteří pod články diskutují, aby brali v úvahu, to, že nejsou až tak nedopátratelní, a že kdyby došlo na věc, mohou nastat i občansko-právní spory či případné žaloby.

Toto není výzva pro všechny normální, aby přestali používat internet, nechodili na www.rallyecross.cz a nediskutovali pod články či na fóru. Toto je upozornění pro všechny rádoby chytré, aby se nad obsahem a úrovní svých příspěvků zamysleli. Z naší strany není problém zablokovat konkrétním lidem přístup na náš web (a to bychom opravdu neradi), ale vše má své meze.

Nechceme přijít o vaše názory, postřehy a komentáře k jednotlivým událostem či lidem, ale nenuťte nás a ostatní číst ty opravdu nechutné a nenávistné příspěvky.

Díky všem za čas, který jste věnovali tomuto článku a vzhůru pod něj, reagovat.

Crossu zdar!

(Nemáme Boby ani bobky a klidně se podepíšeme)
Michal Oberstein, Jaroslav Krčma ml., Jaroslav Krčma st.

, 21.08.2006 23:09:36, četlo 10349 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
masakr 2006-08-25 06:05:49
Nejsou,ma jet Otak,asi Pavel a dal nevim
Jarda ml. 2006-08-24 18:25:29
To masakr: Škoda, že jména těch další 4 lidí (vyjma Kuby Mrvky) jsou tajná. Lépe řečeno, že nejsou ve startovce.
masakr 2006-08-24 16:54:46
V divizi 1 bude asi 9 aut i s poharovkama
Máca Cihlička 2006-08-24 14:23:10
Ahoj všichni. Měl bych malou zprávičku pro zástupce divizí H1 a H1a. Podařilo se mi ve spolupráci s ředitelem závodu panem Masarikem opatřit malého sponzora pro Českou Trofej, který zajistil poháry a věnce pro obě divize H1 i H1a. V praxi to bude znamenat, že i když se nás nesejde více, než 15 a pojedem obě divize dohromady, po finále budou vyhlášeni 1. 3 závodníci obou divizí. Doufám, že závodníkům těchto divizí nebude vadit, že ponesou nad startovním číslem reklamu tohoto sponzora. Na shledanou v Sedlčanech
masakr 2006-08-24 11:32:12
to Lepič,jenom naznač ja si taky myslim ze vim,ale nejsem si jistej
Lepič 2006-08-24 09:35:14
No to je dost. Možná by stálo za to, aby všichni věděli o koho jde. My to víme a možná by to ostatní hodně překvapilo. Rozhodně by v neděli v Sedlčasech s ním byla švanda... ;o)
Bobek 2006-08-23 13:01:38
Teď je teprve vidět jaký je doopravdy bob (frajer)... Najednou se po něm slehla zem, nenapíše ani čárku, jindy už by zde bylo nejméně 20 názoru od Boba, Mikyho....
Sekáč 2006-08-22 23:03:18
Bobovi redakce usekla článkem ťapky a nemůže se z toho vzpamatovat. zaplaťto pánbú. Aspoň se budeme bavit jen o rallycrossua a ne o Boébovo mindrácích
peugeot 207 T16 4x4 2006-08-22 16:42:15
Koukám, že jedinej kdo má teď Bobky je Bob.
clear 2006-08-22 16:40:33
Moc povedený článek a bylo ho už opravdu třeba. Co si museli myslet ti, co si přišli přečíst na tyto stránky o rallycrossu, o sportu jako takovém a byli nuceni číst výplody jakéhosi Boba.
Máca Cihlička 2006-08-22 13:33:36
Není co dodat. Souhlas. Občasný hec nebo drb pro pobavení určitě nezaškodí, ale měl by mít svou úroveň. Trošku to odlehčím:-)))) Klucí Krčmů, když jste nás tam tak filtrovali, tak jste moje jméno vrátili zpět jako "Máca Cihlieka", nešlo by to opravit? :-)) dělám si legraci. Na shledanou v Sedlčanech.
Bobek 2006-08-22 10:38:42
Tak bobe spadla klec... Copak nám napíšeš teď pěkného, ty hrdino???
masakr 2006-08-22 10:21:28
Melo by bejt 22 a polojasno,o desti nic nepisou www.accuweather.com
michal 2006-08-22 10:09:38
...stejne jako v pripade predesleho zavodu ofic. zdroje mlci do posledni chvile a doufaji, ze se jeste nekdo prihlasi. uvidime, ale zase bude asi prset :o(
masakr 2006-08-22 06:55:01
Mas ve vsem pravdu,a pevne doufam,ze uz tu budou prispevky tykajici se zavodu a vseho kolem nich,nevite kolik je lidi prihlasenejch do sedlcan