Náhodné foto:

MMČR Sosnová 2

14.12.2005 22:59:14

Historie eeského rallyecrossu (14): Atraktivní rallyekros v Oímovi - 1986

Agilní AMK Římov uspořádal letos již druhý rallyekros, tentokrát jako televizní pohár časopisu Auto-moto-revue. Setkání mistrů na závěr sezóny se zúčastnili naši nejlepší z automobilových soutěží v čele s Kvaizarem na tovární Škodě 130 LR, Sedlář z JZD Lukov, Dolák z ASK Praha, dále čtvrtý z ME v autokrosu Kačírek, vítěz Českého poháru v rallyekrosu divize 2 letošního roku Šimek a další. V novém rallyekrosovém areálu se bylo opravdu nač dívat. Do závodu první a druhé divize bylo přijato po 12-ti jezdících, kteří absolvovali sérii rozjížděk o účast ve finále. V divizi 1 kraloval soutěžní jezdec Jaromír Dušek z nově založeného týmu AMK JZD Borovany, který na voze Škoda 120 LS vyhrál ve všech třech jízdách i ve finále. Ve druhé divizi se po tvrdých bojích v kvalifikačních jízdách prosadila do finále absolutní špička, mezi níž se nevešel autokrosař Kačírek: ve finále vyhrál Sedlář před Kvaizarem. Nová kategorie automobilového sportu si získala jak jezdce, tak i diváky, kterých se sešlo za krásného sobotního počasí na 5500. Spokojeni zřejmě byli i diváci u televizních obrazovek - závod měl spád a diváci viděli celou trať jako na dlani. A co řekli po závodě v depu vítězové divizí - JIŘí SEDLÁŘ: ,,Moc se mi to líbilo, přijedu zase!" Jaromír DUŠEK, spolutvůrce nového týmu AMK JZD Borovany: ,,Podařilo se nám na jihu Čech prosadit novou atraktivní disciplínu, máme dvě krásné traťe, širokou základnu jezdců a zájem diváků. Musíme dělat vše pro to, abychom se na špici udrželi!"

VÝSLEDKY - divize I: 1. Dušek (JZD Borovany) 4:36,2; 2. Jandík (Gott.) 4:52,8; 3. Farka (JZD Borovany) 4:53,4; 4. John (Římov); divize II: 1. Sedlář (Lukov) 4:12,9; 2. Kvaizar (MB) 4:19,3; 3. Šimek (MB) 4:31,0; 4. Kukelka (Praha) . Nejrychlejší kolo zajel průměrem 74,5 km/hod. Jiří Sedlář.

text: jz

přepis: Jarda ml.

originál: archiv Jindřicha Matouše

, 14.12.2005 22:59:14, četlo 10265 čtenářů.

Máca Cihláo 2006-01-17 07:57:53
To matesino: óóó to se stydím, holt nám ten čas letí. Tak to bylo v devadesátým osmým. Sorry. Ale v Sedlčanech jsem též byl. Tehdejší zážitky spojené s účastí pana Hunsbeta opravdu stáli za to.
matesino 2006-01-13 10:15:47
To Máca Cihlička: 1999 bylo ME u nás, v Sedlčanech...
MadMax 2005-12-15 16:31:14
No dyť tenkrát jste taky byli malí klucííí :o))) Jen tenkrát jim tak krásně nehvízdaliiii restriktory :o)))
Fugas 2005-12-15 14:25:06
Takle by to mělo vypadat i dnes:,,Podařilo se nám na jihu Čech prosadit novou atraktivní disciplínu, máme dvě krásné traťe, širokou základnu jezdců a zájem diváků. Musíme dělat vše pro to, abychom se na špici udrželi!" to je nářez!!!
Máca Cihlieka 2005-12-15 09:43:55
Já jsem tam tehdá byl. To byl takovej nářez, že jsme z toho nechápali. Tehdy bylo vše ve znamení mistra Šimka. Na tomto závodě se však sešla taková nádherná konkurence, že jsme se zajíkali, jak malí kluci. Podobnou euforii jsem zažil až o několik let později, na ME v Sosnové, tuším 1999, když jsem viděl Pailera na Xantii, Schankeho na Escortu, Eklunda na Saabaru, a další. Klucí z národního mistráku promiňte, rozhodně všichni též patříte mezi mé hodně intenzivní zážitky. Srovnávám jen tu euforii tehdejších a nynějších let :-)