> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR Borovany 30.7.2005

 


13.09.2007 08:13:36

Miroslav Pleticha s cihličkou na plynu

Člena časoměřičské komise AČR, vedoucího časoměrného teamu sdružení Chronorace, sedlčanského Miroslava Pletichu jsem zastihl večer, krátce po příchodu z procházky s, jak sám říká psí slečnou,  zvanou Betty. Tedy čerstvě "vyvenčený", jako vždy usměvavý mne pobídl ku rychlosti, neb ještě musí mnohé zařídit, a jal se odpovídat... 

Představte si, že jsem obešel 5 závodníků v depu, vzal jim transpondéry a Vám je teď nabízím výměnou za odpovědi na mých 10 otázek. Pošlete na mne policii, nebo je zodpovíte?

   Transpondéry Vám nechám a zodpovím Vám otázky. … a teď se směji já, cihlička… Vy byste mi je nechal? No jasně, co s nimi budu dělat. A hlavně, na co budou Vám? … smích.

Čtenáře by jistě zajímalo, kde se bere Vaše skvělá, pozitivní nálada. Všichni jsme si na závodišti zvykli jen na jediného muže usmívajícího se za každých okolností. Čím to je?

   Che he… to je jednoduché, když máte kolem sebe samé fain, pozitivní lidi, ani vám nic jiného nezbývá. Počítám mezi ně například i vás.

poznámka Máca: možná by to mohlo být tím, že pan Pleticha vnímá život, jako opravdový dárek. Možná k tomu má i pádný důvod. V každém případě jest škoda, že se jeho pozitivita nedá nikde nakoupit. Také znáte lidi, kterým byste ji rádi nakoupili? 

Mohl byste prozradit, kolik bychom, jako pořadatelé měli dát stranou peněz na zajištění časomíry pro závod v rallyecrosse, kde pojede asi 60 automobilů?

   Ehm.. no…tohle je otázka obchodních podmínek a to je směrem ke každému pořadateli individuální. Nějak bych to nerozšiřoval, ale je to otázka řádu tisíců. Zájem ze stran pořadatelů však je takový, že nám každý rok nějaké závody kolidují. Pak to řešíme nějakou výpomocí. Techniku máme, ale nejsou lidi!

Jistě jsou závodiště, kam se rád vracíte. Mohl byste říci jaká a proč?

   Každé závodiště má své specifikum a já na každé jezdím opravdu rád. Nemohu říci, že třeba v Kotěhůlkách se mi to nelíbí a v Praze ano. To ne, už proto, že všude se pohybují lidé, kterých si vážím pro jejich zapálení pro ten, který závod. Ani jedno jediné , srdci nejbližší nám nepovíte? No nejblíže jsou mi Sedlčany, ale na to jste se nemusel ptát, ne? …pousmání

Řekněte nám pro představu, kolik víkendů v roce stráví Miroslav Pleticha na závodech?

   Je to přibližně 20 víkendů pracovních. Ale připočtěme dalších cirka bratru 5, kam se jedu podívat. A na jakou disciplínu se jezdí pan Pleticha rád podívat? Nejsem příliš vybíravý. Dokážu si svou účast představit i na motorkách.

  

Čas. To je veličina, která Vás zajímá ze všeho nejvíce. Představte si, že se zastavil. Jediné hodinky, hodiny, jediný chronometr se nepohne ani o tisícinu sekundy. O kolik tržeb by asi taková událost připravila společnost Chronorace ročně?

   Tohleto se neříká, tohle byste z patra neřekl ani Vy, pane Cihláři. Dalo by se to jednoduše spočítat, ale když se zastaví čas, přestaneme pracovat, také stárnout, přestaneme cokoliv potřebovat a budeme čekat, až se to zase rozběhne.

Poznámka Máca: skvělá odpověď, ani jsem si neuvědomil, že to je ta o Šípkové Růžence (-:

Podpásovka: jak velký musí být mravenec, kterého zaznamená fotobuňka startovacího zařízení? Stalo se v Sedlčanech, že jeden takový „hmyzu zástupce“ nám ulil start a nedostal ani napomenutí (-:

   Tohle možné není. Mravenec ani prach, to ne. Jediné, co mne napadá je voda. V Sedlčanech je pod startovním roštem víceméně duté podloží a po čtvrtečním lijáku před posledním závodem mohlo být plné vody, která pak promluvila v nepravý čas.

Jedna z metrologie: Má definice 1 sekundy co dělat s atomem cesia, ceru nebo curia?

   Chemie nepatřila k mým oblíbeným předmětům ve škole, takže asi řeknu nějakou volovinu. Něco mi říká cesium. (správná odpověď)

Poznámka Máca: sekunda je doba rovnající se 9 192 631 770 periodám záření, které odpovídá přechodu mezi dvěma hladinami velmi jemné struktury základního stavu atomu cesia 133.

Jedna z anatomie: Dostojí Chronorace řádům pro rallyecross, kde se píše, že měření času se provádí na setiny sekundy, v případě, že nefungují transpondéry a na řadu přijdou stopky? Může vůbec člověčí nervová soustava reagovat s přesností menší, než je 1 setina?

   No někdy se přijďte podívat, jak to měření vypadá. Po transpondérech přichází na řadu fotobuňky. Přijde- li opravdu velké zemětřesení, může dojít i a na ruční stopky, ale to nikdo ani nepoznáte.

Poznámka Máca: rychlost šíření vzruchu v nervové soustavě je 100 m/s. Pokud tedy vzdálenost od oka k palci ruky, která ovládá stopky je menší než 1 metr, pak dotyčná osoba může měřit s přesností na setinu sekundy. Bylo by tedy záhodno na ruční měření nominovat spíše lidičky menšího vzrůstu (-:laický výklad )

Jedna na závěr od Michala Obersteina: Stává se, že přijde časoměřič pozdě do práce? (-:

   No, ……..stát se může ledascos, ale nám se to za 15 let ještě nestalo, a kdyby se to stalo, pak se omluvíme a omluvený pozdní příchod není pozdním příchodem. …smích

Děkuji za příjemný rozhovor, pozdravujte Betty, ať se daří!

 


Marek "Máca" Cihlář, 13.09.2007 08:13:36, četlo 10405 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku