> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR a ZSE Sedlčany - sobota

 


02.12.2007 22:11:29

Míša KALNÁ - Jen aby nebyla spousta divizí a v nich málo aut

Jak si kdo z vás představuje závodníka v neděli odpoledne po závodech nevím, ale já většinou vidím a fotím lehce vousaté, unavené a zpocené persony, kterak se mátožně pohybují depem. Jejich pravým opakem, co se zjevu týče, je Míša Kalná. Mladá vysokoškolačka, letos okusila celou řadu nových tratí po celé Evropě a nasbírala i řadu cenných zkušeností. Náš rozhovor se stočil, jak jinak také, především na závody domácího mistrovství a dění kolem něj. Říká se to nejlepší na konec. U Míši bych si troufl říci, to nejhezčí na konec:Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve vaší divizi?
Uplynulá sezóna pro mě znamenala mnoho nových zkušeností co se týče startů v ME. Závodníků u nás přibývá tak i závody u nás jsou zajímavější. Objevila se i některá drahá auta a těm se pak špatně stačí. Já osobně bych byla pro, kdyby všichni měli stejná auta :o)


 Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
Ostatní divize na závodech sleduji, škoda jen, že u nás nejezdí více aut v D1. O Trofeji vím, přibližně i vím, kdo tam jezdí, ale abych sledovala konečné výsledky, to už ne. Bude to i tím, že jsme byli jen na třech závodech…


Jak se vám líbil náš středoevropský kalendář?
Pro závodníka, který jezdí závody ME, je bohužel trošku náročnější stíhat (jak časově i finančně) závody domácího mistrovství. Jezdit na mistrák do Polska máme bohužel dost z ruky. Zato Nyirád považuji za dobrý výběr do kalendáře.


Co by domácímu rallyecrossu podle vás pomohlo?
Určitě zviditelnění, větší propagace…Jste více vidět, lépe se shánějí sponzoři a od toho se odvíjí i více aut…


Co říkáte na medializaci našeho sportu? vidíte nějaký vývoj?
Zlepšení je určitě díky ČT 4 sport, bohužel všichni tento program nemáme. A samozřejmě www.rallyecross.cz má velkou zásluhu.


Chybí vám rozprava s jezdci, byla by užitečná?
Mě osobně nechybí, ale rozpravou se nic nezkazí a užitečná určitě je pro nováčky…ne na každé trati jsou stejné podmínky.


Máte nějaký tip na zlepšení situace kolem RC?
Zmedializovat! Více info v novinách a časopisech, pořádné televize, přenosy…  Asi by pomohlo i zřízení nějakých levnějších divizí, což by mohlo přilákat i další jezdce, jen aby pak ale nebyla spousta divizí a v nich málo aut.


Co chystáte do další sezóny?
Dvě nové dvěstěšestky a starty především na ME a podle možností i domácí mistráky.


Michal Oberstein, 02.12.2007 22:11:29, četlo 10351 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
Aj%C3%ADk 2008-08-06 20:39:51
hned bych ji omrdal
honza pat 2008-08-06 20:34:44
HMMM Míša je hezká
Jirka Matějka 2007-12-25 23:45:44
WWW: http://www.rallycross.jirimatejka.cz
Michala je na ženskou pořádnej dravec,vím že jezdci v její třídě,mužského pohlaví,maj trošku se svojí ješitností problém,hlavně když jedou za ní,ale já to chápu,také bych to špatně nesl.V rallyecrossu je ale málo holek,krerý závoděj a navíc tak půvabných,takže jí do dalších sezon přeju hodně sportovních ůspěchů.
Jirka68 2007-12-15 18:55:28
Pojd k nám do autocrossu:-)
Ajík 2007-12-14 23:52:14
Ahojky, fandím Míše Kalné že dokáže sednout za volant pořádnýho auta,Míša je muj vzor!!
Venca 2007-12-14 18:29:47
A do třetice bych se rád podělil o něco co tady pod diskusemi ještě snad nikdy nezaznělo - je to další "rozměr" při závodech, neboli pocit, který je dán jen nejbližším a rodinným příslušníkům při závodění. Když startoval bratr v autocrossu prožíval jsem před startem zvláštní duševní napětí a po dojezdu takovou tu zvláštní úlevu, když vše dopadlo tak jak mělo, tedy emoce dané jen "vyvoleným". Letos při ME v Sosnové jsem se tak trochu i zaměřil na tuto stránku závodění, bylo až neskutečné jak intenzivně Míša za startovní čarou prožívala starty otce a naopak. Ale jak říkam tyhle pocity znají jen závodnické rodiny a já jim přeju v novém roce klidnou mysl bez "vnitřního drancování".
Venca 2007-12-14 18:04:30
A ještě jedna poznámka: Jarda Kalný je ikonou rallycrossu a je jen jeho nejlepším vysvědčením, že dokáže i Míše vybudovat skvělé technické zázemí a hlavně je asi i skvělý učitel, který Míše dokázal předat ty nejlepší zkušenosti a je jasný že to muselo být dost najetých ostrých tréninkových kilometrů. Jistou paralelu vidím i u Výborných a dalších rallycrosařských rodin. Smekám klobouk..!!
Venca 2007-12-14 17:37:36
Vždycky se jdu podívat jak Míša spláchne pár konkurentů - tohle mi je fakt sympatický když vidím co dokáží i ženy, když se do něčeho vrhnou a dají do toho své srdíčko!!