> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Kalendář 2010

 


17.12.2007 12:15:01

Kapr,kapr, kapr prprprpr…

… „Kokoška, udělej něco!“ obrací se král na Kokošku v legendární pohádkové komedii Šíleně smutná princezna. Stejně tak se obracíme koncem každého rallyecrossového roku na českou kolébku tohoto sportu, Borovanskou strouhu. A už po jedenácté se ozvalo KAPR.

Je to závod, který patří v Čechách k těm ojedinělým. Zpravidla se jezdí v extrémních podmínkách a zpravidla se těší solidnímu zájmu závodníků i diváků. Nejinak tomu bylo i letos. Přestože jsme si zatím podzimně zimního sněhu moc neužili, jako by borovanští objednali na páteční odpoledne poprašek, který změnil trať v nádhernou klouzačku pro velké kluky na 4 kolech automobilů všech možných rozličných kategorií. K vidění byly speciály z roků dávno minulých (Trabant, Škoda 1000, 100, 120) až po ty současnější kousky (VW Golf III, Ford Escort Coswort, Audi S2).
Pořadatelé se vyznamenali báječnou organizací a 4 divize odbavovali tak rychle, že i při –4°C motory nestíhaly mezi rozjížďkami vychládat. Na zledovatělém povrchu se mazaly výkonové rozdíly a ponejvíc záleželo na dobrém obutí a především na dovednostech závodníků. Nenaskytne se každý den možnost vyzkoušet si mezní hranice adheze vlastního závoďáku. A tak se všichni skvěle bavili, občerstvovali se v bezvadně připraveném stánku, který nezaskočila ani opravdu nadměrná konzumace grogu, a až na pár výjimek (František Soukup-známý smolař budějckého automobilového podhoubí, Karel Václavík- držitel ceny „kaprova bouda“ a Jan Selichar- majitel zlatého kamenu, jenž mu rozbil světlomet), všichni dovezli domu auta bez vážnějších poruch.

Zraky diváků měly dokonce možnost shlédnout exhibiční jízdy dvou rallyeových čtyřkolek Ford, které doplnil Luboš Čížek se svou čerstvě dostavenou Audi S2. Ukázal, že 3 roky dřiny na tomto autě nebyly promarněným časem, a že se máme napřesrok na co těšit.

Při závěrečném vyhlášení vítězů se jaksepatří stříkalo „šáňo“ všemi směry, rozdávali se věcné ceny a každý závodník již tradičně zalovil v kádi, aby za čas ukradený rodině domu dovezl závdavek na štědrovečerní tabuli. Největší obavy z lovení v kádích neskrýval Dušan Brejcha, jenž přirovnával kapry k fackovacím strojím, nukleárním bestiím a vzteklinou napíchaným potvorám.

Vůně rybiny, schnoucího šampaňského, grogu, posledních klobás pak doprovázely rozlučkové potřásání rukou a nostalgické „ahoj, tak zase za rok.“ V kuloárech se však mluví o tom, že by to mohlo být dříve, než za rok, a že by to mohl být i volný závod pod záštitou Federace Automobilového Sportu.

Fotogalerie Petra Kubaty ke shlédnutí zde.

Výsledky se co nevidět objeví zde.


