> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

ZSE Sedlčany - D1

 


21.05.2009 08:56:56

Jiný kraj, jiný pohled

Včera odpoledne se na serveru ERC24 objevil článek o kvalitách „nové“ trati v Greinbachu od Tima Whittingtona. Dovolím si z něj odcitovat pouze přímé řeči majitele okruhu, neboť je opravdu zajímavé vidět, jak moc se na jeden problém mohou různit názory.

V úvodu Erich Petrakovits projevil svou spokojenost s kandidátským podnikem na závody ME v roce 2010 a doslova řekl: „Myslím si, že závod to byl povedený. Ze strany FIA jsme udělali všechny změny, které inspektor Klaus Stich připomínkoval. Zatím nemohu definitivně říci, zda se zde Evropa v příštím roce pojede, ale myslím si, že jsme prokázali, že jsme udělali vše, co FIA po nás žádala. Trať jsme otestovali a prověřili její kvality.“


J. Rath míří do jokeru, zatím co J. Kalný, P. Bílek a E. Frieszl míří Zatáčkou PS do cíle

A názor na Jokoerlap? “Byl velice dobrý, zvláště v D1, kde auta šla ze smyku do smyku, z levé do pravé a zpět do levé do cíle. Stará trať je dnes Joker Lap a přidaná část (nazvaná Zatáčka PS) po pravé u depa, je opravdu skvělá.“

Jako dobrý marketingový tah se pak jeví fakt, že Erich Petrakovits pro závodníky ME uspořádá 2. - 4. června den otevřených dveří a všichni, kteří pojedou z Maďarska do Melku (prakticky jedou kolem Greinbachu) a budou mít zájem, mohou si vyzkoušet novinky na trati.

Tak vidíte. Jezdci se nad Jokerlapem jen s údivem pozastavovali a majitel trati září nadšením. Zrovna tak je zarážející fakt, že z úst majitele trati nebo delegáta FIA nepadlo jediné slovo o spojení staré a nové trati a také (ne)bezpečnosti.
Michal Oberstein, 21.05.2009 08:56:56, četlo 10306 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
DP 2009-05-27 13:15:04
tak to teda navrhuju postavit tam semafory a z jokeru bude blikat cerveny svetlo, jako je to kdyz se blizi vlak... a kdyz by se zdaly ty semafory moc drahy, muze vyjezd z jokeru ridit policajt nebo funkcionar s praporkem ... Ale uprimne si nemyslim, znam treba cesky zavodniky, konkretne jednoho konkretniho, kterej auto umel roztrelit i bez joker lapu, respektive bylo pro nej kazdy kolo "joker lap" ... a nejvickrat fokuse roztocil prave tady v Greinbachu ;)
masakr 2009-05-27 10:23:46
Nejbezpecnejsi by bylo,kdyby se tenhle kretenckej vymysl nadobro zrusil,neznam trat kde by byl vyjezd z jokeru aspon trochu bezpecnej,a davat pri zavode nekomu prednost,to je trochu divny ne????
DP 2009-05-27 07:10:47
mozna by vsechno bylo bezpecnejsi, kdyz by se "joker" udelal jenom z ty zkratky a vicekrat se jezdilo cely puvodni kolo... ;)
masakr 2009-05-21 12:53:47
Kandidat dostal od rakusaku nazrat,ozral se a papouskoval presne to co mu rekli,presne jak jsme u FIA zvykli,aby si zachoval teple mistecko nejlepe do duchodu