> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ZSE a MMČR Slomczyn - D4

 


11.01.2008 14:02:28

Kalendář České trofeje 2008

Možná se zdá podivné, že by měla mít Česká trofej jiný kalendář než ostatní divize, ale je to tak. Nejde o ten soutěžácký rozpis závodů, ten je jasný a vyjma Maďarska snad definitivní, ale mám namysli, ten malý, stolní.

Už jsme se o něm na našich stránkách zmiňovali, tak to vezmu jen ve stručnosti. Všichni, kdo se motáme kolem tohoto sportu víme, jak je to složité se sháněním peněz na závodnickou činnost a jak je to s propagací rallyecrossu obecně. Námi dotazovaní jezdci divizí 1, 1A a 2 si na tento fakt stěžovali opakovaně, takže situace je stejná mezi „homologovanými“ závodníky i mezi „hobbíčkáři“ (berte oba výrazy prosím s notnou rezervou).

Učinili jsme malý pokus a dohodli se se závodníky České trofeje Rallyecrossu i Autocrossu na spolupráci. Navrhli jsme jim (myslím si že) více než slušné podmínky prezentace v tomto kalendáři a dali se do práce se zajištěním výroby. Po prvotním odsouhlasení návrhu layoutu celého kalendáře jsme zaplnili poslední hluchá místa a dali se do rozdělování jednotlivých jezdců do konkrétních týdnů tak, aby nedošlo k jejich nežádoucímu a brzkému opakování.

Další fází byl výběr fotografií, které měli dodat jezdci sami. Buď disponovali svými fotografiemi, nebo mými (ať zakopupenými během roku, nebo vybranými podle galerií na našem webu). Řada závodníků si kupuje fotky od Tomáše Racka, nebo bere z mého bohatého archivu, takže tato fáze by neměla být nikterak problematická, ovšem opak byl pravdou. Dostali jsme řadu fotek stažených z internetu, tedy v naprosto nevhodném rozlišení a naprosto nepřijatelné kvalitě pro tisk. Takže jsem roztočil harddisky a DVDčka a začal dohledávat nějaké podobné fotografie, jako si přinesli piloti sami. Ukázalo se, že někteří závodníci mají v těchto svých archiváliích pořádek a nebyl pro ně problém fotky v originální kvalitě dohledat, jiní tuto oblast podceňují a trošku nám zkomplikovali a zdrželi výrobu.

Další oříšek byl v podobě dodání logotypů reklamních partnerů, které se objevují pod fotografiemi aut závodníků. Opět kvalita dodaných materiálů (většinou) byla příšerná: oskenované vizitky, malé jpg stažené z internetu, loga ve wordu apod. Takže místo snadného umístění log do konceptu kalendáře nastalo dlouhé shánění firemních značek  v dostatečné kvalitě a pak také zdlouhavé překreslování log do křivek.

Termín zablokovaný v tiskárně k dodání podkladů a výrobě byl prošvihnutý a vzhledem k předvánočnímu šílenství v oblasti tisku a reklamních předmětů ohrožen. Po několika infarktových jednáních se podařilo zajistit výrobu a dotáhnout „to“ až do konce. Samotná distribuce hotových kalendářů byla již tím nejlehčím (i když do dneška nám někteří dluží peníze a ještě si neodebrali, co slíbili).
 
Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na výrobě kalendáře: především Mácovi Cihlářovi za nekonečné telefonování a mailování s kolegy závodníky a za distribuci. Honzovi Skálovi za duplikaci vzorových stránek layoutu a doplňování správných jmen, týdnů, dnů a měsíců. Honzovi Mildovi za kontakty a nápady s alternativními  tiskárnami a knihárnami. Janě Skálové za korektury a kontrolu obsahu. Tomáši Rackovi za souhlas s otištěním jeho fotek. Dík patří také všem „klientům“, kteří svým jednáním napomohli hladkému průběhu.

Vydáním toho prvního na týdny rozděleného rallycrossového kalendáře bylo pro nás všechny malým testem a zátěžovou zkouškou. Neobešlo se bez problémů, ale dnes již víme, na co si dát příště pozor a kde výrobu zjednodušit, zrychlit a zkvalitnit.

Pevně věřím, že všichni obdarovaní mají z kalendáře radost, všichni zainteresovaní jsou se svou investicí spokojeni a že nám všem pomůže při vyjednávání s potencionálním sponzory a partnery závodních týmů, a také, že napomůže osvětě a propagaci rallyecrossu jako takového.

Vy, kteří jste kalendář ještě neviděli a ani ho od někoho ze svých kolegů či kamarádů nedostali, máme pro Vás dobrou zprávu. Budete mít šanci ho vyhrát v některé z našich soutěží, které pro Vás chystáme. Již brzy na našem webu.

A proč je celý tento článek sepsán? Proto, abyste věděli, cože se to objevilo za fotku pod naší anketou. Je to náhled a zároveň odkaz na soubor, který může posloužit jako po týdnech měnitelná pracovní plocha ve Vašich windows. Každé pondělí by se fotka měla vyměnit, abyste si pohodlně mohli stáhnout aktuální týden. Jako veliké plus tohoto kalendáře bych označil obsažený kompletní evropský, zónový i domácí kalendář pro rallyecross i autocross.

Tak si užívejte kalendářů, ať stolních, nebo „jen“ těch virtuálních.

Michal Oberstein, 11.01.2008 14:02:28, četlo 10317 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
S classe 2008-01-20 21:42:14
malá nápověda jak získat úplný kalendář :-) http://www.mediacross.info/foto/2008/kalendar_ct/11.jpg
Venca 2008-01-14 20:38:10
Sice jsem si nepozorností naběhl, ale to nevadí beru to sportovně a ......................................................................................................................
michal 2008-01-14 19:39:09
...přeci to nebudeme kopirovat na server po tydnech, ne... poklicku prosim nenadzvedavej, rekneme, ze fotky najdes v galerii. no a jestli predbihas, tak prozrad, co tam mas ted :o)
Venca 2008-01-14 19:19:34
Díky Michale, nejsem "nevycválaný divočák" takže ostatní souvislosti jsou v pohodě pod mojí pokličkou - díky svému zaměření znám metod více, dyť mě znáš z (opti..)..zbytek si doplníš sám..)))))) A už to mohu střídat na ploše s mírným předstihem...))
michal 2008-01-14 12:40:35
Venca: jsem rad, ze uz mas kalendar cely. hledal jsi dobre.
Venca 2008-01-13 14:34:18
Jasně viz. poslední odstavec - chytrému napověz a hloupého nech v nevědomosti..)) Co tím chci říci - no jenom to, že jsem si již odsud stáhl kalendář kompletní. Takže tvůrcům děkuji.
Venca 2008-01-12 14:16:30
A nešlo by ten kalendář dát sem ke stažení do formátu pdf a pak ať si ho vytiskne každý zájemce sám?
Máchal 2008-01-11 21:42:17
Kalendář je určitě super,těším se na soutěž! Na těhle stránkách si dáváte záležet....JEN TAK DÁL!!!!
M 2008-01-11 21:39:16
c
Johny 2008-01-11 16:32:18
Viděl jsem v Borovanech a je to pěkné, slušná práce, gratuluji pánové.