Marek "Máca" Cihlář, 17.12.2007 12:15:01, četlo 11235 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
zavodnik 2008-01-15 11:26:31
nemate nekdo na tento rok kalendar na hobbyrallyecross
Jaromír Novák 2008-01-14 15:18:06
Nazdar kluci. Bohužel jsem na kapru nebyl (pracovní zařazení mi nedovolilo), ale co jsem slyšel, tak to bylo OK. Jsem rád, že stále ještě máme partu lidí, kteří jsou ochotni objetovat své osobní volno, své bankovky, nápady, atd. pro dobrou věc. Bohužel a to každý kdo něco takového dělal, nebo dělá ví, že žádného "vděku" a ani pochvaly se nedočká. Ale proto to nikdo nedělá. Dělá to pro ty ohníčky v očích všech účastníků. A někdy to jsou pořádný plameny. A vůbec nesejde na tom zda je jezdci 12 nebo 50. V okamžiku příjezdu do depa se ze všech stávají kluci a to bez zášti a hany. Že si někdy nepůjčí součástku je po závodě zapomenuto a v samotném závodě se nelze ani divit. Přece jen jsou to nervy. A proto čest všem mechanikům, kteří jsou tím pravým kořením teamu. Samotný jezdec bez zázemí zmůže tak akorát starou belu. Jednou možná, ale na trvalé výsledky mu zadělávají mechanici. A tak do příští sezony nechť je hodně vynálezů (fungujících), málo bouraček (bolestivých) a co nejvíce pohody v depech všech závodů. To je to pravé koření pokecat se stejně trefenejma magorama. Díky za to, že jste dočetli až do konce tento e-mail. Byl od "srdce" a byl narozdíl od naších představitelů myslen upřímě. Ahoj Jaromír
cizula 2007-12-29 22:01:37
ředitel závodu má už taky něco nakroucíno v rallycrossu takže zrovna ví o čem mluví
Václavík Karel 2007-12-29 15:48:26
z meho pohledu bylo to rychlý ,kolize tam byla a byla z toho pekna bouda, no a vedeni rozhodlo jak rozhodlo. Já byl celou dobu u auta a nemohl jsem nic ovlivnit. U rallyecrossu to ani nejde jinak souboje k tomu patří. Jinak zavody byly super svezení
Jirka Matějka 2007-12-28 23:45:15
WWW: http://www.rallycross.jirimatejka.cz
Mě příde a zatím si stojím,že ten arogantní ředitel rallyecrossu akorát škodí,hlavně tím jak roblémům přistupuje,jinak zdůrazňuju že jak to Borovanští pořadatelé dělají,tak to přednima smekám a jsem rád že ty závody pořádaj,já pořádal deset let závody rallyecrossu u nás v Pňovicích,takže vím jak je to náročné a už bych do toho v životě nešel,akorát mě to mrzí,co se při sranda mači děje za sviňárny,když šlo jenom o svezaní a srandu,samozřejmě že za celý rok při závodech dojde k řadě kolizím a každej to vidí z toho svého pohledu,ale řeší se to nějakou diskuzí a né tím že vyhodím toho kdo pana ředitele zrovna napadne,mě odešlo spojkové ložisko hned na začátku závodů,takže jsem byl v roli diváka a ani jednoho jezdce neznám ale jako diváka mi to skazilo dojem,jinak z perfektních závodů,to že auto nevypadá krásně to bych nikomu nevyčítal,od toho je přejímka a krása nejezdí.
cizula 2007-12-28 09:06:37
to ,že nemaj hezkou skořápku neznamená ,že to jsou vraky.Jinak souhlasím stím ,že by mohli mít lepší kabát.
Posledního kousnul PES 2007-12-27 08:42:06
To Jirka Matějka: já myslím, že ten v tý felicii může být rád, že ho vůbec pustili do závodu s takovým votvírákem nebezpečným :-)) Nevím, co furt máte proti řediteli? Buďte rádi, že se pořád ještě nachází někdo, kdo závody pořádá pro ty vraky!!!
kuba 2007-12-24 13:36:54
Jirko nic si z toho nedělěj to tak bejvá , že pan ŘEDITEL dokáže bejt razantní , to víš má velké zkušenosti z RC. a hodně výborných dosažených výsledků ,proto byl taky ředitel. hodně zdraví a at to jezdí!
Jirka Matějka 2007-12-23 20:39:18
WWW: http://www.rallycross.jirimatejka.cz
Závody byly ůplně super,hlavně co se týče organizace,na rallyecrossu sem dlouho neviděl,aby to takhle odsejpalo,jediné co mě osobně hodně mrzelo,bylo arogantní jednání ředitele závodu,když vyhodil červenou felicii,jméno neznám,bez jakého koliv vyšetřování kolize s Václavíkem,alespoň se mohl Václavíka zeptat jak to viděl on.Jinak kapřík je opravdu pěkná tradice a přeju si aby v ní borovanští pokračovali.
Masakr 2007-12-21 06:42:11
Tak to je teda masakr
bobek 2007-12-20 21:59:46
tak též na www.rallycross.com
BAKULA 2007-12-20 20:40:01
koukněte se sem,http://www.teknikensvarld.se/motorsport/nyheter/071219-rally-jernberg/index.xml
michal 2007-12-19 18:58:57
lukasi nezlob se na me, ale je to veci poradatele, aby obeslal media a dal o sve akci vedet. jeden mail nic nestoji a info od zdroje je to nejlepsi, takze nesouhlasim s tebou, sorry. a pokud jsme "chytry jako pokazde" a nechceme se tomu venovat, tak nam pomoz. radi uvitame sikovne a schopne lidi mezi sebe.
Máca Cihlička 2007-12-19 09:21:29
Děkuji za gratulace. My jsme si to báječně užili. Nebyl jsem sám, koho Káčko překvarilo jízdními vlastnostmi, že pane řediteli závodu? :-))Klucí, hlavně se tu nehádejme. Pozvánka na kapra směrem na závodníky byla po dohodě z Lubou Čížou učiněna aktivně přímo na jejich mobily a pomáhal jsem s ní i já. Co se týká stání diváků u svodidel, nechci prudit, ale existujou horší momenty na jiných tratích, které mají dokonce požehnání OFF ROADOVÉ komise FAS.
Lukáš 2007-12-19 08:45:32
Vy jste zase vsichni chytry, jako pokazde. Pozvanka byla na nekolika strankach ( napr.: http://home.tiscali.cz/rallyecross/kalendar.htm), takze kdo se tomu chce venovat, tak si najde co potrebuje. A ted se vsichni do me nezapomente pustit, jak to tu byva zvykem. P.S. Máco, velká gratulace za nádrernou jízdu.
michal 2007-12-18 22:02:47
WWW: http://www.rallyecross.cz
ok, mas pravdu, a poslal organizator neco takoveho? odpovidam NE, neposlal. jinak pro vsechny priznivce fordu a dobreho sportu upozornuji na rozhovor s ladislavem brozkem na bratrskem serveru www.autocross.cz
zdenk 2007-12-18 21:27:57
"Kapr" byl , je a bude vždy dobrá myšlenka. Jen mne tak nějak napadlo, že se na těchto stránkách mohla před podnikem objevit nějaká pozvánka nebo Něco. (Po čem se pořád tolik pláče) Pro pořadatele - diváci stáli na cílové rovince hned u svodidel. (Dokonce jedna paní s kočárkem). Náhodně odletnutý kámen by mohl přidělat všem spousty starostí a hlavně blbou reklamu.