> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

MMČR a ZSE Sedlčany - srpen 2009

 


05.09.2006 22:36:06

Kenneth Hansen dojel po nádherné jízdě v A finále druhý

Kenneth Hansen předvedl ve finále A divize 1 devátého podniku letošního mistrovství Evropy v rallycrossu výborný výkon a dojel si za svým krajanem Michaelem Jernbergem pro druhé místo.

Hansen startoval do finálové jízdy až z poslední řady a neměl tak zrovna ideální výchozí pozici pro boj o umístění v top 3. "Jsem vážně šťastný, že jsem opět na stupních vítězů," radoval se Kenneth Hansen po závodě. "Prošli jsme si poněkud těžším obdobím a museli jsme bojovat o každou pozici. Teď to bylo zase lepší. Myslím si, že dnes jsem druhé místo vybojoval díky kombinaci správné volby pneumatik, správné taktiky a dobrého výkonu z mé strany."

Michael Jernberg, který byl loni největším Hansenovým soupeřem v boji o evropský titul, vybojoval v Norsku své letošní první vítězství. Navíc ve velkém stylu. Na rozbité trati, kde jezdci za sebemenší chybu draze zaplatili, jel Švéd v klidu a efektivně, což mu vyneslo zlatý věnec. Z pole position do finále startoval Nor Tommy Rustadt. Se svým Focusem měl problémy již již na startu a propadl se až na poslední místo. Svůj boj ale nevzdal a nakonec dojel třetí. K.-G. Lindqvist vyhrál B finále a vybojoval body za čtvrté místo ve svém prvním A finále v tomto roce. Hansenův letošní nejvážnější soupeř Lars Larsson dojel ve finále pátý. Švéd si prožil horkou chvilku, když na jeho Fabii v nejrychlejší pasáži okruhu praskla pneumatika. Nejhůře ale vypadala havárie Thomase Radströma, který v jednu chvíli dokonce vedl. Pak ale – zřejmě kvůli poruše řízení – tvrdě trefil bariéru a musel odstoupit. "Nakonec to byl velmi dramatický závod" shrnul Kenneth Hansen. "Hned od počátku bylo na co koukat. Myslím, že diváci museli být spokojeni."

Kenneth Hansen opět o několik bodů zvýšil svůj náskok na čele průběžné klasifikace ME. Na svém kontě má nyní 128 bodů, druhý Lars Larsson jich zatím nasbíral 115. Tommy Rustad postoupil na třetí pozici. Víkendový závod se počítal také do hodnocení švédského šampionátu a díky druhému místu se v jeho klasifikaci posunul Kenneth Hansen ze čtvrté na druhou příčku. Závěrečný podnik švédského mistrovství se jede už o tomto víkendu v Götene na dráze Kinnekulle Ring.

Mistrovství Evropy bude pokračovat předposledním podnikem sezony v Polsku ve dnech 23. - 24. září.

Výsledky divize 1 z Norska:
1. Mikael Jernberg (S) Ford 20 b.
2. Kenneth Hansen (S) Citroen C4 17 b.
3. Tommy Rustad (N) Ford 15 b
4. K-G Lindqvist (S) Volvo 13 b.
5. Lars Larsson (S) Skoda 12 b.
6. Thomas Rådström (S) Hyundai 11 b.

Pořadí ME divize 1 po 9 z 11 závodů:
1. Kenneth Hansen 128 b.
2. Lars Larsson 115 b.
3. Tommy Rustad 108 b.
4. Morten Bermingrud 103 b.
5. Sverre Isachsen 89 b.

Zdroj: Citroen, Sussan Hansen
Foto: Peter Grijmans
Jarda ml.


, 05.09.2006 22:36:06, četlo 10281 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku