> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR Sedlčany - D1A

 


12.11.2007 19:11:51

Marek ZEMAN - Pomohlo by nám rozšíření jezdecké základny

Marek Zeman je zkušeným a ostříleným závodníkem, který se po rallyecrossových dvoukolkách zabydlel v nejsilnější čtyřkolové vzduchem přeplňované divizi, ale to všichni asi víme. Dnes jsme Marka použili jako pilotní vlaštovku, která Vám přináší tento náš nový, časově omezený projekt.  Zatímco oficiální místa mlčí o následující sezóně, my jsme mluvili s domácími rallyecrossaři, kteří se s námi podělili o pocity z právě skončené sezóny, o jejich pohledu na medializaci tohoto sportu a na celou řadu dalších (snad) zajímavých otázek. Jezdci (většinou) také poodhalili roušku tajemství ohledně připravovaných novinek, ale to se dozvíte již za chvíli. Jelikož si všech jezdců vážíme, v rozhovorech jim vykáme. Tak Marku, jdeme na to…:Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve vaší divizi?
V Divizi1 je problém s obsazeností. Jezdí málo aut. My jsme se tu situaci snažili rozhýbat pohárem fábií, ale nevyšlo to na sto procent. Důležité je, aby se bylo na co dívat. Já jsem vyhrál, takže jsem spokojený, samozřejmě :o). Jsem rád, že stará auta jsou prodaná a dělají se nová, to je veliký pokrok, generační obměna.


Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
Sleduji ostatní, samozřejmě. Líbí se mi moc 1A. Jsou tam velice rychlá auta. Divize 2, eNka, trošku problém a nevýhoda té neatraktivnosti, ale letos to Tomáš s Romanem pěkně rozjeli a jejich souboje byly opravdu parádní podívaná. Snad by nám tu pomohly zadokolky, tím, že by se auto dělalo a kutilo doma, by mohlo dojít ke zlevnění. Česká trofej je dobrý tah, to se vydařilo. Je to zajímavé závodění a je tam hodně aut. Naši kluci se na to chodí dívat. Oživilo to závody a rádi se na to díváme.


Jak se vám líbil náš středoevropský kalendář?
Jsem přizpůsobivý, ale je jasné, že se nejde zavděčit každému. Jezdím už léta, takže asi vím, co se objet dá a co nedá. Chápu, že to pro někoho může být problém, ta doprava, co stojí moc peněz. Závodění není zadarmo, je to veliký kůň, který táhne veliký rozpočet…


Co by domácímu rallyecrossu podle vás pomohlo?
Rozšíření jezdecké základny. Je to otázka pořízení dalších aut. Ti kluci musí jezdit od malinka…nemáme tu juniory. Do budoucna je špatná vyhlídka. Chtělo by to pro ně vyslídit nějaké dotace.


Co říkáte na medializaci našeho sportu? Vidíte nějaký vývoj?
Určitě to krok dopředu udělalo, ale třeba televize není až tak moc vylepšená. Na ČT2 je to snad lepší, ale ČT4 vidím jako problém. Digitalizace neproběhla všude, no uvidíme…


Chybí vám rozprava s jezdci, byla by užitečná?
Určitě to byla dobrá věc. Řeknete si své k trati, k závodu, ke startům, k depu… já jsem tím vychovaný. Podle mého byla a je rozprava s jezdci jednoznačné pozitivum.


Co chystáte do další sezóny?
Chceme Fiestu, aby nám fungovala. Musíme ji naučit jezdit. Mám na půl dodělanou Fábii, ale časem se hodlám přeorientovat také na Forda. Je s ním snadnější závodění, je to od základu více závoďák.Michal Oberstein, 12.11.2007 19:11:51, četlo 10199 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
haha 2007-11-14 20:53:18
třeba Pátl
Mistr očko 2007-11-14 18:49:26
Nevím co by to chtělo, teda vím. Ty talenty co jezděj od malinka bych řekl nějaký máme, většinou pak skončí ježdění na financích, viz. Oťas. Takže cesta bude nakonec taková, že to pojede někdo jiný s penězi, ale bez talentu a zkušeností "od malinka".
Máca Cihlička 2007-11-14 08:25:08
Pane profesore, Vy jste hlava otevřená a my víme, že nemluvíte nikdy do větru. Říkáte: "chtělo by to pro ně vyslídit nějaké dotace". Tak jdem na to. Nasměrujte nás prosím :-))