> Novinky | Diskuzní fórum | Kalendář | Kniha | Galerie | Odkazy | Pneu | Bazar | Kontakt <

RACESTORE.eu

TESPO

PROTLUM

AVON

Sosnová

AKCESPORT


Anketa:

Kalendář:

Náhodné foto:

Setkání mistrů - Sosnová 2005

 


06.07.2009 18:59:36

Finále evropského rallycrossu bude v Sosnové

Vrcholnou akcí v Global Assistance Autodrom Česká Lípa je každoročně Mistrovství Evropy v rallycrossu. V letošním roce se tento prestižní závod uskuteční 12. – 13. září.

Rallycross - to je atraktivní a akční podívaná. Velké množství krátkých rozjížděk, mnoho soubojů o co nejlepší výsledek, nenechají diváky sedět v klidu na svých sedadlech. Největším zážitkem závodního víkendu jsou finálové jízdy, kde se rozhoduje o vítězích závodu v jednotlivých divizích.
Již potřinácté, a my věříme, že to bude šťastná třináctka, se na startu objeví nejlepší evropští jezdci ve všech třech vypsaných divizích. V letošním roce pořádáme poslední, a tedy finálový závod, celého desetidílného evropského šampionátu. Doufáme, že stejně jako v roce 2007, kdy jsme také pořádali finálový závod, se o titulech Mistrů Evropy rozhodne až u nás.

Novinkou letošního závodu bude „Joker lap“ – tedy žolíkové kolo.  Na šotolinové části tratě, v blízkosti divácké tribuny, budujeme prodloužení, které v každé jízdě musí jednou absolvovat každý jezdec. Kolo s prodloužením musí být minimálně o dvě vteřiny pomalejší než normální kolo. Jezdec si sám určí, v kterém kole „Joker lap“ absolvuje. Pokud tak neučiní nebo jej absolvuje dvakrát bude chybující jezdec penalizován.

Pro návštěvníky letošního závodu se budeme snažit připravit atraktivní program a zajímavou podívanou. Opět chceme využít velkoplošnou obrazovku pro atraktivní záběry z celé trati.  Ceník vstupenek a možnosti předprodeje budou včas zveřejněny. Také je možnost zajistit si VIP vstupenku jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Nabídky najdete v sekci VIP.

Rallycross je vypsán pro tři samostatné divize – 1, 1A a 2.

Nejsledovanější a neatraktivnější je Divize 1, kde startují a nejvýkonnější speciály s náhonem na všechna čtyři kola a výkonem kolem 600 HP. Nejúspěšnějším evropským jezdcem současnosti je Kenneth Hansen. Tento švédský jezdec je čtrnáctinásobným Mistrem Evropy v rallycrossu a startuje na voze Citroën C4. Nejlepším českým jezdcem je dlouhodobě Pavel Koutný, který startuje s velmi výkonným speciálem Ford Fiesta.

Velká konkurence je v divizi 1A, kde startují speciály s jednou poháněnou nápravou a objemem motoru do 1600 ccm. Nejvýše v celkovém pořadí loňského mistrovství Evropy byl z českých jezdců Zdeněk Čermák se Škodou Fabia, který skončil na třetím místě.

Divize 2 v evropském rallycrossu prodělala velkou změnu. Vozy skupiny N s objemem 2000 ccm a pohonem přední nápravy vystřídají vozy skupiny A se stejným objemem, ale daleko většími možnostmi úprav a pohonem zadní nápravy. Zajímavostí je, že vozidlo na pohon zadní nápravy se může přestavět i z vozidla, které je vyráběné s pohonem přední nápravy. Tato vozidla se zkušebně zúčastňovala evropský závodů v minulých letech po názvem Rallycross Cup.

K tomuto významnému závodu jsme udělali nové česko – anglické internetové stránky. Na těchto stránkách budeme okamžitě informovat o všech novinkách v přípravě na náš závod, ale také budeme informovat o ostatních evropských závodech.

Jan Mochan
ředitel závodu

Jen pro úplnost připojuji odkaz na rozhovor s ředitelem závodu

Michal Oberstein, 06.07.2009 18:59:36, četlo 10225 čtenářů.

[ Zpátky ]

Vaše názory
Jméno
E-mail
WWW
Vzkaz
Smajlík
Kód
opište text z obrázku