> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:


 


02.12.2007 22:10:35

Jaroslav Šrůt - chybí mi základní osvěta

Jaroslav Šrůt patří k té skupině závodníků, kteří jedou, protože to musí mít. Tenhle chlapík si nedělá hlavu s tím, jak se umístí. Závodí, jak to nejlépe umí a tak, jak mu finance dovolí. Přesto se za své výkony rozhodně nemusí stydět. V závěru sezóny 2007 ho nebylo vidět právě z toho důvodu, že technika si postavila hlavu a vyžádala si zásadnější opravy, které byly zkrátka nad rámec toho, aby Jarda závěr roku absolvoval. My jsme však velice rádi, že spřádá plány do další sezóny a že rozhodně na startu chybět nebude.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu a ve Vaší divizi?
Z mého pohledu nic moc. Auto nedojíždělo, technika zkrátka selhala a neumožnila mi ani dokončit sezónu. Z pohledu divize 2 si myslím, že to bylo podobné, jako loni. Kotek, Častoral je špic a my ostatní válčíme o ten zbytek.

 

Sledujete i ostatní divize, co na ně říkáte?
Sleduji. Dokonce si myslím, že ostatní divize včetně České trofeje jsou vyrovnanější. Pořadí na prvních třech místech není vždy předem dané jako v divizi 2 (-:

Jak se vám líbil náš středo evropský kalendář?
Jel jsem jen Rakousko a Polsko. Pánové promiňte, ale je to drahé. Já zastávám názor, že českých závodů má být víc. Co na tom. 3x Sosnovou a 3x Sedlčany, pro mne by to bylo schůdnější.  

Co by domácímu rallyecrossu podle Vás pomohlo?
Publicita! TV je sice krásná věc, ale já ji vnímám až jako finální možnost. Kor když se o nás vysílá na ČT4, která je masově zatím velmi málo dostupná. Mně chybí základní osvěta. Plakáty, Noviny, Časopisy.

Co říkáte na medializaci našeho sportu? Vidíte nějaký vývoj?
Budete se divit, ale já ho nevidím. Dokonce si myslím, že je to horší, než loni. To se vysílalo na ČT2 včetně ME v Sosnové a bylo to alespoň trochu k něčemu.

Chybí vám rozprava s jezdci, byla by užitečná?
Je dobrá pro nové jezdce nebo v momentě, kdy na nějaké trati vznikne nějaká novinka, třeba joker lap. Měla by ovšem mít náležitou úroveň.

Máte nějaký tip na zlepšení situace kolem RC?
Už jsem to řekl před chvílí. Kampaně před závodama. Na kdejakej sraz tuningářů máte na každém stromu kol cesty poseto plakátama. Na závod RC není prakticky nic.

Co chystáte do další sezóny jako jezdec?
Pojedem náš Peugeot 206. Opravíme ho, uvedeme do závodění schopného stavu a rok 2008 odjedem v D2, napřesrok pak pojedu rozhodně D5, abych nemusel nakupovat homologované věci, které mi propadnou.


Marek "Máca" Cihlář, 02.12.2007 22:10:35, četlo 10314 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku
   
   
káza 2007-12-11 22:27:17
jo sohlasím
Johhny 2007-12-11 14:08:54
Strilzive a s nadhledem.