> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR a ZSE - Nyirád 20.7.2008

 


11.09.2009 22:59:49

ME Sosnová - online, SOBOTA+NEDELE

Bohužel musím oznámit, že z finále nebude žádné online zpravodajství, protože předčasně dosloužila baterka u telefonu a proto je toto poslední zpráva z místa. Děkuji za pochopení, Honza Skála.

Poslední rundu této sezony ovládl Liam Doran, který stihl vyjet z jokerlapu těsně před Pavla Koutného. Andreas Ericsson nestačil této dvojici sekundovat.

Michael Jernberg neměl větší se svou jízdou a suverénně vyhrál před Smerudem a Nottveitem. Na startu čeká Pavel Koutný, Liam Doran a Michael Ericsson (možná i Sverre Isachsen). Někdo z nich právě ulil start.

Nyní byla na řadě jízda s Henningem Solbergem. Vyhrál systémem start-cíl, ale Jean-Luc Pailler mu nedal nic zadarmo. Henningovi v cíli chyběl zadní nárazník.

Další konflikt na výjezdu z jokerlap zažil Helmut Wild. Poslední jízdu vyhrál Walfridsson pred De Keersmaeckerem, který stihl vyjet z jokerlapu na centimetry před Bermingruda.

Mr. Taliban alias Lindefjell vyhrál svou jízdu před Perem Eklundem. Na závěr střihl krásný smyk na zadní šotolině.

Kenneth Hansen opět suverénně ovládnul svoji jízdu a vyhrál. Josef Pátl pobavil diváky všech národností svým rozevlátym stylem.

Eda Leganov stihl těsně vyjet z jokerlapu před Timerzyanovem a vyhrál. Nyní stojí na startu D1.

Předposlední jízdu ovládl Mats Lysen.

Další jízdu ovládl Zdeněk čermák, který vyhrál. Dramatická situace se odehrála, když z jokeru vyjížděl David Johansson a tvrdě přimáčknul na vnitřní obrubník Ulrika Linemanna. Nebylo daleko od kolostřešní kombinace. 207 skončila s vylomeným kolem a Johansson dojel na druhém místě.

Právě jsme viděli další vítězství systémem start-cíl tentokrát v podání Ondry Smetany. Nechal za sebou Míšu Kalnou, Pavla Vimmera, Anderse Hansena a Alexandra Hvaala.

Hned další jízdu ovládl systémem start-cíl Petr Bílek, před Václavem Veverkou ml.

Poslední jízdu D2 vyhrál Knut Ove Borseth. První jízdu D1a vyhrál Jarda Kalný před Václavem Veverkou st.

Roman odstartoval jako první! Kenis byl poslední a jel hned do jokeru. Roman projel žolíkové kolo hned při další možné šanci a zařadil se hned za černé BMW. Dojel nakonec druhý před Sterkensem, nicméně Kenise se držel více než kdy předtím.

Třetí rundu odstartovala tradičně D2. Hezký souboj předvedl Viktor Mužík s Van De Brandtem. Nedokončil Pepa Iro a Patrick Mertens. Nyní startuje Roman.

V první zatáčce poslední jízdy došlo ke strkanici mezi Pavlem Koutným a Andreasem Ericssonem. Vyjeli vedle sebe jeste s Michaelem De Keersmaeckerem. Nakonec měl Andreas pevnější nervy, nicméně ne na dlouho. Pavel ho díky jokeru předjel a skončil druhý za Sverrem Isachsenem.

Skvělou jízdu předvedl Liam Doran, který si ale nevhodně joknul a nakonec byl rychlejší Michael Jernberg, který vyhrál. Druhý dojel Smerud.

Další jízdu vyhrál Jos Kuypers. Morten Bermingrud dělal hodiny a dojel poslední. Na startu je Pavel Kountý.

V první zatáčce tukl Harald Sachweh do Guttorma Lindefjella a ten bouchl do Henninga Solberga. Nakonec se roztočil Lindefjell který udělal hodiny. Nakonec vyhrál Henning Solberg.

Právě protnul cílovou čáru jako první Renne Munnich, který si včera střihl výměnu motoru.

Minnihanov svou jízdu sice vyhrál, nicméně za cílem začal doutnat a hořet. Právě probíhá odstranění jeho zelené C4.

Kenneth Hansen suverénně vyhrál svou jízdu nad armádou českých Fabií.

D1a ma odjeto. Poslední jízdu vyhrál díky jokeru Mats Lysem před Edou Leganovem.

Další jízdu vyhrál Timerzyanov před Rakhamatullinem. Čtvrtý dojel Standa šusta.

Ondra Smetana dojel na skvělém druhém místě, nicméně v cíli se zdálo, že začaly technické problémy. Ondra za cílem kontroloval vůz.

Právě dojela další jízda. Zdenek čermák těsně prohrál s Davidem Johanssonem. Třetí dojela Michaela Kalná a čtvrtý těsně Petr Bílek.

Zdeněk Kučera jezdil čtvrtý, nicméně v závěru využil strkanice dvou soupeřů na výjezdu z jokeru a oba je chytře předjel. Dojel tedy druhý vysloužil si potlesk.

První jízdu D1a vyhrál těsně Jarda Kalný před Václavem Veverkou. Nyní stojí na startu Zdenda Kučera.

Dojela D2. Nejdříve předvedl hezký souboj Viktor Mužík s Ivo Van de Brandtem. V první jízdě dojel Pepa Iro třetí a Viktor čtvrtý. V druhé jízdě vystartoval Roman častoral na druhém místě, ale hned si joknul. Taktika se vyplatila. Dojel těsně na druhém místě před Tjelle Dynamitem. Jízdu vyhrál Knut Ove Borseth. Třetí jízdu vyhrál Guino Kenisem před Habjorgem. Pavel Koutný je celkově třetí za Isachsenem a Smerudem. Na startu je Jarda Kalný s Václavem Veverkou.

D1 má odjeto. Poslední jízdu systémem start-cíl vyhrál Sverre Isachsen.

Právě dojela jízda s Pavlem Koutným. Z první zatáčky sice vyjel třetí, ale díky skvělé taktice s jokerlapem nakonec vyhrál nad Michalem Jernbergem a Andreasem Ericssonem!

Hansen boural u hřbitova. Vypadá to na technickou závadu (možná spojovačka). Jízdu vyhrál Liam Doran, před Lindefjellem a Bermngrudem.

Guttorm Lindefjell právě ulil start. Na roštu s ním stojí Hansen, Bermingrud, Kuypers a Doran.

Právě začala první rozjíždka D1. V druhé jízdě jel Henning Solberg. Po startu krásně objel venkem Pera Eklunda a ujal se vedení. Bohužel poté začaly technické problémy a dojel druhý za Kevinem Procterem. Je zde krásné počasí a čeká nás teplý den. Kdo zvažuje účast, měl by vyrazit.

Právě začala odjíždět závodní auta zpět do depa. Nejspíše se bude pokračovat zítra.

Nyní je trat pokropená, nicméně na šotolinovém úseku probíhá diskuze nejspíše o stavu povrchu. Je zde vidět například Lindefjell, Liam Doran, Per Eklund, Sverre Isachsen či další jezdci v diskuzi s p. Mochanem. Severští fanoušci mezitím na tribuně rozpoutali mexickou vlnu.

Právě odjela jízda s Henningem Solbergem. Henning jede hodně divokou stopu a skončil na druhém místě za Sachwehem. Nedokončil Jean-Luc Pailler, který pomalou jízdu odjel do depa. Na trati zůstal stát Hvaal s C4. Nyní je odtahován. Hodně se práší a kdo není první, tak musí na šotolinové části brzdit. Nejspíše se bude kropit

Už má D1a odjeto. V poslední jízdě nejdříve ulil start Johansson a poté doplatil na suchý povrch trati Zdeněk čermák, který si zkraje střihl jokerlap a poté se trápil v oblacích prachu za Johanssonem, Leganovem a Alexem Larssonem. Právě proběhlo kropení trati a na startu čeká první jízda D1.

A máme dnes první odstoupené závodníky. Jiřímu Galuškovi se porouchal motor. Honza černý hlásí problém s elektronikou nové Fiesty. Moc se také nesvezl Jarda Kalný, kterému hned v prvním tréninku odešel motor (údajně probíhá výměna agregátů). Václav Veverka st. právě boural v jokerlapu. Nyní probíhá oprava nového jokerlapu a na startu stojí trojice ruských pilotů z D1a.

Omluvte prosím neformatovaný text aktualit. Upload probíhá z mobilního telefonu.

a

Michal Oberstein, 11.09.2009 22:59:49, četlo 10467 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
mraz222 2009-09-14 08:19:39
Fotky z neděle: http://autosport.jencik.net/foto307.php
kapis 2009-09-13 21:37:11
http://www.rallycross.hu/sverreisachsen2009.html
beda 2009-09-12 20:18:20
Už je známo v kolik se zítra pojedou odložené rozjíždky?
Václav 2009-09-12 18:03:58
Upload je v pořádku, nevidím nic špatně formátováno - info je cennější. Mno a zítra se přijedu podívat osobně, nic nenahradí vidět ty speciály v akci na vlastní oči. Ještě počasí, aby vydrželo - realitu plně nevystihly ani české ani německé servery o počasí. Hlásily přeháňky, pod mrakem a tady v České Lípě je nádherně. Co se srážek týče a je model správný - i dle snímků z družice vše napovídá, že pokud se nezmění rychlost oblačnosti, pak nejdřív by se měla objevit přeháňková činnost v neděli až po 18:00 hod. Nic by nám tedy nemělo zabránit ve sledování tohoto sportovního svátku.
Zeet 2009-09-12 14:45:16
Haloooo Michale, co se celý dopoledne dejě ???